VT první sníh

V sobotu 26.11. se letohradští dorostenci vydali na cestu za prvním letošním sněhem. Cílovou destinací bylo rakouské zimní biatlonové středisko Obertilliach. 

Následujících 14 dní se neslo ve znamení tréninkové dřiny, a to ne vždy v lehkých podmínkách. Některé dny se teplota dostávala až pod -15 °C, což mohlo společně s větrem způsobit nemalé potíže. 

Tréninkový plán obsahoval nejčastěji lyžařské tréninky na skate i klasice, ke kterým se postupně přidávala střelba po zátěži. Nechyběly ani silové tréninky a suchá příprava mimo sníh. Vrcholem přípravy byl rakouský Austria cup,  ve kterém se nám velmi dařilo. 

Ve volných dnech zaujala své místo regenerace v sauně, ale také dohánění zameškaného učiva ze školy. Mohli jsme zažít také tradiční rakouské “krampusáky”, kteří nás provázely celý první týden soustředění. O krušné chvilky tedy nebylo nouze.

V neděli 11.12. přišel čas na návrat do Česka, kde je plánována další předsezónní příprava.

Následující týden čekal naše dorostence volnější týden v domácím letohradském prostředí. Nyní je před námi SCM cup v Jablonci, který se uskuteční 27.-29.12.

Odkaz na výsledky Austria cupu: 

https://winter.racetime.pro/en/biathlon/national/2022-2023/event/368