Časový harmonogram využití lyžařských tratí

Přinášíme Vám přehledný časový harmonogram možnosti využívání upravených běžeckých tras ve sportovním areálu LOM v Letohradě.

ZMĚNY časů tréninků Klubu biatlonu Letohrad VYHRAZENY - (vzhledem k počasí, individuálním tréninkům, zasněžování tratí … )

Ve volném čase probíhá příprava běžeckých tratí pro tréninky Klubu a v tu dobu je vstup na tratě zakázán !!!

V případě nepříznivých podmínek (znatelné oteplení a úbytek sněhu) může dojít k omezení, eventuálně zrušení lyžování pro veřejnost.

Při vstupu do areálu dodržujte prosím základní protiepidemická opatření:

• Do areálu vstupují absolutně zdraví sportovci (bez jakýchkoliv příznaků nemoci)

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ :-)

Máte-li chuť podpořit snahu Klubu biatlonu Letohrad ve vytváření lyžařských podmínek, můžete přispět dobrovolným vstupným.

Dobrovolný příspěvek můžete vhodit do schránky umístěné na parkovišti při vstupu do podchodu.

Za příspěvek Vám DĚKUJEME.

I. ČP žactva 15.1.-16.1.2022 | Letohrad

I. ČP žactva

První pohár žactva byl pro náš klub velkou zkouškou. Delší dobu se nemohlo závodit a také počasí se nám umoudřilo až těsně před samotnými závody. Vše se však za obětavého nasazení podařilo nachystat.

Tratě, máza i naši závodních byli připraveni. Naši sportovci posbírali za víkend celkem 8 medailí. Nejlépe si vedli nejstarší kluci Michal Málek, Šimon Knápek i Přemysl Doleček, kteří se na stupních vítězů hezky vystřídali. Dařilo se i Lucce Málkové, která si vyběhla dvakrát druhé místo. Na bednu se dostal i Honza Veselý a Adam Hanuš. Celkem jsme tedy měli osm stupňů vítězů a spoustu umístění do první desítky. Závody se tedy povedly jak ze sportovní, tak z organizační stránky. Děkujeme všem dobrovolníkům a rozhodčím za skvělou práci.

Všichni, kdo se podílel na přípravě a realizaci těchto závodů si zaslouží velké uznání a také trochu volna.

II. Český pohár v biatlonu

Ve dnech 7. - 9.1. 2022 se uskutečnil II. Český pohár dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou, kde měli letohradští sportovci na programu sprint a stíhací závod.

Ve sprintu se nejvíce dařilo Agátě Moskvové v kategorii W17, která si po střelbě 0+1 doběhla pro krásné 2. místo. Další medailový úspěch zaznamenal Pavel Kovář v kategorii M17, který se po střelbě 0+1 umístil na 3. místě. Těsně za stupni vítězů skočili v kategorii M16 4. Šimon Hurta a 5. Daniel Barvínek. V kategorii M19 obsadil Šimon Štolfa 5.místo a Jakub Vondráček 6. místo.

Další závodní den byl na programu stíhací závod, kde jsme získali celkem 3 cenné kovy. Na 3. příčku dosáhl v kategorii M16 Šimon Hurta. O další hezké umístění v kategorii M19 se postaral Šimon Štolfa, který netrefil pouze jeden terč z dvaceti a obsadil 2. místo. Ve stejné kategorii se umístil ještě Jakub Vondráček na 3. místě. V kategorii W17 se umístila  Agáta Moskvová na 5. místě a v kategorii M17 obsadil Pavel Kovář 4. místo.

Nyní je před námi dvoutýdenní ladění formy před dalšími závody, které se budou konat znovu v Jablonci nad Nisou.

I. Český pohár v biatlonu

Vánoce strávené v pohodlí domova vystřídalo od úterý 28.12. opět prostředí Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě, kde po tři dny probíhal I. Český Pohár v biatlonu dorostenců a dospělých, který odstartoval domácí zimní sezónu 2022. Úvodního závodu ČP se zúčastnilo celkem 32 letohradských sportovců, kteří měli na programu sprint a zkrácený vytrvalostní závod.

VT první sníh

V sobotu 27.11. se letohradští dorostenci vydali na cestu za prvním letošním sněhem. Cílovou destinací bylo švédské zimní středisko Idre Fjäll.