Mistrovství České republiky v letním biatlonu 2023: Skvělé výkony mladých talentů

Letohradští sportovci se ukázali v plné síle na letošním Mistrovství České republiky v letním biatlonu, které se konalo 23.-24.9. v Letohradě.

V sobotním sprintu byla naše biatlonová mládež velmi úspěšná. V kategorii dorostenců M16 se Adam Hanuš radoval z prvního místa , Ella Štruncová v kategorii dorostenek W16 obsadila čtvrté místo, Tereza Petrošová dokázala zvítězit v kategorii dorostenek W17, zatímco Agáta Moskvová obsadila druhé místo mezi dorostenkami W19. U dorostenců M17 se Šimon Knápek dostal na první příčku a Přemysl Doleček bral bronzovou medaili. V kategorii dorostenců M19 se František Štěrba mohl radovat z prvního místa, zatímco Štěpán Palla obsadil druhé místo.

Sobotní odpolední štafety byly další příležitostí pro naše sportovce ukázat svou sílu. V kategorii dorostu MW16 obsadila štafeta ve složení Ella Štruncová a Adam Hanuš druhé místo. Velmi významným úspěchem bylo první místo v kategorii dorostu MW 17-19, kde štafeta ve složení Agáta Moskvová a František Štěrba dokázala porazit veškerou konkurenci.

Nedělní hromadný závod byl další výzvou pro naše mladé biatlonisty. Ella Štruncová opět ukázala svou sílu a obsadila druhé místo mezi dorostenkami W16. Tereza Petrošová pokračovala v úspěšném trendu a zvítězila v kategorii dorostenek W17. U dorostenců M17 se Michael Málek dostal na druhé místo, zatímco Šimon Knápek bral čtvrté místo. Pavel Kovář obsadil druhé místo v kategorii dorostenců M19.

Gratulujeme všem účastníkům za jejich skvělé výsledky a přejeme jim mnoho úspěchů v budoucích závodech.