III. ČP Letohrad

Celkem 16 cenných kovů jsme získali na domácí půdě v Letohradě! 

Velmi podařený víkend mají za sebou naši dorostenci a junioři při třetím kole Českého poháru dorostu a dospělých v Letohradě. Na znovu zasněžených tratích naši sportovci vybojovali 16 pódiových umístění. Na programu byl v sobotu sprint a v neděli stíhací závod.

Nejúspěšnějším závodníkem z našeho klubu se v Letohradě stal junior Šimon Štolfa, který zvítězil ve sprintu i v závodě s hromadným startem. První a druhé místo vybojovala Nela Lušovská (W16) a Michael Málek (M16). Na vítězství ve sprintu dosáhl Jan Gregor (M19). Další cenná umístění obsadili Šimon Hurta (M17), který skončil třetí a druhý dále pak Přemysl Doleček (M16), který obsadil třetí a čtvrtou pozici. Ve sprintu se z medaile radovali druhá Svatava Mikysková (juniorky) a třetí Agáta Moskvová (W19). Ve stíhacím závodě se dále umístili druhý Jakub Vondráček (junioři), třetí Pavel Kovář (M19), třetí Daniel Barvínek (M17) a třetí Nina Kubíčková (W16)

Navíc naši sportovci přidali mnoho dalších umístění v elitní desítce. 

Svatava Mikysková si povedenými výsledky zajistila účast na ME v Madoně (LAT), které se koná 13.-19.2. Dále se na ME nominoval Luděk Abrahám, který je součástí juniorské reprezentace.

Český pohár dorostu a dospělých pokračuje IV. kolem 18. – 19. února 2023 v Jablonci nad Nisou