Aktuality

Jak jsme si vedli při Závodech olympijských naději i SCM Open?

Pondělí 19. února 2018 - 13:40:05

Na 100 startujících každý den měly Závody olympijských nadějí a SCM Open, které jsme o víkendu 17. – 18. února uspořádali v našem areálu Šedivského lomu. Co bylo na programu? V sobotu se závodilo ve sprintech, neděla byla vyhrazena stíhacím závodům. Závody olympijských nadějí jsou určeny dorosteneckým závodníkům ze zemí Visegrádské čtyřky, startovali tedy soupeři ze Slovenska, Polska, jen Maďaři se omluvili. SCM open představují soutěže talentovaných českých dorostenců a juniorů.

V šestnáctičlenné dorostenecké reprezentaci pro Závody olympijských naději měl náš klub trojnásobné zastoupení. V kategorii dorostenek mladších oblékla poprvé reprezentační kombinézu Tereza Grossmannová, mezi dorostenci B byli nominování Petr Kánský a Robert Valíček. Zastoupení jsme tak neměli u dorostenců A, kde talentovaný Luděk Abrahám doléčuje zlomenou nohu, ani mezi dorostenkami B.

Tereza Grossmannová obsadila ve sprintu Závodů olympijských nadějí sedmou příčku a ve stíhacím závodě doběhla čtvrtá. Robert Valíček vybojoval dvě druhá místa a Petr Kánský si připsal na konto čtvrté a třetí pořadí.

V rámci závodů SCM Open jsme vybojovali dvě vítězství, a to zásluhou juniorky Terezy Vinklárkové a staršího dorostence (B) Tomáše Mikysky ve sprintech. Druhá místa obsadili: 2x juniorka Natálie Jurčová, junior Mikuláš Karlík ve sprintu, mladší dorostence (A) Dalibor Šuba ve sprintu. Na třetích místech skončili: 2x junior Jakub Štvrtecký a juniorka Tereza Vinklárková ve stíhacím závodě.

Jak si vedli ostatní? Mezi dorostenkami mladšími obsadila Tereza Grossmannová sedmé a páté místo, Nikita Kubíčková skončila 11. a 9., Dalibor Šuba (dorostenci A) skončil ve stíhacím závodě sedmý a Jan Lušovský pak vybojoval dvě šestá místa. Mezi dorostenkami staršími (B) obsadila Michaela Šilarová 9. a 14. příčku, Veronika Gallová doběhla 19. a 13., Veronika Hermanová pak dokončila závody na 21. resp. 18. místě. V kategorii dorostenců starší dosáhl Matěj Hermann na 5. a 4. místo, Robert Valíček skončil 9. a 5., Martin Palla 10. a 6., Petr Kánský 11. a 7., Tadeáš Remeš 15. a 9. Mezi juniory pak přidal Mikuláš Karlík 5. pozici ve stíhačce. Jiří Ondřejka skončil 5. ve sprintu a 12. ve stíhacím závodě. Tomáš Mikyska absolvoval druhý závod mezi juniory a doběhl devátý v pořadí.  

 

Část našich závodníků čeká ve druhé půlce týdne cesta na MSJ&D 2018 do Estonska, ostatní se budou připravovat na MČR, které se odehraje druhý březnový víkend v Novém Městě na Moravě.  

 

Výsledky Závodů olympijských nadějí i SCM Open

Foto: Igor Lána

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 10 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2020