Aktuality

MČR v biatlonu dorostu a juniorů: šest medailí, 23x Top Ten a 1x Světový pohár!

Pondělí 12. března 2018 - 09:50:38

Sečteno podtrženo. Našim dorostencům a juniorům vyvrcholila od pátku 9. do neděle 11. března domácí zimní sezona. Zúčastnili jsme se Mistrovství České republiky, které hostila Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě. Jestliže páteční štafety měly ještě trochu zimní charakter, tak nedělní stíhací závody probíhaly za májových teplot. Jak se nám dařilo? Z Vysočina Areny jsme si do Šedivského lomu přivezli šest medailí, dalších 23x umístění v elitní desítce, a také jednu nominaci na Světový pohár!!! Ale popořádku.

Do pátečních závodů smíšených dvojic nastoupilo v kategorii dorostu neuvěřitelných 30 štafet! My jsme měli na startu sedm dvojic. Po prvních dvou úsecích se na druhém místě pohybovali Veronika Gallová a Petr Kánský, kteří nakonec po chybách na střelnici doběhli sedmí. Naopak dobrý finiš měli Tereza Grossmannová a Matěj Hermann, Ti byli dlouho šestí, aby v závěru vybojovali bronz! Naši první medaili! Závody juniorů a dospělých jsme neobsadili.  

V sobotních sprintech překvapil a potěšil druhým místem Jan Lušovský v kategorii dorostenců A, kde navíc doběhl 10. Dalibor Šuba. Páté místo mezi dorostenkami A vybojovala Tereza Grossmannová, desátá skončila Nikita Kubíčková. Mezi dorostenci B dosáhl Matěj Hermann na pátou pozici, Tomáš Mikyska obsadil sedmé místo a Martin Palla desáté. Juniorka Tereza Vinklárková pak potvrdila roli favoritky a může se těšit ze zlata. Mezi juniory si Mikuláš Karlík doběhl pro stříbro, Jakub Štvrtecký skončil pátý a Jiří Ondřejka sedmý.

Nedělní stíhací závody, do kterých vyráželi závodnicí v pěti vteřinových intervalech, provázelo teplé jarní počasí. Sníh byl mokrý, pomalý a závody náročné, čtyři střelecké položky obtížnost ještě násobily. Jak to dopadlo? Mezi mladšími dorostenkami poskočila Nikita Kubíčková na páté místo, Tereza Grossmanová obsadila devátou příčku. Jan Lušovský ve stejné kategorii chlapců doběhl osmý. Mezi dorostenci B jsme měli hned čtyřnásobné zastoupení v elitní desítce. Matěj Hermann vybojoval čtvrté místo, Petr Kánský sedmé, Tomáš Mikyska osmé a Robert Valíček deváté! A junioři do naší sbírky opět přidali medaile. Tereza Vinklárková stříbro a Mikuláš Karlík zlato!

A co ten Světový pohár? V nedělních výsledcích už nenajdeme jméno Jakuba Štvrteckého, šestý junior nedávného MSJ v Estonsku z vytrvalostního závodu jen ráno lehce potrénoval a pak začal balit kufry. Svěřenec trenéra Vlastimila Vávry byl povolán do reprezentačního výběru mužů a bude reprezentovat v rámci VIII. kola Světového poháru v Oslu. Kubo blahopřejeme a držíme pěsti!     


Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 4 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2020