Aktuality

Úspěšná první část sezóny dorostu a juniorů

Středa 16. ledna 2019 - 15:32:24

Druhé kolo Českého poháru dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou, kde se závodilo ve sprintech i stíhacích závodech, nám přineslo 11 cenných kovů a sedm nominací na vrcholné mládežnické akce. Z vítězství se dvakrát radovala Sváťa Mikysková v kategorii mladších dorostenek (W16) a Luděk Abrahám mezi dorostenci M17, přičemž ve sprintu vyhrál i celou kategorii M19! První ve sprintu byl i Jan Semirád (M16) a ve stíhacím závodě Petr Kánský(M19). Dvakrát druhý skončil mezi juniory Jiří Ondřejka a ve stíhacím závodě kategorie M16 Jakub Vondráček, kterému kryl záda i třetí Honza Semirád. Bronz ve stíhačce vybojovala také Tereza Grossmannová mezi dorostenkami W17.  

 

A jak dopadla nominace na velké mezinárodní akce? Možná jste u zaznamenali na facebooku… Účast na Mistrovství světa juniorů a dorostu ve slovenském Osrblí 27. 1. – 3. 2. 2019 si vybojovali: Mikuláš KarlíkJiří OndřejkaJakub Štvrtecký (junioři), Petr Kánský a Tomáš Mikyska (dorostenci). Bohužel jen role náhradníka zůstala mezi dorostenci Martinu Pallovi... Zimního evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu (Bosna a Hercegovina) se ve dnech 9. – 16. 2. 2019 zúčastní Luděk Abrahám a Tereza Grossmannová! Ty navíc doprovodí i trenér Lukáš „Čiko“ Dostál. Blahopřejeme!  


„Myslím, že první část sezóny se nám vydařila. V Novém Městě i nyní v Jablonci jsme posbírali hodně medailí a na vrch přidali i další kvalitní umístění v elitní desítce. To vyústilo i v nominaci sedmi našich závodníků světový šampionát a olympijský festival,“ říká vedoucí trenér dorostu Lukáš Dostál„Samozřejmě vždy se lze i zlepšit. Pro nás vidím největší prostor v kvalitně střelby. První pokrok budou naši dorostenci moci ukázat už při třetím kole, které hostíme u nás v Letohradě 25. – 27. ledna.“


Junioři a dorostenci nyní trénují se svým reprezentačním týmem ve slovinské Pokljuce, a to včetně Tomáše Mikysky, který uplynulý víkend startoval v IBU Cupu v Polsku (viz FB). Výjimkou je Jakub Štvrtecký, který zůstává s "A-výběrem" ještě pro Světový pohár v Ruhpoldingu. 


Foto: Jan Matouš a Tomáš Hermann


Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 6 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2020