Aktuality

< ... 123456789 ... >61

Osm medailí a další kvalitní výsledky jsme přivezli z I. kola ČP žactva

Pondělí 21. ledna 2019 - 16:40:56

Úspěšně dopadlo I. kolo Českého poháru žactva pro naši letohradskou výpravu. Z Harrachova jsme vedle osmi medailí přivezli i řadu umístění v elitní desítce. Závodila se klasickou technikou v disciplínách sprint a sprint s hromadným startem. Oba dny provázelo v Krkonoších mrazivé počasí a mnozí se tak museli vypořádat i se zamrzáním zbraní.


„Ne všechno a ne všem se podařilo. Některé z dětí trápila střelba, jiné poznaly, že mají ještě rezervy v běhu, další byly trochu více roztržité. Obecně ale platilo, že klasika nám svědčí a ve většině případů jsem mohl naše sportovce chválit,“ řekl k výsledkům a výkonům žáků vedoucí trenér Jiří „Čůřa“ Faltus.


Nejvýše držela letohradský prapor Klára Grossmannová, dvakrát druhá v kategorii W15, mezi děvčaty W14 obsadila druhé i třetí místo Zuzka Kubíčková a jedno stříbro brala také Agáta Moskvová. Druhé místo vybojoval Šimon Knápek ve sprintu s hromadným startem kategorie M12, v téže kategorii byl třetí v klasickém sprintu Michael Málek (mladší, samozřejmě😉). Bronzem ve sprintu potěšil i Vít Suchodol (M15). „Například oba závody v podání Kláry Grossmannové měly parametry „velkého biatlonu.“ A tím myslím jak projev na trati, tak i manipulaci se zbraní, nebo samotné počínání při střelbě,“ doplnil trenér.


Pochvalu ovšem zaslouží i mnozí další. Nina Kubíčková obsadila 5. a 6. místo (W12), dvakrát osmá skončila Lucie Kubová (W13), ve stejné kategorii doběhla jednou sedmá i Julie Kožnarová. Mezi stejně mladými kluky dosáhl David Barvínek na 5. a 8. místo, jedenkrát 8. skončil i Filip Mikyska. Mezi děvčaty W14 vybojovala Nikola Marková 5. a 7. místo, Sára Halberštátová 6. a 10. Mezi kluky M14 se neztratil nás jediný zástupce Radek Fišer, v cíli jednou 4. a jednou 10. Na desátém místě doběhla skončila i Lucie Kánská v kategorii žákyň W15. V kategorii starší žáků W15 přidal k třetímu místu Vít Suchodol ještě 7. příčku, Honza Gregor obsadil 6. pozici, Adama Schlesse těší 7. a 10. pořadí a dvakrát v Top ten se umístil i Jaroslav Škrobák (8. a 10.)    

 

Výsledky I. kola Českého poháru v Harrachově 18. – 20. ledna 2019

 

Český pohár pokračuje II. kolem 1. – 3. února 2019 v Jablonci nad Nisou, kde se bude ve sprintu a biatlonkrosu závodit volnou technikou (skate).


Foto: Igor Lána


Celý článek »

Tomáš Hermann

Uzavření tratí

Pondělí 21. ledna 2019 - 15:11:18

Z důvodu příprav areálu na nadcházející konání Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, jsou bežecké tratě v termínu 21. - 27.1.2019 pro veřejnost uzavřeny.


Děkujeme za pochopení

Celý článek »

Simona Maříková

Žákům začíná v Harrachově I. kolem Český pohár

Pátek 18. ledna 2019 - 10:55:00

Naplno se ode dneška rozjíždí i sezóna pro naše žáky. Oficiálními tréninky v Harrachově startuje I. kolo Českého poháru žactva. „Začíná pro nás nejdůležitější období. Období, na které jsem se celý rok připravovali,“ říká vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus. Po regionálních závodech v NMNM i u nás v Letohradě cestuje na západ Krkonoš 24 dětí. „V kompletní sestavě nastoupíme až za měsíc doma v Letohradě,“ upřesňuje Čůřa.


„Nemáme teď mezi žáky tolik výrazných individualit, jako v předchozích ročnících. Ale jsou tam děcka, která mají vysokou výkonnost a budou pravidelně získávat hodně bodů,“ doplňuje Jirka Faltus.

V Harrachově se bude závodit klasickou technikou a na programu jsou sprinty a sprinty s hromadným startem. „S ostatními trenéry jsme domluveni tak, že společně otestujeme mázu, ale pak si každý klub bude připravovat lyže sám.“   

Podrobnosti k I. kolu ČP žactva


Foto z regionálního závodu v Letohradě: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

Úspěšná první část sezóny dorostu a juniorů

Středa 16. ledna 2019 - 15:32:24

Druhé kolo Českého poháru dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou, kde se závodilo ve sprintech i stíhacích závodech, nám přineslo 11 cenných kovů a sedm nominací na vrcholné mládežnické akce. Z vítězství se dvakrát radovala Sváťa Mikysková v kategorii mladších dorostenek (W16) a Luděk Abrahám mezi dorostenci M17, přičemž ve sprintu vyhrál i celou kategorii M19! První ve sprintu byl i Jan Semirád (M16) a ve stíhacím závodě Petr Kánský(M19). Dvakrát druhý skončil mezi juniory Jiří Ondřejka a ve stíhacím závodě kategorie M16 Jakub Vondráček, kterému kryl záda i třetí Honza Semirád. Bronz ve stíhačce vybojovala také Tereza Grossmannová mezi dorostenkami W17.  

 

A jak dopadla nominace na velké mezinárodní akce? Možná jste u zaznamenali na facebooku… Účast na Mistrovství světa juniorů a dorostu ve slovenském Osrblí 27. 1. – 3. 2. 2019 si vybojovali: Mikuláš KarlíkJiří OndřejkaJakub Štvrtecký (junioři), Petr Kánský a Tomáš Mikyska (dorostenci). Bohužel jen role náhradníka zůstala mezi dorostenci Martinu Pallovi... Zimního evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu (Bosna a Hercegovina) se ve dnech 9. – 16. 2. 2019 zúčastní Luděk Abrahám a Tereza Grossmannová! Ty navíc doprovodí i trenér Lukáš „Čiko“ Dostál. Blahopřejeme!  


„Myslím, že první část sezóny se nám vydařila. V Novém Městě i nyní v Jablonci jsme posbírali hodně medailí a na vrch přidali i další kvalitní umístění v elitní desítce. To vyústilo i v nominaci sedmi našich závodníků světový šampionát a olympijský festival,“ říká vedoucí trenér dorostu Lukáš Dostál„Samozřejmě vždy se lze i zlepšit. Pro nás vidím největší prostor v kvalitně střelby. První pokrok budou naši dorostenci moci ukázat už při třetím kole, které hostíme u nás v Letohradě 25. – 27. ledna.“


Junioři a dorostenci nyní trénují se svým reprezentačním týmem ve slovinské Pokljuce, a to včetně Tomáše Mikysky, který uplynulý víkend startoval v IBU Cupu v Polsku (viz FB). Výjimkou je Jakub Štvrtecký, který zůstává s "A-výběrem" ještě pro Světový pohár v Ruhpoldingu. 


Foto: Jan Matouš a Tomáš Hermann


Celý článek »

Tomáš Hermann

Uzavření tratí

Pondělí 14. ledna 2019 - 10:41:58


Areál biatlonu bude dne 14. ledna z důvodu silného větru a hrozícího pádu stromů na tratě uzavřen. V zájmu vlastní bezpečnosti všem doporučujeme toto nařízení respektovat.

Celý článek »

Simona Maříková

< ... 123456789 ... >61

www.biatlonletohrad.cz - 2019