Aktuality

Dvě premiéry, sedm medailí a další počty III. kola ČP v Letohradě

Úterý 29. ledna 2019 - 11:30:35

Celkem 14 kategorií, 2 dny závodů, 28 sad medailí, 15 letohradských dorostenců a dorostenek na startu, 5 obsazených kategorií, zisk 7 cenných kovů, 7 reprezentantů, 3 marodi a 1 + 1 premiéra. To je základní charakteristika III. kola Českého poháru u nás v Letohradě. Co se za čísly skrývá?


1 – v  Šedivském lomu jsme poprvé v historii hostili Český pohár pro kategorie dorostu a dospělých, což nám umožnily rozšířené tratě po Olympiádě dětí a mládeže v loňském roce

1 – premiéru na českém území měl i zkrácený vytrvalostní závod pro muže a ženy na 15 resp. 12,5 km s penalizací 45 sekund. Jedná se o variantu závodu schválenou na Kongresu IBU 2018 v Poreči.      

2 – dny se v Šedivském lomu závodilo ve vytrvalostních závodech a sprintech, do kterých nastoupilo celkem 323 sportovců. Třetí den pak představovaly páteční oficiální tréninky

14 – kategorií bylo na startu III. kola Českého poháru. Nová terminologie pro značení kategorií je následující. W = ženy, juniorky, dorostenky, M = muži, junioři, dorostenci. Přidané číslo či písmeno pak označuje konkrétní věkovou skupinu. Např. W16 (děvčata 16 let = mladší dorost), M46 (muži veteráni 46 let a výše), atd.   

15 – tolik závodníků měl náš klub na startu (Sváťa Mikysková, Karolína Burešová, Jan Semirád, Michal Harcula, Ondřej Bryscejn, Matěj Költö, Martin Dvořák, Jaroslav Veselý, Nikita Kubíčková, Lucie Motlová, Jan Lušovský, Vojtěch Dostálek, Robert Valíček, Matěj Hermann, Martin Palla)

3 – kvůli onemocnění nestartovali mladší dorostenci (M16) Jakub Vondráček a Jakub Hermann, oba se přesto udrželi v TopTen průběžné klasifikace ČP, neběžel ani Dalibor Šuba (M17)

7 – letohradských reprezentantů chybělo na startu. Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Jiří Ondřejka, Tomáš Mikyska a Petr Kánský se účastní MSJ&D v Osrblie na Slovensku. Tereza Grossmannová a Luděk Abrahám se ve slovinské Pokljuce připravují na Evropský olympijský festival mládeže 9.-16. 2. 2019 v Sarajevu  

5 – tolik kategorií jsme obsadili (W16, W17, M16, M17, M19)

28 – tolik sad medailí, což je celkem 84 cenných kovů, se rozdělilo mezi nejlepší ve vytrvalostních závodech sprintech

7 – tolik cenných kovů vybojovali naše dorostenky a naši dorostenci. Sváťa Mikysková 2 zlata, Jan Semirád 1 zlato a 1 bronz, Michal Harcula a Nikita Kubíčková každý 1 stříbro a Robert Valíček 1 bronz

 

 „Naši nejlepší nám scházeli, a přesto ostatní vybojovali sedm medailí. Z toho máme radost. Mladší dorost ukazuje, že funguje opravdu dobře. Přesto někteří neunesli atmosféru domácích tratí a přítomnosti rodičů, dalších příbuzných nebo kamarádů. Střelba tím trochu trpěla. Asi největším zklamáním jsou výsledky kategorie starších dorostenců M19 a M17,“ poznamenal k letohradské účasti vedoucí trenér dorostu Lukáš Dostál.

 

Organizace závodů proběhla bez problémů, přestože zejména v sobotu jsme se museli vypořádat se silným sněžením. Poděkování patří všem, kteří nám pomohli před závody i během nich. Zkrátka premiéru Českého poháru pro dorost a dospělé jsme zvládli! Moc si toho vážíme a děkujeme Vám! 


Jaký je další program dorostu a juniorů? Osm vybraných závodníků se nyní zúčastní Mistrovství České republiky v běžeckém lyžování ve Vysočina Areně (1. – 3. 2.). Ostatní budou trénovat v našem areálu. Dalšími biatlonovými závody v termínové listině jsou klání SCM Open v Jilemnici 9. – 10. února.   


Foto: Igor Lána


Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 27 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2020