Aktuality

Jak naši žáci a dorostenci zakončili léto?

Čtvrtek 3. října 2019 - 11:14:46

Léto jsme zakončili stylově, účastí na českých šampionátech v letním biatlonu. Žáci závodili 20. – 22. září v Břidličné, dorostenci o týden později v Bystřici pod Hostýnem. Jak si naši sportovci vedli?

Na tratích v Břidličné, které vedly po kopcích, loukách a lesích Nízkého Jeseníku, zůstaly naše děti vždy pár kroků nebo ran od medailového úspěchu. Čtvrtý skončil Šimon Knápek (kategorie M13) ve sprintu, pátá doběhla Agáta Moskvová (W15) a štafeta kluků Daniel Barvínek, Radek Fišer a Štěpán Palla v kategorii M15. Sedmý doběhl Šimon Knápek v závodě s hromadným startem a štafeta děvčat Zuzana Kubíčková, Agáta Mosková a Sára Halberštátová (W15). Na deváté pozici se umístil Daniel Barvínek (M14) v závodě s hromadným startem a Top Ten uzavírala i štafeta žáku Přemysl Doleček, Michael Málek a Šimon Knápek (M13).     

 

Na svazích poutního Hostýnu vybojovali naše dorostenky i naši dorostenci sedm umístění na stupních vítězů. Dvěma tituly se může pyšnit Klára Grossmannová, jež vyhrála sprint i supersprint v kategorii W16. U stejně mladých kluků doběhl v supersprintu do cíle pouze jediný závodník, a to  náš Adam Schless a logicky z toho bylo ZLATO! Druhý nejlepší byl ve sprintu Martin Palla (dorostenci M19), dvě bronzové medaile potěšily Vítka Suchodola (M16), který skončil třetí ve sprintu i v závodě s hromadným startem. Ve sprintu si doběhla pro bronz i Sváťa Mikysková. Smolařkou se stala Lucka Kánská, jež byla diskvalifikována z prvního místa ve sprintu kvůli špatné manupulaci se zbraní. Holt, pravidla jsou pravidla. Tak třeba v zimě 😉.        

Výsledky z obou šampionátů na webu biatlon.cz 

Fotogalerii naleznete na našem facebooku.


A co dále?

Poslední zářijový víkend patřil v lomu nejmenším nadějím klubu. Přípravka a nejmladší žactvo pracovali na zlepšení svých dovedností. „Během tréninků se zdokonalili v síle, běhu, v dovednostech na bruslích a na koloběžkách. Zbylo také dost času na hry, jak venku, tak i v budově. Soustředění v neděli doplnil závod Iscarex poháru v Horních Heřmanicích,“ řekl za trenéry Petr Grossmann.  A jak se dětem dařilo v Heřmanicích?  V kategorii nejmladší žáci vybojovali Jan Veselý druhé místo a Jakub Veselý třetí. Lucie Málková ve stejné kategorii dívek obsadila krásné druhé místo.


Od počátku října čelí dešti, zimě a velkým tréninkovým dávkám naši dorostenci v Orlickém Záhoří. Na česko-polském pomezí zůstanou až do 11. 10.

 


Celý článek »

Tomáš Hermann

Mistři světa, česká elita i letohradské naděje, ti všichni míří do Šedivského lomu

Pondělí 26. srpna 2019 - 14:11:47

Už jen hodiny odpočítáváme do startu Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Náš areál v Šedivském lomu se ve dnech 31. srpna – 1. září opět stane jeho hostitelemNa co se mohou fanoušci těšit? Přivítá je nová stacionární tribuna v levé části střelnice a stadionu, nebude scházet široká nabídka občerstvení, stánky se sportovním zbožím, především však přijede světová konkurence, a to doslova! Mezi účastníky bude mistryně světa ze sprintu v biatlonu na kolečkových lyžích Lucie Charvátová, zlatý medailista z téhož šampionátu v Bělorusku Martin Otčenáš, nebo stříbrní čeští junioři z Minsku/Raubiči Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík.

 

Navíc na startu bude kompletní česká špička na čele s Markétou Davidovou, Veronikou Vítkovou, Evou Kristejn-Puskarčíkovou nebo Michalem Krčmářem, Ondřejem Moravcem, Tomášem Krupčíkem, přijedou i reprezentanti Polska a Slovenska. A vůbec naposledy nastoupí do šampionátu trojnásobný medailista z mistrovství světa Michal Šlesingr! A to si nemůže žádný fanoušek nechat ujít!!! V kategorii dorostu a juniorů se pak představí i nejlepší závodníci z našeho klubu. Přijďte jim držet palce!

 

Sobotní sprinty a nedělní stíhací závody odstartujeme vždy v 9:30 hodin. V sobotu večerse navíc mohou diváci těšit na nový formát atraktivního supersprintu, který odstartujeme po 20. hodině!

 

Co bude v supersprintu jinak? Předně se bude startovat po vzoru Grand Prix F1. Střelba už nebude štafetová, tedy s dobíjením, ale standardní na pět ran. Za každý netrefený terč poběží biatlonisté jedno trestné kolo o délce cca 30 m. Cílem je, aby závod zůstal kompaktnější. Kvalifikací pro supersprint bude sprint, následovat budou tři semifinálové jízdy a finále.

Tři semifinálová klání se poběží na dvě položky a finále na čtyři. Protože se závodí ve dvou kategoriích (ženy/muži) uvidí fanoušci během večera hned osm závodů!

 

ZÁVODNÍ PROGRAM MČR V BIATLONU NA KL
Sobota 31. 8. 2019
Sprint, Supersprint
8:40 – 9:20 nástřel sprintu dorost
9:30 start sprintu dorost
11:15 – 11:50
nástřel junioři, dospělí
12:00 start sprintu junioři a dospělí

19:15 vyhlášení výsledků sprintu
20:00 nástřel k supersprintu
20:45 start supersprintu
Vyhlášení výsledků supersprintu cca 10 min. po ukončení závodu

 

Neděle 1. 9. 2019
Stíhací závod
8:40 – 9:20 nástřel stíhacího závodu dorost
9:30 start stíhacího závodu dorost
11:15 – 11:50 nástřel stíhacího závodu junioři a dospělí
12:00 start stíhacího závodu junioři a dospělí vyhlášení výsledků cca 30 min. po ukončení závoduCelý článek »

Tomáš Hermann

Velké Karlovice

Sobota 13. července 2019 - 14:48:42

Ve dnech 31.5. – 6. 6. 2018 absolvovala tréninková skupina letohradského dorostu soustředění

v Beskydech. Program tvořila zejména jízda na horských kolech a běh po zdejších hřebenech. Počasí

bylo takřka ideální, tudíž jsme mohli uskutečnit veškerý naplánovaný trénink. Celá skupina fungovala

 dobře a statečně zvládala náročný terén, který Valašsko nabízí. K trenérskému doprovodu se připojili

 Tonda Poláček, Petr Hlbrštát a Martin Holec, kteří nám pomohli zajistit jednotlivé skupiny.

Celý článek »

Martin Holec

Střelecké soustředění v Letohradě

Sobota 13. července 2019 - 14:41:07

V průběhu května odstartovali dorostenci letní přípravu soustředěním v šedivském lomu, které bylo rozděleno do dvou bloků. Pod taktovkou trenérů v novém složení (Lukáš Dostál, Kuba Procházka , Simča Maříková a Jiří Ondřejka), za pomoci Bobříka (Martina Holce), Péti Halbrštáta, Tondy Poláčka a Tomáše "Jářka" Hermanna se letohradští sportovci věnovali hlavně klidové střelbě. Odpoledne byl na programu např. běh na pastvinskou přehradu a následná jízda na kajacích, běžecké rychlosti, nebo trénink na kolech. V druhém bloku soustředění nás navštívila i bývalá biatlonistka a fyzioterapeutka Zuzka Fáberová, s kterou jsme si zacvičili různé modifikace kompenzačních cvičení a osvojili si techniky dýchání. Nechybělo ani tradiční stříhání prvoročáků, kteří dospěli z žákovských kategorií, jako křest přechodu do dorostu. Celé soustředění jsme měli tedy nabité a o zábavu bylo postaráno.

Celý článek »

Martin Holec

Boženka Kubíčková a Terka Hlavsová v Síni slávy Českého biatlonu

Pátek 14. června 2019 - 08:42:11

Není žádným tajemstvím, že Letohrad je „Mekkou“ českého biatlonu. Během 50 let vznikla kolem našeho areálu v Šedivském lomu komunita lidí, kteří nejen milují svůj sport, ale na vždy mají pod kůží Letohrad. Ozdobami klubu a města jsou pak ti, na které bylo a je nejvíce vidět - naši mistři světa nebo olympijští medailisté Roman Dostál, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec či Michal Krčmář, stejně jako skvělí trenéři Vlastimil Jakeš, Vlastimil Vávra nebo Michael Málek. Jsou to právě oni, kteří dokáží inspirovat i nás ostatní – žáky, dorostence, rodiče, i všechny dobrovolníky…

Ničím a nikým by se náš klub nechlubil, kdyby na jeho počátku nestáli nadšenci, jejichž odhodlání biatlon k nám do Letohradu přineslo. František Majvald, Čeněk Suchomel, Vlastimil Preclík nebo naše biatlonová „máma“ Boženka Kubíčková. A právě tato devadesátiletá dáma byla během slavnostního Galavečera v Národním domě na Vinohradech 30. května 2019 uvedena do Síně slávy Českého biatlonu! … A to v přímém přenosu České televize!

Boženko, blahopřejeme a děkujeme!

Současně prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza uvedl do Síně slávy „in memoriam“ také Terku Hlavsovou.  Dorostenecká mistryně světa z roku 2003 zahynula při autonehodě v únoru 2006. Věřme, že její úsměv a optimismus v našem klubu i nadále přetrvají.


Foto:Český biatlon, Miloš Lubas

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2020