Aktuality

Poslední mazání tentokrát v Orlovně

Čtvrtek 23. března 2017 - 20:14:15

Zveme všechny naše členy, kamarády, rodinné příslušníky a příznivce na tradiční Poslední mazání klubu, které se uskuteční 31.3. 2017 od 15:00, resp. 19:00 hod v Orlovně v Letohradě. 


Program:

15:00-18:30 zábavný program pro žactvo

19:00 začátek dospělí

19:30 vyhlášení nejlepších sportovců klubu

od cca 20:30 volná zábava (hudba a občerstvení zajištěno)


Těšíme se na naše společné setkání po úspěšné závodní sezóně. 


Pro přespolní:     GPS: 50°1´40.92"N 16°31´23.19"E       

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Skvělé vystoupení juniorů a dorostenců na MSJ a MSD v Osrblí

Pondělí 20. března 2017 - 19:00:53

I přes zdravotní problémy spojené s chřipkovou epidemií, které nás provázely na závěrečné přípravě juniorských družstev v Jablonci na Nisou, dokázali naši sportovci na MSJ a MSD, konaného 22.-28.2. 2017 ve slovenském Osrblí konkurovat těm nejlepším. Na tuto vrcholnou akci se nominovali junioři Milan Žemlička a Jakub Procházka, juniorky Simona Maříková a Natálie Jurčová, dorostenci Jakub Štvrtecký a Tomáš Mikyska, dorostenka Tereza Vinklárková. Takřka po celou dobu konání šampionátu díky pestrosti počasí sportovce na střelnici potrápil nepříjemný proměnlivý vítr, rovněž tratě byly pokryty zbytky umělého, těžkého a hrabavého sněhu. 

Co se týče umístění, nejlepšího dosáhla juniorská štafeta ve složení Ondřej Šantora, Jakub Procházka, Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička, když po celkově výborném běžeckém výkonu celého týmu a skvělému finiši obsadila vynikající 4.místo.

Celkově si nejlépe vedl novopečený juniorský mistr Evropy Milan Žemlička, který se ve všech závodech umístil v TOP TEN, z toho ve dvou bral malé pódium. Ve vytrvalostním závodě obsadil 9.místo, ve sprintu a stíhacím závodě pak 6. a 5.místo! Nutno podotknout, že ve všech 4 závodech Milanovi utekla medaile o 1 netrefenou ránu! Na druhou stranu díky výbornému výsledku ve stíhačce a dalším pěkným umístěním v průběhu celé sezóny se mu podařilo získat malý křišťálový glóbus v IBU Junior Cupu v této disciplíně.  

Na malé pódium dosáhla také Simona Maříková, která obsadila nádherné 6.místo ve sprintu, k tomu pak přidala pěkné 17.m. a 25.m. ve vytrvalostním, rep. stíhacím závodě. 

Velmi pěkné výsledky podal dorostenec Jakub Švtrtecký, který obsadil 9.m. ve sprintu, 13.m. ve stíhačce a 20.m. ve vytrvalostním závodě. 

Do TOP TEN se probojovala také dorostenka Tereza Vinklárková svým krásným 8.m. ve vytrvalostním závodě, za zmínku určitě stojí také 23.m ve stíhačce, na které se probojovala z 32. pozice po sprintu. Byla rovněž členkou 9. štafety dorostenek.

Velmi slušné vyrovnané výkony podávala Natálie Jurčová když obsadila 2x 16.m. ve vytrvalostním závodě a sprintu a 19.m. ve stíhačce. Spolu se S.Maříkovou byly členkami 11.štafety juniorek.

Pěkné 23.m. obsadil ve vytrvalostním závodě Jakub Procházka, který přes velmi vydařenou střelbu částečně doplatil na již zmíněnou rozhrabanou trať v druhé části závodu.  

Rozhodně se neztratil ani benjamínek týmu Tomáš Mikyska, který se dokázal prosadit velmi pěkným 31., 32. a 36.m. mezi o 2 roky staršími dorostenci (celkem 100 startujících). V závodě štafet pak dokázal vytáhnout štafetu dorostenců na krásné 8.m. 

K těmto úspěchům určitě pomohly i skvěle připravené lyže od našeho servisu v čele s Milanem Faltusem. 


Všem sportovcům gratulujeme! 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Slavic Cup

Pondělí 13. března 2017 - 16:23:05

O víkendu 11.-12.3. se v Harrachově uskutečnilo předposlední kolo Slavic Cupu, závodu který je zařazen do Českého poháru v běžeckém lyžování.

V sobotu se jel sprint klasicky, kde jsme se srovnali s konkurencí a ukázali, že i biatlon umí jezdit jinou technikou než jen bruslením. Všichni závodníci odvedli dobré výkony ale žádný z nich se bohužel neprobojoval, až do finále.

Neděle pro nás byla úspěšnější, získali jsme celkem 3 cenné kovy a to zásluhou Luďka Abraháma v kategorii mladších dorostenců, který obsadil po urputném finiši krásné 3. místo. Tomáše Mikysky, který vybojoval v kategorii starších dorostenců také 3. místo a Jakuba Štvrteckého, který mezi juniory dojel na 2. místě.

V kategorii mladších dorostenek dopadla z našich nejlépe Tereza Grossmanová 15. hned za ní Natálie Smrčková 16.  a Karolína Mikulová 18.

Všem závodníkům gratulujeme.


Výsledky k nahlédnutí:http://zavody.czech-ski.com/event/details/10022?returnUrl=%2Fevent%2Flist

Celý článek »

Lukáš Dostál

Ve Vysočina Areně vyvrcholila domácí sezóna

Pondělí 13. března 2017 - 15:24:06

Krásné vystoupení mají za sebou naše dorostenky, juniorky, dorostenci a junioři v rámci mistrovství České republiky v biatlonu, které ve dnech 3. - 5. března hostilo Nové Město na Moravě.  Ze šampionátu jsem přivezli celkem třináct cenných kovů a další dva „půlené“. Naše juniorka Simona Maříková se dokonce se třemi zlatými medailemi stala nejúspěšnější účastnicí MČR! Ve Vysočina Areně se závodilo v závodech smíšených dvojic, sprintech a stíhacích závodech.     

První páteční závod nám přinesl hned první vítězství, a to zásluhou smíšené dvojice dorostenců Veronika Gallová, Tomáš Mikyska. Hned na to v kategorii juniorů vyhráli Simona Maříková a Jakub Procházka! A navíc jsme do sbírky získali i dvě „půlené“ medaile. Stříbro v juniorech vybojoval Milan Žemlička společně s Adélou Chlupovou (SG Jablonec n/N) a bronz přidal Jakub Štvrtecký, jenž běžel s Terezou Žitnou (SG Jablonec n/N).  

Sobotní sprinty nás obohatil od dalších pět cenných kovů. Z titulu se radovali junioři Simona Maříková a Milan Žemlička, stříbro vybojovala juniorka Tereza Vinklárková a starší dorostenec Mikuláš Karlík, o bronz se zasloužil junior Jakub Procházka. Navíc naši sportovci přidali do sbírky další devět umístění v první desítce. Čtvrtý skončil mladí dorostenec Robert Valíček, pátý junior Jakub Štvrtecký, šestá místa obsadily Veroniky - Hermanová (dorostenky mladší) a Gallová (dorostenky starší), sedmá doběhla Michaela Šilarová, osmá Natálie Smrčková (obě mladší dorostenky), stejně tak se na osmé příčce umístil Martin Palla, devátí skončili Tadeáš Remeš (oba dorostenci mladší) a junior Ondřej Herman.

A jak to dopadlo v nedělních stíhacích závodech? Juniorka Simona Maříková završila svůj hattrick třetím zlatem. Vyhrál také starší dorostenec Mikuláš Karlík. Na stříbro dosáhl Milan Žemlička. Z bronzových medailí se pak radovali Veronika Gallová, Tereza Vinklárková a Jakub Švrtecký. V „Top Ten“ sem měli hned čtyři mladší dorostenky, a to v pořadí: 5. Karolína Mikulová, 8. Natálie Smrčková, 9. Michaela Šilarová a 10. Veronika Hermanová. Opět čtvrtý skončil mezi mladšími dorostenci Robert Valíček, šestý doběhl Tadeáš Remeš a osmý Martin Palla. Čtvrtý místo patří i Tomáši Mikyskovi mezi staršími dorostenci, stejně jako Jakubu Procházkovi mezi juniory, kde skončil Ondřej Herman desátý.

Další úspěchy jsme přidali v celkovém hodnocení Českého poháru. Především jsme vyhráli klasifikaci klubů v kategorii dorostu, a tím jsme pomohli našemu letohradskému týmu k celkovému triumfu v soutěži klubů napříč kategoriemi. Na vítězství mezi jednotlivci dosáhli Mikuláš Karlík, Simona Maříková a Milan Žemlička.

 

autor: Tomáš Hermann

Celý článek »

Lukáš Dostál

ČP staršího žactva v běhu na lyžích a finále HNT

Pondělí 6. března 2017 - 11:29:29

O víkendu 4. a 5.března proběhl v Jablonci nad Nisou Český pohár staršího žactva v běhu na lyžích a finále HNT (hledáme nové talenty), tento závod je vypisován pro kategorie mladšího žactva. Po oba dva dny soupeřilo na tratích přes 450 závodníků. V sobotním závodě klasickou technikou obsadila Nikola Marková v kategorii mladších žákyň 2005 čtvrté místo, Matěj Költö v kategorii starších žáků 2003 9.místo, Svatava Mikysková v kategorii starších žákyň 2003 desáté místo. V kategorii starších žáků 2004 obsadil Jan Gregor 14.místo. Nedělní obratrostní závod volně pořadatelé zkrátili kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám ze 2km na 1,1 km. V kategorii starších žáků 2004 obsadil Jan Gregor 9. místo a Vít Suchodol 14.místo. Na jedenástém místě se umístili Nikola Marková v kategorii mladších žákyň 2005, Svatava Mikysková v kategorii starších žákyň 2003 a Matěj Költö v kategorii starších žáků 2003. V kategorii mladších žáků 2006 obsadil Štěpán Suchodol 17. místo a Filip Mikyska 22.místo. Kompletní výsledky najdete na www.czech-ski.com

Celý článek »

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2018