Aktuality

Finále ČMP Nové Město na Moravě

Čtvrtek 2. března 2017 - 08:55:10

V neděli 26.2. vyvrcholil Českomoravský pohár finálovým závodem v Novém Městě na Moravě. V konkurenci více jak 140-ti závodníků nás zastupovali hlavně naše přípravka a nejmladší žactvo. Žáci ve starších kategoriích se účastnili MČR v biatlonu a dorost se účastnil SCM cupu v Letohradě. Naši nejmladší se v konkurenci neztratili. První místo vybojovali v kategorii nejmladších žákyň Nina Kubíčková a v kategorii nejmladších žáků Michael Málek. Druhé místo získali v kategorii benjamínků Štěpán Jansa, v kategorii mini žákyň Denisa Jankovičová a v kategorii nejmladších žáků Šimon Knápek. Na třetím místě doběhla do cíle v kategorii mini žákyň Klára Kubová. Čtvrté místo obsadili v kategorii benjamínků Zdeněk Kubín, v kategorii mini žákyň Emma Stará, v kategorii mini žáků Jakub Nový, v kategorii nejmladších žákyň Rozálie Hegerová,páté místo obsadili v kategorii nejmladších žákyň Darja Mikysková, v kategorii žáků nejmladších Ondřej Suchodol a Lucie Kubová v kategorii žákyň mladších.

Kompletní výsledky neleznete na http://www.ksl-vysocina.cz/uploaded/result/1488189839-v%C3%BDsledky%20fin%C3%A1leCMP%202016-2017.pdf

Celý článek »

Martin Holec

MČR žactva v biatlonu Harrachov

Středa 1. března 2017 - 11:27:51

O víkendu 25. - 26. února proběhlo v Harrachově Mistrovství České republiky v biatlonu žactva. Na tratích a střelnici soutěžilo přes 180 mladých biatlonových nadějí. V sobotu dopoledne se uskutečnily závody ve sprintu volně, odpoledne se závodilo ve štafetach dvojic také volně. V neděli byl na programu závod s hromadným startem klasicky. Naši zástupci byli v nabité konkurenci také vidět. V sobotním sprintu zvítězil Luděk Abrahám v kategorii žáků C, Tereza Grossmannová obsadila drué místo v kategorii žákyň C, v kategorii žáků B doběhl do cíle na čtvrtém místě Vít Suchodol, na desátem místě se umístil Jan Gregor. V kategorii žákyň C skončila Nikita Kubíčková pátá, hned za ní na šestém místě skončila Svatava Mikysková. V kategorii žáků C vybojoval osmé místo Matěj Költö, desátý skončil Jan Semirád.

V odpoledních štafetách zvítězily v žákyních C Nikita Kubíčková a Tereza Grossmannová, Matěj Költö a Luděk Abrahám vybojovali druhé místo. Na šestém místě dojely v žákyních B Klára Grossmannová a Lucie Kánská

V nedělním závodu s hromadným startem zvítězila v kategorii žákyň B Nikola Marková, stříbrnou medaili si odvezl domů v kategorii žáků B Vít Suchodol a bronzovou medaili si pověsila na krk v kategorii žákyň C Svatava Mikysková, v téže kategorii se na pátém místě umístila Tereza Grossmannová a devátá skončila Nikita Kubíčková. V kategorii žáků C osadil šesté místo Luděk Abrahám. V kategorii žákyň B osadila sedmé místo Zuzana Kubíčková, na témže místě doběhl v kategorii žáků B Jan Gregor.

V soutěži Českého poháru žactva jsme osadili druhé místo za vítězným KB Jilemnice.

kompletní výsledky najdete na

Celý článek »

Martin Holec

MČR staršího žactva v běhu na lyžích

Úterý 21. února 2017 - 10:25:12

Ve dnech 17. - 19. února proběhlo v Novém Městě na Moravě MČR v běhu na lyžích staršího žactva. Závody byly přesunuty do Nového Města v průběhu týdne z Rýmářova. Na tratích se utkalo přes 190 závodníků. V nabité konkurenci se neztratili ani naši závodníci. Matěj Költö obsadil v kategorii žáků ročník 2003 v pátečním sprintu páté místo a v sobotním závodě na 4km klasicky desátou příčku. Svatava Mikysková vybojovala v kategorii žákyň ročník 2003 v sobotním závodě na 3 km klasicky 6. místo. Kompletní výsledky najdete na : http://zavody.czech-ski.com/event/details/10020?returnUrl=%2Fevent%2Flist%3Ffilter.departmentid%3D3

Celý článek »

Martin Holec

III. kolo ČP v biatlonu žactva Jablonec nad Nisou

Úterý 14. února 2017 - 13:46:57

O víkendu 11. a 12. února proběhlo v Jablonci nad Nisou III. kolo Českého poháru v biatlonu žactva. Obou závodních dnů se zúčastnilo více jak 230 závodníků. Bez úspěchu nezůstali ani naši sportovci. V sobotním sprintu zvítězil v kategorii žáků C Luděk Abrahám, v kategorii žáků B obsadil druhé místo Vít Suchodol. Na třetím místě se umístila v kategorii žákyň C Nikita Kubíčková, ve stejné kategorii obsadila Svatava Mikysková 6. místo a Tereza Grossmannová 7. místo.

V neděli byl zařazen do seriálu Českého poháru prémiově Biatloncross. V kategorii žáků C si s překážkami na trati nejlépe poradil Luděk Abrahám a zopakoval tak sobotní vítězství. Druhé místo v kategorii žákyň C vybojovala Nikita Kubíčková, v té samé kategorii obsadila páté místo Tereza Grossmannová a šesté místo pak Svatava Mikysková. V Kategorii žáků B se do první šestky vešli Vít Suchodol na čtvrtém místě a šestici uzavíral Jan Gregor

Celý článek »

Martin Holec

Z III. kola Českého poháru přivezli naši dorostenci tři medaile

Úterý 14. února 2017 - 10:03:01

O víkendu 4. - 5. února se v Harrachově uskutečnilo III. kolo Českého poháru dorostu, juniorů a dospělých.

Na pěkně připravených tratích, ale za ne příliš pěkného počasí se naši sportovci mohli naposledy otestovat formu před EYOWF a MČR.

Parádní kousek se povedl Natálii Smrčkové v kategorii mladších dorostenek, která ve vytrvalostním závodě zvládla všechny položky bez chyby a s velkým náskokem téměř tří minut vyhrála. Na pátém místě v této kategorii doběhla Karolína Mikulová. Těsně pod stupni vítězů zůstali mladší dorostenci. Robert Valíček obsadil čtvrté místo, Martin Palla skončil pátý. Páté místo obsadila také Veronika Gallová mezi starš& iacute;mi dorostenkami.V kategorii staršího dorostu přidal další medailové umístění Mikuláš Karlík, trénující na EYOWF, jenž dosáhl na druhé místo.

Počasí si pak s námi zahrálo v neděli, kdy ranní déšť postupně přecházel v chumelení. Bezchybnou střelbou se prezentovala další mladší dorostenka Veronika Hermanová, jež skončila pátá. Mladší dorostenci přidali do sbírky další bramborovou medaili zásluhou Tadeáše Remeše. Mikuláš Karlík pak svoje sobotní umístění ještě vylepšil a vyhrál! V kategorii juniorů vybojoval Ondřej Herman druhé místo.

Celkem jsme v Harrachově vybojovali 15 umístění v první desítce.

Mistrovství České republiky se pro kategorie juniorů, dorostu a dospělých odehraje v Novém Městě na Moravě 3. – 5. března.   

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2018