Aktuality

Tři vítězství v úvodním kole ČP dorostu a juniorů

Úterý 3. ledna 2017 - 14:48:09

Mezi svátky 28. a 29 prosince se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo I. kolo Českého poháru pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých. Naši dorostenci a junioři tak mohli se svými soupeři porovnat síly na tratích, kde před Vánoci závodila celá světová špička.

První den byly na programu závody ve sprintu. V kategorii mladších dorostenek obsadila druhé místo Karolína Mikulová, a to těsně před třetí Michaelou Šilarovou! Mezi mladšími dorostenci vybojoval pěkné páté místo Robert Valíček. V kategorii starších dorostenců jsme se dočkali prvního vítězství, a to zásluhou Mikuláše Karlíka, na čtvrtém místě doběhl Jiří Ondřejka. Našim závodníkům se dařilo i v juniorských kategoriích, kde Simona Maříková a Jakub Procházka dojeli na druhém místě. Třetí skončil Milan Žemlička a čtvrté místo obsadili Tereza Vinklárková a Jakub Štvrtecký.

Následující den byly na programu závody s hromadným startem. Naše mladší dorostence potrápila střelba. Nikdo se na stupně vítězů nedostal. Nejlépe si počínal Tadeáš Remeš, jenž doběhl pátý. Mezi staršími dorostenci skončil Mikuláš Karlík druhý a Tomáš Mikyska doběhl čtvrtý. V juniorských kategoriích obsadili naši závodníci vždy dvě nejvyšší příčky. Vítězi se stali Simona Maříková a Milana Žemlička , na druhém místě dojeli Tereza Vinklárková a Jakub Štvrtecký. Čtvrtým místem tyto sportovce navíc podpořila Natálie Jurčová.

Celý článek »

Tomáš Hermann

Orlický pohár

Pondělí 2. ledna 2017 - 12:20:30

30. prosince se uskutečnilna tratích v Deštném v Orlických horách 55.ročník Orlického poháru, který pořádá Ski Skuhrov nad Bělou. Závod proběhl na dobře upravených tratích za výborných sněhových podmínek. Na startu bylo 194 závodníků nejen z Královehradeckého a Pardubického kraje, ale také zástupci Fenix Ski Teamu Jeseník. Na stupně vítězů se také prosadili naši sportovci. V kategorii nejmladších žáků zvítězil Šimon Knápek, první místo zopakoval také Matěj Költö v kategorii sterších žáků, třetí místo obsadila v kategorii žákyň starších Svatava Mikysková, dvojnásobné zastoupení jsme měli v kategorii dorostenek mladších zvítězila Tereza Grossmannová, třetí místo obsadila Kateřina Ondrušová. Kompletní výsladky najdete na http://ski-skuhrov.cz/images/upload/vysledky/vysledky2016_17/Orlicky_Pohar_2016_vysledky.pdf

Celý článek »

Martin Holec

Štěpánské závody Nové Město na Moravě

Pondělí 2. ledna 2017 - 11:55:19

26. prosince se uskutečnily v Novém Městě na Moravě tradiční Štěpánské závody, které byly zároveň prvním kolem Českomoravského poháru. Naši závodníci se v nabité konkurenci více než 280ti sportovců se neztratili ani zástupci našeho klubu.

1. místo obsadili v kategorii nejmladších žákyň Kubíčková Nina, Palla Martin v kategorii dorostenců mladších a Kánský Petr v kategorii dorostenců starších. Na druhém místě se umístili Málková Lucie v kategorii minižákyň, Málek Michael v kategorii žáků nejmladších, Költö Matěj v kategorii žáků starších, Hermanová Veronika v dorostenkách mladších, Remeš Tadeáš v kategorii dorostenců mladších, Gallová Veronika v kategorii dorostenek staršícha Hermann Matěj v kategorii sterších dorostenců. Bronzovou medaili vybojovali Marková Nikola v kategorii mladších žákyň, Mikulová Karolína mezi dorostenkami mladšími, Abrahám Luděk v dorostencích mladších a Strnad Adam v kategorii dorostenců mladších.

kompletní výsledky najdete na http://www.ksl-vysocina.cz/index.php?article=748

Celý článek »

Martin Holec

První sníh na Černé hoře

Pondělí 2. ledna 2017 - 11:51:45


Na začátku prosince jsme absolvovali tradiční soustředění na prvním sněhu na Černé hoře. Od 3. do 4. prosince se na Rachotově boudě vystřídalo přes 70 sportovců žákovských kategorií. Přestože sněhové podmínky nebyly úplně ideální, odtrénovalo se vše co bylo naplánováno. Soustředění bylo povedeným vstupem do zimní sezóny, která odstartovala prosincovými závody Českomoravského poháru v Novém Městě na Moravě

Celý článek »

Martin Holec

Skvělé 3.místo juniorské štafety

Neděle 18. prosince 2016 - 20:04:46

Závody štafet zakončily II.IBU junior cup v Hochfilzenu. Štafeta juniorek ve složení Simona Maříková, Anna Tkadlecová a Tereza Vinklárková skončila na 8.místě z 19 štafet. Simča po pádu ve sjezdu v 1.kole ztratila cca 40", navíc Terce se podařilo první 3 rány vstoje "věnovat" na vedlejším stavu italské štafetě, což ji stálo ztrátový čas při dobíjení. Tyto chybičky znemožnily děvčatům boj o pódium. 


Štafeta juniorů ve složení Milan Žemlička, Jakub Štvrtecký, Jakub Procházka a Ondřej Šantora bojovala o medaili již od 1.úseku, kdy "Žemla" i přes 3 dobíjení vstoje dokázal předávat štafetu na 3.místě. Na druhém úseku "Štvrtek" štafetu posunul na 2.místo, na třetím úseku "Prochy" dokázal 2.místo udržet. Ve finiši pak Ondra Š. dobíjel vleže i vstoje, po vzájemném souboji ve finišovém okruhu o 2.místo podlehl Bělorusku a štafetu přivezl do cíle na 3.místě ze 17 štafet. 

Gratulujeme! 


Výsledky v příloze.:

Celý článek »

Vlastimil Vávra

www.biatlonletohrad.cz - 2017