Aktuality

Skvělé vystoupení juniorů a dorostenců na MSJ a MSD v Osrblí

Pondělí 20. března 2017 - 19:00:53

I přes zdravotní problémy spojené s chřipkovou epidemií, které nás provázely na závěrečné přípravě juniorských družstev v Jablonci na Nisou, dokázali naši sportovci na MSJ a MSD, konaného 22.-28.2. 2017 ve slovenském Osrblí konkurovat těm nejlepším. Na tuto vrcholnou akci se nominovali junioři Milan Žemlička a Jakub Procházka, juniorky Simona Maříková a Natálie Jurčová, dorostenci Jakub Štvrtecký a Tomáš Mikyska, dorostenka Tereza Vinklárková. Takřka po celou dobu konání šampionátu díky pestrosti počasí sportovce na střelnici potrápil nepříjemný proměnlivý vítr, rovněž tratě byly pokryty zbytky umělého, těžkého a hrabavého sněhu. 

Co se týče umístění, nejlepšího dosáhla juniorská štafeta ve složení Ondřej Šantora, Jakub Procházka, Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička, když po celkově výborném běžeckém výkonu celého týmu a skvělému finiši obsadila vynikající 4.místo.

Celkově si nejlépe vedl novopečený juniorský mistr Evropy Milan Žemlička, který se ve všech závodech umístil v TOP TEN, z toho ve dvou bral malé pódium. Ve vytrvalostním závodě obsadil 9.místo, ve sprintu a stíhacím závodě pak 6. a 5.místo! Nutno podotknout, že ve všech 4 závodech Milanovi utekla medaile o 1 netrefenou ránu! Na druhou stranu díky výbornému výsledku ve stíhačce a dalším pěkným umístěním v průběhu celé sezóny se mu podařilo získat malý křišťálový glóbus v IBU Junior Cupu v této disciplíně.  

Na malé pódium dosáhla také Simona Maříková, která obsadila nádherné 6.místo ve sprintu, k tomu pak přidala pěkné 17.m. a 25.m. ve vytrvalostním, rep. stíhacím závodě. 

Velmi pěkné výsledky podal dorostenec Jakub Švtrtecký, který obsadil 9.m. ve sprintu, 13.m. ve stíhačce a 20.m. ve vytrvalostním závodě. 

Do TOP TEN se probojovala také dorostenka Tereza Vinklárková svým krásným 8.m. ve vytrvalostním závodě, za zmínku určitě stojí také 23.m ve stíhačce, na které se probojovala z 32. pozice po sprintu. Byla rovněž členkou 9. štafety dorostenek.

Velmi slušné vyrovnané výkony podávala Natálie Jurčová když obsadila 2x 16.m. ve vytrvalostním závodě a sprintu a 19.m. ve stíhačce. Spolu se S.Maříkovou byly členkami 11.štafety juniorek.

Pěkné 23.m. obsadil ve vytrvalostním závodě Jakub Procházka, který přes velmi vydařenou střelbu částečně doplatil na již zmíněnou rozhrabanou trať v druhé části závodu.  

Rozhodně se neztratil ani benjamínek týmu Tomáš Mikyska, který se dokázal prosadit velmi pěkným 31., 32. a 36.m. mezi o 2 roky staršími dorostenci (celkem 100 startujících). V závodě štafet pak dokázal vytáhnout štafetu dorostenců na krásné 8.m. 

K těmto úspěchům určitě pomohly i skvěle připravené lyže od našeho servisu v čele s Milanem Faltusem. 


Všem sportovcům gratulujeme! 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Slavic Cup

Pondělí 13. března 2017 - 16:23:05

O víkendu 11.-12.3. se v Harrachově uskutečnilo předposlední kolo Slavic Cupu, závodu který je zařazen do Českého poháru v běžeckém lyžování.

V sobotu se jel sprint klasicky, kde jsme se srovnali s konkurencí a ukázali, že i biatlon umí jezdit jinou technikou než jen bruslením. Všichni závodníci odvedli dobré výkony ale žádný z nich se bohužel neprobojoval, až do finále.

Neděle pro nás byla úspěšnější, získali jsme celkem 3 cenné kovy a to zásluhou Luďka Abraháma v kategorii mladších dorostenců, který obsadil po urputném finiši krásné 3. místo. Tomáše Mikysky, který vybojoval v kategorii starších dorostenců také 3. místo a Jakuba Štvrteckého, který mezi juniory dojel na 2. místě.

V kategorii mladších dorostenek dopadla z našich nejlépe Tereza Grossmanová 15. hned za ní Natálie Smrčková 16.  a Karolína Mikulová 18.

Všem závodníkům gratulujeme.


Výsledky k nahlédnutí:http://zavody.czech-ski.com/event/details/10022?returnUrl=%2Fevent%2Flist

Celý článek »

Lukáš Dostál

Ve Vysočina Areně vyvrcholila domácí sezóna

Pondělí 13. března 2017 - 15:24:06

Krásné vystoupení mají za sebou naše dorostenky, juniorky, dorostenci a junioři v rámci mistrovství České republiky v biatlonu, které ve dnech 3. - 5. března hostilo Nové Město na Moravě.  Ze šampionátu jsem přivezli celkem třináct cenných kovů a další dva „půlené“. Naše juniorka Simona Maříková se dokonce se třemi zlatými medailemi stala nejúspěšnější účastnicí MČR! Ve Vysočina Areně se závodilo v závodech smíšených dvojic, sprintech a stíhacích závodech.     

První páteční závod nám přinesl hned první vítězství, a to zásluhou smíšené dvojice dorostenců Veronika Gallová, Tomáš Mikyska. Hned na to v kategorii juniorů vyhráli Simona Maříková a Jakub Procházka! A navíc jsme do sbírky získali i dvě „půlené“ medaile. Stříbro v juniorech vybojoval Milan Žemlička společně s Adélou Chlupovou (SG Jablonec n/N) a bronz přidal Jakub Štvrtecký, jenž běžel s Terezou Žitnou (SG Jablonec n/N).  

Sobotní sprinty nás obohatil od dalších pět cenných kovů. Z titulu se radovali junioři Simona Maříková a Milan Žemlička, stříbro vybojovala juniorka Tereza Vinklárková a starší dorostenec Mikuláš Karlík, o bronz se zasloužil junior Jakub Procházka. Navíc naši sportovci přidali do sbírky další devět umístění v první desítce. Čtvrtý skončil mladí dorostenec Robert Valíček, pátý junior Jakub Štvrtecký, šestá místa obsadily Veroniky - Hermanová (dorostenky mladší) a Gallová (dorostenky starší), sedmá doběhla Michaela Šilarová, osmá Natálie Smrčková (obě mladší dorostenky), stejně tak se na osmé příčce umístil Martin Palla, devátí skončili Tadeáš Remeš (oba dorostenci mladší) a junior Ondřej Herman.

A jak to dopadlo v nedělních stíhacích závodech? Juniorka Simona Maříková završila svůj hattrick třetím zlatem. Vyhrál také starší dorostenec Mikuláš Karlík. Na stříbro dosáhl Milan Žemlička. Z bronzových medailí se pak radovali Veronika Gallová, Tereza Vinklárková a Jakub Švrtecký. V „Top Ten“ sem měli hned čtyři mladší dorostenky, a to v pořadí: 5. Karolína Mikulová, 8. Natálie Smrčková, 9. Michaela Šilarová a 10. Veronika Hermanová. Opět čtvrtý skončil mezi mladšími dorostenci Robert Valíček, šestý doběhl Tadeáš Remeš a osmý Martin Palla. Čtvrtý místo patří i Tomáši Mikyskovi mezi staršími dorostenci, stejně jako Jakubu Procházkovi mezi juniory, kde skončil Ondřej Herman desátý.

Další úspěchy jsme přidali v celkovém hodnocení Českého poháru. Především jsme vyhráli klasifikaci klubů v kategorii dorostu, a tím jsme pomohli našemu letohradskému týmu k celkovému triumfu v soutěži klubů napříč kategoriemi. Na vítězství mezi jednotlivci dosáhli Mikuláš Karlík, Simona Maříková a Milan Žemlička.

 

autor: Tomáš Hermann

Celý článek »

Lukáš Dostál

ČP staršího žactva v běhu na lyžích a finále HNT

Pondělí 6. března 2017 - 11:29:29

O víkendu 4. a 5.března proběhl v Jablonci nad Nisou Český pohár staršího žactva v běhu na lyžích a finále HNT (hledáme nové talenty), tento závod je vypisován pro kategorie mladšího žactva. Po oba dva dny soupeřilo na tratích přes 450 závodníků. V sobotním závodě klasickou technikou obsadila Nikola Marková v kategorii mladších žákyň 2005 čtvrté místo, Matěj Költö v kategorii starších žáků 2003 9.místo, Svatava Mikysková v kategorii starších žákyň 2003 desáté místo. V kategorii starších žáků 2004 obsadil Jan Gregor 14.místo. Nedělní obratrostní závod volně pořadatelé zkrátili kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám ze 2km na 1,1 km. V kategorii starších žáků 2004 obsadil Jan Gregor 9. místo a Vít Suchodol 14.místo. Na jedenástém místě se umístili Nikola Marková v kategorii mladších žákyň 2005, Svatava Mikysková v kategorii starších žákyň 2003 a Matěj Költö v kategorii starších žáků 2003. V kategorii mladších žáků 2006 obsadil Štěpán Suchodol 17. místo a Filip Mikyska 22.místo. Kompletní výsledky najdete na www.czech-ski.com

Celý článek »

Martin Holec

V Turecku poznal Mikuláš Karlík i čtyřicetistupňové mrazy

Sobota 4. března 2017 - 13:58:15

Čtvrtý, sedmý, třináctý. To jsou umístění, která z exotické biatlonové destinace přivezl starší dorostenec Mikuláš Karlík. Turecký Erzurum, ležící v nadmořské výšce 1900 metrů, hostil v polovině února EYOF 2017 – Evropský olympijský festival mládeže. A právě díky Mikulášovi měl náš klub na východě Turecka u hranic Sýrie a Iránu zastoupení.

Biatlonové soutěže na EYOF měly na programu sprinty, stíhací závody a závody smíšených štafet. Ve sprintu obsadil Mikuláš sedmé místo při střelbě 0-2, ve stíhacím závodě doběhl třináctý, když střelbu zvládl takto: 2-1-1-4. „Mrzí mě, že jsem vždy nedal lépe stojky. Ale pokaždé se mi klepaly hodně nohy,“ vzpomíná „Karlos“, jak zní jeho přezdívka, na závody ve vysoké nadmořské výšce. „Trať byla zajímavá tím, že na ní nebylo skoro kde si odpočinout. Buď se jelo nahoru, dolů nebo jeden odšlap střídal druhý, stále jsme museli pracovat a ta stojka to pak odnesla.“ S mixem si doběhl pro čtvrté místo.

Se samotnou nadmořskou výškou problémy neměl. „Myslím, že nám v tom hodně pomohl pobyt v novém centru Olympu v Jablonci, kde jsme měli nadmořskou výšku nasimulovanou.“

Trochu jej mrzí, že kvůli vlastnímu závodění neměl příležitost fandit českým závodníkům v jiných sportech. „Erzurum je hodně velký, asi jako Brno a sportoviště od sebe byly daleko. Navíc tam hodně mrzlo. V noci klesala teplota až na mínus 40 stupňů. Přes dne bylo sice slunečno, ale stále hodně chladno.“

Věří, že nové zkušenosti bude moci za rok zúročit na dalších mezinárodních závodech. „V Turecku startovali Rusové, Francouzi, Ukrajinci, Finové a mnoho dalších. Jsem rád, že jsem se s nimi mohl porovnat. Na druhou stranu třeba Němci, Norové nebo Italové chyběli. Tak je třeba potkám příští sezónu,“ dodává s úsměvem Mikuláš Karlík.      


autor: Tomáš Hermann 

foto: Jiří Václavík

Celý článek »

Vlastimil Vávra

www.biatlonletohrad.cz - 2018