Aktuality

Letohradští na dvou frontách

Úterý 4. července 2017 - 15:06:47

Konec školního roku rozdělilo Letohradské dorostence na dvě skupiny.  První skupina odjela do Velkých Karlovic kde se zúčastnila 1. a 2. července závodů  Skiroll Classics na kolečkových lyžích. Druhá početnější skupina se vydala na kajakách sjíždět Tichou Orlici.

  Sobotní závod na kolečkových lyžích startoval ve Vsetíně a končil ve Velkých Karlovicích. Nejlépe zvládl 30-ti kilometrovou trať Tomáš Mikyska, který skočil celkově na 6. místě, na 9.a 10. místě dojeli Jakub Štvrtecký a Mikuláš Karlík.

  Nedělní závod byl 15-ti kilometrový výjezd z Karolinky na Kohůtku, kde se nejlépe vedlo Jakubu Štvrteckému, který ve své kategorii obsadil 3. místo. V dorostencích vyhrál Tomáš Mikyska, 2. místo obsadil Mikuláš Karlík, 3. místo Petr Kánský a 4. místo Jíří Ondřejka.

Všem gratulujeme a děkujeme Jitce a Petru Kánským za doprovod.

Odkaz na výsledky: http://www.silviniskirollclassics.com/zavody/


Druhá skupina se utábořila v Brandýse nad Orlicí, kde jsme celou dobu pobývali. Díky počasí, které se pokazilo jen v neděli dopoledne, se podařilo sjet na kajakách pod vedením Aleše Dytrta během tří dnů Tichou Orlici z Ústí nad Orlicí až po soutok s Divokou Orlicí a dále do Týniště nad Orlicí. Sportovci byli rozděleni na dvě skupiny jedna skupina běhala a druhá sjížděla řeku na kajakách, odpolední fázi se obě skupiny vyměnily. 

I přes nedělní déšť se soustředění povedlo a všichni si řeku užili.

Děkujeme


Celý článek »

Lukáš Dostál

II. kolo ČP v letním biatlonu

Úterý 27. června 2017 - 15:13:20

O víkendu 24. – 25. 6. se výběr 17 letohradských žáků účastnil závodů II. kola Českého poháru v letním biatlonu, ktarý hostila Bystřice pod Hostýnem. Premiéru zde měly v nové terče, jak pro vzduchovkové, tak i malorážné závody. V sobotu byl na programu závod s hromadným startem,  kde změřilo své síly celkem 459 závodníků. Z našich svěřenců se nejlépe umístil 4. Jan Semirád, kterému unikli stupně vítězů o pouhou sekundu. V neděli to ve sprintu se štafetovou střelbou cinklo Svátě Mikyskové, která obsadila 3. příčku

Kompletní výsledky :    http://www.biatlon.cz/wp-content/uploads/20171-7-vysl.pdf

                                  http://www.biatlon.cz/wp-content/uploads/20171-6-vysl.pdf


Simona Maříková

Celý článek »

Lukáš Dostál

Máme šest medailí z MČR na horských kolech!

Pondělí 19. června 2017 - 09:39:31

Celkem šest medailí vybojovali naši sportovci na Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech, které v sobotu 17.června hostil Jablonec nad Nisou.

Z mistrovských titulů se radují mladší dorostenka Nikita Kubíčková , mladší dorostenec Luděk Abrahám, starší dorostenec Mikyska Tomáš a junior Jakub Štvrtecký. Na stříbrné medaile dosáhla starší dorostenka Karolína Mikulová a junior Mikuláš Karlík. 

Všem gratulujeme.


Výsledky: http://www.biatlon.cz/wp-content/uploads/20172-19-vysl.pdf

Celý článek »

Lukáš Dostál

Soustředění ve Velkých Karlovicích

Úterý 13. června 2017 - 11:12:17

Od 6. do 11. června měla tréninková skupina dorostu a juniorů soustředění v Beskydech. Již tradičně jsme soustředění absolvovali v okolí Velkých Karlovic. Programem tohoto soustředění bylo převážně horské kolo a běhy po místních hřebenech. Počasí a horské klima bylo takřka ideální a sportovci velmi zdatně zvládali valašské kotáry na MTB nebo po svých - během. Během soustředění jsme si měli šanci zazávodit na místních závodech horských kol "Pepi maraton".

Výsledky naleznete zde: http://mtb.karlovska50.cz/docs/mtb2017/vysledky_35_km.pdf

Trenérský doprovod se rozrostl o Petra Halbrštáta a Martina Mikulu, kteří se podíleli na trenérském zabezpečení skupin.


Všem děkujeme za pěkné soustředění!

Celý článek »

Lukáš Dostál

Žáci zahájili novou sezónu

Pondělí 5. června 2017 - 11:50:32

V sobotu 3.6 se za slunečného počasí uskutečnil již 10. ročník Běhu Dobroučským krajem, kde se naši žáčci prezentovali pěknými výkony.

Mezi nejmladšími žákyněmi doběhla na 2. místě Lucie Kubová. Na 0,9 km dlouhé trati se na 3. místě umístil Šimon Knápek. V těsném závěsu za ním doběhli Štěpán Suchodol a Daniel Barvínek. Na stejně dlouhé trati vybojovala mezi mladšími žákyněmi Agáta Moskvová 3. místo. Z letohradských svěřenců zaběhl nejrychleji 1,5 km dlouhou trať Jan Gregor, který obsadil 3. příčku. Jen o dvě vteřiny za ním doběhl Lukáš Rybka. Mezi nejstaršími žáky nenašel přemožitele Matěj Költö. Stupně vítězů doplnil Jan Semirád na 3. místě.

Všem závodníkům gratulujeme a těšíme se na další výkony.


Simona Maříková

Celý článek »

Lukáš Dostál

www.biatlonletohrad.cz - 2018