Aktuality

Milan Žemlička - juniorským mistrem Evropy

Pondělí 6. února 2017 - 13:24:53

Vynikajících výsledků dosáhli letohradští juniorští reprezentanti na otevřeném Mistrovství Evropy juniorů, které proběhlo 2.-5.2. 2017 v Novém Městě na Moravě. Na programu byly 3 individuální závody a to vytrvalostní, rychlostní a stíhací závod. 

Z našeho klubu byli nominováni do české výpravy junioři Milan Žemlička, Jakub Procházka, Simona Maříková a Natálie Jurčová, dále dorostenci Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska a Tereza Vinklárková. 

Hned v prvním vytrvalostním závodě naši ukázali, že jsou na domácí šampionát dobře připraveni. Simča M. i Milan Ž. obsadili výborná 5.místa. Dobře si vedl i Kuba P., když po 3. střelbě atakoval pódium.  Bohužel 4. nevydařená střelba jej odsunula na 30.pozici.  Natka J. obsadila 42.m. a Jakub Š. 64.místo. Startovalo 99 juniorek a 112 juniorů.

V sobotním rychlostním závodě Simča M. i Milan Ž. potvrdili svoji výkonnost skvělým 6. resp. 5.místem. Do TOP TEN se dokázal probojovat z 22.m. po závěrečné položce Jakub P., který nakonec obsadil krásné 9.místo. Nejrychlejším běžeckým časem obsadil přes nevydařenou střelbu Jakub Š. pěknou 19 příčku. Výborně si počínal benjamínek týmu Tomáš Mikyska svým 36.místem, čímž si s přehledem zajistil postup do stíhačky.  Terka V. skončila na posledním postupujícím 60.m., Natka pak na 66.m. Startovalo 108 juniorek a 122 juniorů.

Sladkou tečkou celého mistrovství byl nedělní stíhací závod, kde Milan Ž. tzv."Žemla" získal titul Mistra Evropy před svým týmovým kolegou stříbrným Ondřejem Šantorou. Podium si zasloužili díky skvělým 6.místům Simča M. a Jakub P. Do TOP TEN se dokázal posunout Jakub Š., který protnul cílovou metu na výborném 8.místě.  Velmi slušný  výkon předvedla po nemoci Terka Vinklárková, která se posunula na pěkné 37.m., rovněž pak Tomáš M., který dokázal udržet bodovanou příčku a obsadil 40.m. U Tomáše nutno podotkonout, že závodil se soupeři až o 4 roky staršími. 

Milanovi k titulu ale i Simče a Kubovi k podiu velká gratulace !!! 


Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem sportovcům i jejich trenérům za jejich úsilí  a nasazení.   

Nezbytné poděkování patří profesionálnímu servisnímu týmu "A" družstva mužů a žen pod vedením Tomáše Žídka  (dále Vojta Prášil, Petr Plecháč, Martin Kalous), který sportovcům po celou dobu závodů připravoval takřka bezkonkurenční lyže. 


Poděkování patří i všem fanouškům, kteří vytvořili skvělou kulisu ve Vysočina aréně. 


Přejeme všem sportovcům hodně štěstí a úspěchů na MSJ a MSD ve slovenském Osrblie. 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

III. IBU jun.cup Pokljuka

Pondělí 30. ledna 2017 - 09:36:02

V rámci přípravy před nadcházejícím MEJ v Novém Městě na Moravě odcestoval výběr juniorů a juniorek na III.kolo IBU junior cupu do slovinské Pokljuky.

Z našich sportovců nás reprezentovali Milan Žemlička, Kuba Procházka, Simča Maříková a Natka Jurčová.

Na programu byly v pátek single a mix štafety, v sobotu pak rychlostní závod. Single štafetu jeli oba naši sportovci a to Natka Jurčová a Milan Žemlička. Od začátku si vedli skvěle, v půli závodu dokonce Žemla předával Natce na 1.místě. Na posledním úseku však při střelbě vleže Žemla doplatil na zamrzlý dioptr (dlouhá střelba a 1TK), což nás připravilo o možnost boje o medaili a oba naši sportovci skončili na smolném 4.místě.

V mix štafetách ve složení Simča Maříková, Anička Tkadlecová, Kuba Procházka a Ondra Šantora jsme skončili na 5.místě, kdy Aničce a především Kubovi nevyšla střelba (1+4TK).

V sobotním sprintu po bezchybné střelbě obsadil výborné 5.místo Milan Žemlička, Kuba Procházka po 3TK obsadil 27.místo. Ondra Šantora vybojoval výborné 2.místo!

V juniorkách přes 2 chyby vstoje Simča Maříková obsadila pěkné 12.m., Natka Jurčová po bezchybné střelbě skončila hned za Simčou na 13.místě.

Po závodech odcestovala výprava do Nového Města na Moravě, kde se budou připravovat k evropskému šampionátu.


Držme všem pěsti :).


Celý článek »

Vlastimil Vávra

II. kolo ČP v biatlonu žactva Letohrad

Pátek 27. ledna 2017 - 11:16:23

O víkendu 21. a 22. ledna se uskutečnilo v našem areálu II. kolo Českého poháru v biatlonu žactva. Díky panujícímu počasí se závodilo za opravdu zimních podmínek na skvěle připravených tratích. V sobotu proběhl vytrvalostní závod a v neděli sprint. Po oba dva dny se závodilo klasickou technikou. Do závodů se zapojilo přes 180 sportovců každý den. V nabité konkurenci se neztraili ani zástupci našeho klubu. V sobotním závodě zvítězila Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C, druhé místo obsadil Jan Gregor v kategorii žáků B, třetí místo vybojovali Nikola Marková v kategorii žákyň B, Vít Suchodol v kategorii žáků B a Svatava Mikysková v kategorii žákyň C. Na pátém místě se umístil Luděk Abrahám, na sedmém pak Matěj Költö obav kategorii žáků C, na osmém mítě se umístila Tereza Grossmannová v kategorii žákyň C.

V nedělním závodě opět zvítězila Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C, dělené druhé místo obsadila v téže kategorii Tereza Grossmannová, bronz si odnesl v kategorii žáků B Vít Suchodol, necelá vteřina dělila od bronzu Nikolu Markovou v kategorii žákyň B, která tak obsadila 4. místo. V kategorii žáků C obsadil Matěj Költö 5.místo, hned za ním skončil Luděk Abrahám, na devátém místě se umístil Jan Semirád a první desítku uzavíral Lukáš Hynek.

Celý článek »

Martin Holec

Olympijské naděje

Čtvrtek 26. ledna 2017 - 11:29:29

                              V polském Kóscielisku, na závodech olympijských nadějí, byl Letohradský biatlon zastoupen dvěma sportovci. Karolínou Mikulovou, která nás mile překvapila a po krásných výkonech, se umístila ve sprintu na 1. místě po střelbě 0,0 a to stejné zopakovala i ve stíhačce po střelbě 0,1,0. 

Další námi zastoupený sportovec byl Tomáš Mikyska, který předvedl také kvalitní výkony. Ve sprintu se umístil na 2. místě se střelbou 1,1 a stíhací závod vyhrál, kde o svém vítězství rozhodl až poslední rychlou položkou za 0. 

Tomáš si těmito výkony vyjel Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství světa dorostu.

 Oběma gratulujeme.


výsledky si můžete prohlédnou zde:  http://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/206Celý článek »

Lukáš Dostál

Devět dorostenců a juniorů na mezinárodní soutěže

Pondělí 23. ledna 2017 - 19:57:21

Jablonec nad Nisou hostil ve dnech 14. – 15. 1. II. kolo českého poháru dorostu, juniorů a dospělých. Závody byly současně vyvrcholením nominačních bojů o účast na juniorském mistrovství Evropy v NMNM, na evropský zimní olympijský festival mládeže, a také na závody olympijských nedějí. Pro mezinárodní zkušenosti si pojede hned devět našich závodníků. Charakteristickým se pro II. kolo ČP stalo vydatné sněžení.

Jak se našim závodníkům v areálu „Mšeno – Břízky“ dařilo?

V sobotu byly na programu sprinty. V nejmladších dorosteneckých kategoriích vybojovali čtvrtá místa Veronika Hermanová a Tadeáš Remeš, krásné páté příčky přidali Michaela Šilarová a Robert Valíček. V kategorii starších dorostenců vyhrál Mikuláš Karlík. Již tradičně se nám dařilo v juniorských kategoriích, kde Simona Maříková vyhrála před Natálií Jurčovou a na druhém místě mezi juniory dojel Jakub Prochá ;zka před třetím Jakubem Štvrteckým.

Nedělní pořad patřil stíhacím závodům. Robert Valíček dojel již „tradičně“ na pátém místě, šestá skončila Karolína Mikulová. Mikuláš Karlík obhájil prvenství ze sprintu mezi staršími dorostenci, na jeho vítězství pak navázali i junioři.  Vyhrál jak Jakub Štvrtecký, tak i Simona Maříková. Natálie Jurčová obsadila druhé místo a Jakub Procházka třetí.

 

Letohraďáci nominovaní na mezinárodní závody  

MEJ,  Novém Městě na Moravě, 1. – 5. 2 2017:

Jakub Procházka, Milan Žemlička, Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska, Simona Maříková, Natálie Jurčová a Tereza Vinklárková 

EYOWF, Erzurum, Turecko, 11.- 18. 2. 2017:

Mikuláš Karlík

Závodů OH nadějí v Polském Koscielsku ve dnech 20. – 22. 1. 2017 se zúčastnili Tomáš Mikyska a Karolína Mikulová

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2017