Aktuality

1< ... 525354555657 ... >

Letohraďáci byli na šampionátu vidět, … a všude!

Úterý 19. února 2013 - 14:50:01

Článek Tomáše Jářka Hermanna do "Letohradského zpravodaje"


Ondřej Moravec a Michalové Šlesingr s Krčmářem reprezentovali při IBU mistrovství světa v Novém Městě na Moravě 7. - 17. února nejen Českou republiku, ale také náš letohradský klub biatlonu. A všichni tři byli vidět, byť každý trochu jinak.

 

Hvězda ze Spořilova

Ondřej Moravec vyrostl ve Vysočina Areně v novou hvězdu českého sportu. Michal Šleisngr se stal největším smolařem domácího výběru, protože bezprostředně před šampionátem onemocněl. Jednadvacetiletý Michal Krčmář se pak překvapivě stal finišmanem úspěšné české štafety mužů.   

„Před šampionátem bych takové výsledky bral všemi deseti, ale teď už mě „brambory“ nechutnají,“ prohlásil Ondřej Moravec po závěrečném závodě s hromadným startem, ve kterém doběhl podruhé čtvrtý. Zisk „bramborové medaile“ je pro sportovce tím nejhorším umístěním. „Jste vlastně první, kdo nevyhrál,“ povzdychl si osmadvacetiletý závodník. Na druhou stranu jsou pro „Spořilováka“ novoměstské výsledky motivací, zvláště před olympijskou sezónou. „Vím, že patřím do špičky a mohu se s nejlepšími měřit. Současně věřím, že ještě nejsem na vrcholu, protože mám stále rezervy v běhu i ve střelbě.“

Á propos střelba. Ve vytrvalostním závodě, kde byl Ondřej Moravec na trati nejrychlejší ze všech 136 účastníků (!), jej od titulu dělilo půl centimetru, o který v závěrečné položce minul jeden z terčů….     

Medaile se mu i přesto kolem krku houpá. Je bronzová a Ondřej Moravec ji vybojoval v závodě smíšených štafet společně s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Jaroslavem Soukupem. „Získat medaili na domácím šampionátu, před svými fanoušky, to je nejvíc, co může sportovce zažít. Za to jsem šťastný.“ 

 

Top výsledky Ondřeje Moravce na MS 2013:

3. místo – smíšená štafeta 2x6 a 2x7,5 km (Vítková, Soukalová, Soukup)

4. místo – vytrvalostní závod na 20 km

4. místo – závod s hromadným startem na 15 km

6. místo – štafeta mužů na 4x7,5 km (Šlesingr, Soukup, Krčmář)

 

Opora s horečkou

Michal Šlesingr je od roku  2007, kdy vybojoval na MS v Anterselvě stříbro a bronz oporou české reprezentace. Měl jí být v ve Vysočina Areně. Ovšem dva dny před startem šampionátu přišla z týmu zdrcující zpráva: Michal má horečku! „Od roku 2008 se připravuji a těším na mistrovství světa u nás doma, a pak mě potká tohle,“ povzdychl si třicetiletý reprezentant. Velikost zklamání nelze snad ani popsat.

Během mistrovství se však Michal uzdravil a v závodě štafet mužů už to byl starý a dobrý „Boušek“, jak zní jeho přezdívka. Na první úseku byl druhý a položil tak základ výtečnému šestému místu českého kvarteta.

 

Aplaus pro benjamínka

Nečekaným finišmanem, a také hrdinou, se stal benjamínek týmu jeden a dvacetiletý Michal Krčmář. Už před startem tvrdil: „Štafety mám rád a čtvrtý úsek mi vyhovuje asi ze všech nejvíce. Domácí prostředí někoho nabudí, někoho zase až příliš svazuje, já myslím, že patřím do té první skupiny a lidé mě vyburcují.“ Tak se i stalo. Vleže čistá rychlopalba, vstoje pouze jedno dobíjení a v cíli aplaus za šesté místo. „Trenér mě na štafety připravoval, a tak jsem rád, že jsem jeho důvěru nezklamal.“

 

Start v Šedivském lomu

Tři letohradští odchovanci na mistrovství světa, tři různé příběhy. Všechny se ale začaly odvíjet v místním klubu biatlonu. „Tam, kam se tihle kluci dostali, je zásluhou jejich píle, odhodlání, talentu a nyní také společné tvrdé práce v reprezentačním týmu pod vedení výborného kouče,“ říká sportovní ředitel Klubu biatlonu Vlastimil Vávra. „Jsme pyšní na to, že základy dostaly tady u nás v Letohradě. Za jejich výsledky a kariérou je také práce mnoha lidí v klubu. Za všechny bych jmenoval jednoho, Čendu Suchomela.“

 

Přestože jsou nyní všichni tři „naši“ biatlonisté členy SKP Jablonec, pravidelně na domácím „hřišti“ v Šedivském lomu trénují. „Snažíme se jim stále vytvářet kvalitní podmínky a navíc vidíme, jaké vzory představují pro děti z klubu. To je pro všechny velká motivace.“ Vždyť do reprezentace už také nahlédly i odchovankyně Lea Johanidesová a juniorka Kristýna Černá.

 

 

Letohrad na Vysočině

Na  mistrovství světa v Novém Městě na Morave vedle reprezentantů působily v různých rolích na dvě desítky dalších členů klubu. Šéf klubu Libor Vlček zastával pozici viceprezidenta organizačního výboru a finančního ředitele šampionátu, Martine Holec působil ve Vysočina Areně jako velitel tratí, kde byl jeho pravou rukou Radek Maixner, Tomáš Hermann plnil roli šéfredaktora NMNM News a byl spojkou mezi médii a českým týmem,  Martin Moravec koordinoval dopravu,  Pavla Jantačová měla na starost akreditace, Lada Dušková překládala, v prostoru startu působily Jitka Kánská a Irena Skotálková, zásobování zajišťovala Jindra Kulhánková, nejpočetnější skupinu pak tvořili rozhodčí na střelnici, kde zásahy biatlonistů hlídali Vlastislav Ježák, Jiří Novotný st., Libor Mikula, Jiří Urban ml., Daniel Ramba, Antonín Poláček,  Radek Maixner st. a Pavla Skácelíková. Zapomenout bychom neměli ani na bývalé členy klubu. Vlastimil Jakeš byl ředitelem soutěží, Michal Jakeš vedoucím úseku dopravy a Roman Jakeš velel na akreditaci. 

Stovky našich spoluobčanů, včetně pana starosty,  pak sledovaly závody mistrovství světa přímo u tratí nebo na tribunách Vysočina Areny.

Díky všem za podporu!


Autory fotografií jsou: Eduard Erben, Květoslav Frgal a Martin Mutl.


 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Skvělý "Ondromil" na MS v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Úterý 19. února 2013 - 08:29:53

... r.2002, kdy začal Ondra sbírat první medaile na MS dorostu 


Vynikající formu potvrdil na MS v Novém Městě na Moravě odchovanec našeho klubu Ondřej Moravec "Ondromil". 

Hned v úvodu byl hlavní oporou bronzové mix štafety, poté následovala dvě sice "bramborová" ale krásná 4.místa ve vytrvalostním závodě a závodě s hromadným startem. Myslím, že jak první závod (mix štafety) tak poslední (hromaďák) bylo to nejlepší hned v úvodu ale i na závěr, co dokázal náš sport divákům nejen v Novém Městě ale i u TV nabídnout.

Ondra si to z mého pohledu skutečně zasloužil, neznám více uvědomělého a cílevědomého sportovce, který pro svůj úspěch dokáže obětovat skutečně maximum. 

Určitě musíme zdůraznit i výkony dalších našich odchovanců Michala Šlesingra a Michala Krčmáře, kteří spolu s Ondrou a Jardou Soukupem přivezli mužskou štafetu na výborném 6.místě. Určitě nás všechny mrzí, že se "Boušek" potýkal hned v úvodu šampionátu se zdravotními problémy a nemohl se tak připojit k Ondrovi :((. 

Za krásné chvíle plné napětí a skvělých zážitků Vám kluci děkujeme, Ondrovi ještě jednou gratulujeme!!! Jsme pyšni a hrdi na to, že Letohrad resp. náš klub vychoval takové borce, jako jste Vy. 

Jsme rádi za to, že Vám náš klub v areálu biatlonu může kdykoliv nabídnout dobré zázemí a optimální podmínky v letní přípravě, kam se rádi vracíte v době individuálních tréninků.

Děkujeme rovněž našim rozhodčím v čele s Martinem Holcem "Bobrem" včetně asistentky klubu Pavlíně, kteří se podíleli na skvělé organizaci a zabezpečení tohoto mistrovství.

Nemůžeme zapomenout ani na našeho prezidenta klubu Libora Vlčka, který "hlídal" celou akci po finanční stránce a našeho mediálního partnera Tomáše Hermanna, bez něhož by všechny články v novinách byly poloviční :).

V neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout obrovský kus práce Vlastika Jakeše (našeho bývalého výborného trenéra), který jako ředitel závodů MS 2013 dokázal s Jirkou Hamzou vymyslet a současně zrealizovat celou "Vysočina arénu" a organizačně zvládnout mistrovství jako takové.

 

Věřím, že všichni naši členové klubu, rodinní příslušníci, partneři a příznivci ocenili a s námi prožívali tuto snad ne poslední "neopakovatelnou" atmosféru.

Ať žije biatlon a letohradský zvlášť.


Doporučuji přečíst článek:

http://sport.idnes.cz/komentar-biatlonoveho-svetoveho-sampionatu-v-novem-meste-paf-/biatlon.aspx?c=A130218_141240_biatlon_par


Foto Petr Horník, Vlastimil Vávra


Celý článek »

Vlastimil Vávra

Úspěšní dorostenci na MSJ a MSD v Obertilliachu

Pondělí 18. února 2013 - 16:21:31

... vloženo již 4.2.2013

Velice pěkných výsledků dosáhli sportovci našeho klubu na MS dorostu a juniorů ve dnech 22.1.-1.2.2013 v rakouském Obertilliachu. Na základě nominačních kritérií odjeli 14.1. na závěrečnou přípravu do místa konání dorostenci Ondřej Hošek, Milan Žemlička, Simona Maříková a juniorka Kristýna Černá (členka bronzové ženské štafety na SP v Ruhpoldingu). 

Odpovědným trenérem juniorů a dorostenců byl Vlastik Vávra, vedoucím servismanem byl Milan Faltus, dalším členem servisu Michael Málek (osobní trenér jmenovaných sportovců), šéfkuchařem celé výpravy pak David Faltus. 

V kategorii dorostenců podal Ondra Hošek ve vytrvalostním závodě velmi dobrý běžecký i střelecký výkon a obsadil tak v konkurenci 110 závodníků výborné 14.místo. Kromě toho skončil na pěkném 32. a 37.místě v rychlostním a stíhacím závodě. 

Neztratil se ani "benjamínek" Milan Žemlička, který ve stejné kategorii obsadil velmi pěkné 36.místo ve vytrvalostním závodě. Dokázal se rovněž kvalifikovat z rychlostního do stíhacího závodu, ve kterém skončil na 48.místě.  

Dorostenka Simča Maříková získávala především zkušenosti mezi o 2roky staršími soupeřkami. Díky ne zcela vydařené střelbě skončila na 64.místě (91 startujících)ve vytrvalostním závodě.  

Bohužel jsme kvůli onemocnění některých sportovců nemohli postavit dorostenecké štafety. 

Juniorka Kristýna Černá se celým šampionátem běžecky "protrápila", což se odrazilo na 32., 42. a 49.místě v jednotlivých závodech. Věříme, že se jí podaří do MEJ v Bansku vrátit na výkonnostní úroveň z úvodu sezóny. 

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci klubu a držíme pěsti do dalších závodů!


Přehled všech výsledků:

http://datacenter.biathlonresults.com/?view=schedule_event


Na základě těchto výsledků a se započítáním předchozích nominačních závodů (MČR, SCM open) byli nominováni Ondra Hošek, Milan Žemlička a Simča Maříková (náhradníkem David Španihel) na EYOF 2013 (Evropský olympijský festival mládeže) do rumunského Brašova, kam odcestují s vedoucím výpravy Stanislavem Řezáčem. Vedoucím servismenem bude jejich osobní trenér Michael Málek s asistentem Ondřejem Exlerem. 

Ať se daří !!!

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Blíží se jeden z vrcholů sezóny - MČR žactva

Čtvrtek 14. února 2013 - 14:22:07


 

Bláznivý průběh letošní zimy, kdy napadaný prašan druhý den roztaje, si zahrává i s naší přípravou. Nezbývá nám nic jiného, než za sněhem dojíždět. Dobré lyžařské podmínky tak hledáme na Suchém vrchu nebo v Říčkách. Jenže dojíždění má svoje rizika. Samozřejmě je tu riziko bezpečnostní během dopravy (sjízdnost silnic), riziko kvality při kalamitních situacích na horách a neupravených tratích, nebo riziko zdravotní v autobuse plném dětí. Potom je obtížné udržet děti zdravé po celou sezónu.

Nicméně věřím, že na Mistrovství České republiky se nám podaří kvalitně připravit a uděláme radost všem příznivcům letohradského biatlonu.

JČF

Celý článek »

Jiří Faltus

DVĚ MEDAILE Tomáše Mikysky

Čtvrtek 14. února 2013 - 14:14:11


 

 

O víkendu 19.- 20. ledna se v Nové Vsi u Bruntálu konalo 2. kolo českého poháru žactva v biatlonu . Nejen silný vítr, všudypřítomný mráz, ale také velká marodka nás hodně potrápily. V sobotu byl na programu sprint volnou technikou a v neděli hromadné starty volnou technikou.

V obou závodech se na stupních vítězů objevil pouze Tomáš Mikyska, který v sobotním klání obsadil 2 místo a v neděli doběhl první! Dobře se prezentovala i Markéta Mikulová, jež v sobotu obsadila 5. místo a v neděli skončila čtvrtá.

Jirka Čůřa Faltus

Celý článek »

Jiří Faltus

1< ... 525354555657 ... >

www.biatlonletohrad.cz - 2018