Aktuality

< ... 123456789 ... >59

Vysokohorské soustředění

Úterý 14. srpna 2018 - 20:08:06

Začátkem srpna absolvoval výběr letohradských dorostenců vysokohorské soustředění ve slovinské Pokljuce. Tréninky byli zaměřené hlavně na dlouhé běhy, při kterých jsme pokořili věšinu tamních vršků. Nechyběli ani střelecké tréninky na kolečkových lyžích. Abychom přes prázdniny úplně nezlenivěli, zdokonalovali jsme i naše jazykové schopnosti na společných trénincích se slovinskými běžci. Poslední den nám však počasí moc nepřálo a tak nám výstup na Triglav zůstává jako výzva do dalších let.

Celý článek »

Simona Maříková

Soustředění v Adršpachu

Neděle 8. července 2018 - 15:48:14

Dne 29.6. vyrazila skupina letohradského dorostu vlakem na předem neurčené území Adršpašských skal. Na teplickém nádraží byli odkázáni na své orientační schopnosti a dovednosti, aby se dostali do tábořiště, kde ve stanech přečkali tři noci. Za pomoci zkušených horolezců Honzy a místního rodáka Jakuba si sportovci vyzkoušeli vylézt celkem čtyři skalní cesty. Trénink jsme poté doplnili během mezi skalami a nechyběl ani volejbalový turnaj. Ze soustředění jsme si odnesli spousty nevšedních zážitků ze stanování a vaření si jídla na ohni. 

Celý článek »

Simona Maříková

Soustředění Velké Karlovice

Pátek 29. června 2018 - 10:05:39

Ve dnech 5. – 10. 6. 2018 absolvovala tréninková skupina letohradského dorostu soustředění

v Beskydech. Program tvořila zejména jízda na horských kolech a běh po zdejších hřebenech. Počasí

bylo takřka ideální, tudíž jsme mohli uskutečnit veškerý naplánovaný trénink. Stejně jako v minulém

roce sportovci absolvovali závod na horských kolech – Karlovský Pepi maraton (výsledky:

http://mtb.karlovska50.cz/docs/mtb2018/2018-vysledky-35-km.pdf). Celá skupina fungovala dobře a

statečně zvládala náročný terén, který Valašsko nabízí. K trenérskému doprovodu se připojil Tonda

Poláček, který nám pomohl zajistit jednotlivé skupiny.


Tak zase za rok!

Jakub Procházka

Celý článek »

Simona Maříková

Tak už nám to zase začalo!

Pondělí 25. června 2018 - 14:21:21

V průběhu května odstartovali dorostenci letní přípravu soustředěním v šedivském lomu, které bylo rozděleno do dvou bloků. Pod taktovkou trenérů v novém složení (Lukáš Dostál, Kuba Procházka a Simča Maříková), za pomoci Bobříka (Martina Holce) a Péti Halbrštáta, se letohradští sportovci věnovali hlavně klidové střelbě. Odpoledne byl na programu např. běh na pastvinskou přehradu a následná jízda na kajacích, běžecké rychlosti, nebo trénink na kolech. V druhém bloku soustředění nás navštívila i bývalá biatlonistka a čerstvá fyzioterapeutka Zuzka Fáberová, s kterou jsme si zacvičili různé modifikace kompenzačních cvičení a osvojili si techniky dýchání. O naše mlsné jazýčky se starala svou výtečnou kuchyní správcová chaty Irča Skotálková. Nechybělo ani tradiční stříhání prvoročáků, kteří dospěli z žákovských kategorií, jako křest přechodu do dorostu. A aby toho nebylo málo, jeden večer po kopnutí si do mičudy, si musel Tomáš Mikyska udělal výlet do Ústí na chirurgii, kde vyfasoval sádru od prstů na noze až pod koleno. Celé soustředění jsme měli tedy nabité a o zábavu bylo postaráno.

Celý článek »

Simona Maříková

V Šedivském lomu jsme hostili Český pohár v letním biatlonu

Pondělí 11. června 2018 - 12:01:25

Ve dnech 8. – 10. června jsme uspořádali úvodní kolo Českého poháru v letním biatlonu 2018. A pořádně jsem se přitom zahřáli 😊, a to nejen kvůli letnímu horku! Měli jsme jednak velkou konkurenci v žambereckém JamRocku, který nám ubral z lidských kapacit našich dobrovolníků, nebo jsme se museli vypořádat s elektronickým ovládáním nových terčů Kurvinen. Kurňa, to bylo něco! Každopádně celodenní víkendová klání proběhla zdárně a poděkování patří všem, kteří svůj volný čas věnovali biatlonu. Moc si toho vážíme!


A jak to dopadlo? Souhrn naleznete na stránkách www. biatlon.cz

My se nyní zaměříme na naše letohradské naděje. Na úvod je třeba předeslat, že závodění v této části přípravného období pro nás ještě není prioritou. Kondici, na rozdíl od „letňáků“, teprve nabíráme. Ale na druhou stranu, proč nezávodit, máme-li tu možnost rovnou pod nosem 😊. Obsadili jsme sedm z celkem 18 kategorií, a to čtyři žákovské a tři dorostenecké. V sobotu se soutěžilo v klasickém sprintu, neděla byla vyhrazena sprintům se štafetovou střelbou.

Nejvíce se dařilo dorostence starší (kategorie B) Michaele Šilarové, jež dvakrát dosáhla na bronz a postarala se tak o naše jediné cenné kovy! V nadějné formě se prezentovala také Lucie Motlová, jež ve stejné kategorii obsadila páté a deváté místo. Pátý skončil v neděli Dalibor Šuba a v sobotu bral devátou příčku Vojta Dostálek (oba dorostenci B) i Karolína Burešová (dorostenky A).

V početně zastoupených žákovských kategoriích bylo pro naše mladé závodníky především cílem vyzkoušet si po pauze opět manipulaci a střelbu v závodním zatížení. Někdy se to povedlo, jindy ne. Za zaznamenání určitě stojí nedělní osmá příčka Lukáše Rybky mezi žáky C, stejně jako dvanácté pozice v této kategorii Jana Gregora (sobota) a Víta Suchodola (neděle). Mezi žákyněmi C se do první patnáctky prosadily Klára Grossmannová (sobota) a o den později i Lucie Kánská. V kategorii žáků B stojí za zaznamenání stabilní výkonnost Filipa Mikyska, jenž skončil v sobotu 10. a v neděli devátý! Pěkné výsledky mají na kontě i žákyně B Julie Kožnarová skončila 14. v sobotu a Lucie Kubová doběhla 12. o den později.

Ještě jednou díky všem, kteří pomohli!   


Foto:Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 123456789 ... >59

www.biatlonletohrad.cz - 2019