Aktuality

Tři triumfy ve Sport&Freizeit Cupu

Úterý 31. října 2017 - 15:18:06

Počínaje červnovým Mistrovstvím České republiky v biatlonu na horských kolech odstartoval seriál mládežnických závodů Sport&Freizeit Cup. Co bylo jeho cílem a náplní?Chceme, aby i v průběhu letní přípravy získávali mladí biatlonisté ´závodní zkušenosti´,“ vysvětluje Vlastimil Vávra místopředseda našeho klubu a současně člen výboru ČSB pro práci s mládeží. Specifikem Sport&Freizeit Cupu je především rozmanitost. „Závodí se na kolečkových lyžích, v běhu nebo na horských kolech. Uvedené disciplíny vlastně představují základní letní tréninkové prostředky,“ dodává Vlastimil Vávra, který už v minulosti stál u zrodu seriálu.

V souhrnu se jednalo o devět jednotlivých závodů, přičemž ve výsledném žebříčkukaždý z účastníků započítáno svých šest nejlepších výsledků. Vítěz bral vždy 100 bodů. Závodilo se v kategoriích dorostenky A a B, dorostenci A a B a juniorky a junioři.

Sport&Freizeit Cup vyvrcholil minulý týden v Jablonci nad Nisou a na jeho konci se radujeme ze tří celkových vítězství: Luděk Abrahám (dorostenci A), Tomáš Mikyska (dorostenci B) a Jakub Štvrtecký (junioři). Na medailové pozice se dále prosadili: 2. Nikita Kubíčková a 3. Tereza Grossmannová (dorostenky A) nebo 2. junior Mikuláš Karlík a 3. juniorka Tereza Vinklárková. V Top Ten máme dalších pět závodníků – 4. Jan Lušovský (dorostenci A) a Jiří Ondřejka (junioři), 6. Matěj Hermann, 7. Petr Kánský a 8. Tadeáš Remeš (všichni dorostenci B). Mnozí další kvůli zranění či onemocnění neabsolvovali celý seriál. 


ZÁVODY SPORT&FREIZEIT CUPu 2017: 

17. 6. – MČR v biatlonu na horských – Jablonec nad Nisou

28. – 29. 8. – I. kolo SCM Cupu - NMNM – KL/sprint a stíhací závod)

9. – 10. 9. – MČR v biatlonu na kolečkových lyžích – Letohrad – sprint a stíhací závod

30. 9. a 1. 10. – MČR v letním biatlonu – Bystřice p/H – kros/ sprint a závod s hromadným startem

26. – 27. 10. – II. kolo SCM Cupu Jablonec n/N – KL/sprint, kros/závod s hromadným startem


VÝSLEDNÉ POŘADÍ SPORT&FREIZEIT CUPu 2017 a umístění letohradských nadějí: 

Dorostenky A (ročník 2002):

1. Zuzana Doležalová (SK NMNM – SCM) – 599,58 bodů

2. Nikita Kubíčková (KB Letohrad – SCM) – 572,77

3. Tereza Grossmannová (KB Letohrad – SCM) – 571,96

 

Dorostenky B (ročníky 2001 a 2000):

1. Tereza Voborníková (KB Jilemnice – SCM) – 597,76

2. Karolína Dusilová (SKP Kornspitz – SCM) – 568,45

3. Hana Franzová (SK NMNM – SCM) – 565, 12

14. Veronika Hermanová (KB Letohrad - SCM) – 485,26

21. Veronika Gallová (KB Letohrad - SCM) – 250,49

23. Michaela Šilarová (KB Letohrad - SCM) – 234,65

24. Karolína Mikulová (KB Letohrad - SCM) – 99,18 (v létě ukončila kariéru)

 

Juniorky (ročníky 1999 – 1997)

1. Petra Suchá (SKP Kornspitz – SCM) – 592,02

2. Iva Křižovičová (SK NMNM – SCM) – 590,66

3. Tereza Vinklárková (KB Letohrad – SCM) - 581,24

Zraněná Natálie Jurčová nemá na kontě žádný start

 

Dorostenci A (ročník 2002):

1. Luděk Abrahám (KB Letohrad - SCM) – 597,01

2. Miloš Pokorný (KB Jilemnice - SCM) – 595,64

3. Jakub Kudrnáč (KB Jilemnice - SCM) – 568,12

4. Jan Lušovský (KB Letohrad - SCM) – 558,91

11. Dalibor Šuba (KB Letohrad - SCM) – 515,70

 

Dorostenci B (ročníky 2001 a 2000)

1. Tomáš Mikyska (KB Letohrad - SCM) – 599,44

2. Jakub Kocián (KB Jilemnice - SCM) – 575,18

3. Josef Kabrda (SK NMNM – SCM) – 573,88

6. Matěj Hermann (KB Letohrad) – 559,33

7. Petr Kánský (KB Letohrad) – 559,18

8. Tadeáš Remeš (KB Letohrad - SCM) – 559,18

13. Robert Valíček (KB Letohrad) – 559,18

23. Martin Palla (KB Letohrad) – 559,18

 

Junioři (ročníky 1999 - 1997)

1. Jakub Štvrtecký (KB Letohrad – SCM) – 597,48

2. Mikuláš Karlík (KB Letohrad – SCM) – 581,88

3. Vítězslav Hornig (KB Jilemnice – SCM) – 562,05

4. Jiří Ondřejka (KB Letohrad) – 548,47

5. Lukáš Pajer (KB Jilemnice) – 535,93

6. Dominik Štulík (SKP Kornspitz – SCM) – 533,43 

Foto: Vlastimil Vávra

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 4 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2017