Aktuality

Obratnostní závody přilákaly více než stovku žáku z celé ČR

Pondělí 23. října 2017 - 08:28:33

Ještě těsně před Přespolním během lyžařů jsme v našem areálu hostili Celostátní obratnostní biatlonové závody žactva. Na start se postavilo rekordních 115 dětí v kategoriích žáků a žákyň B i C. „Naším cílem je, aby děti byly všestranné, aby se pro ně pohyb na in-line bruslích nebo kolečkových lyžích stal pokud možno přirozeným,“ vysvětluje Michaela Faltusová z SK NMNM, která je společně se svým manželem Jiří z Letohradu hybnou silou projektu.

 

Co žáky a žákyně čekalo? V rámci obratností soutěže si vyzkoušeli překonávaní překážek, odšlapování na „osmičce“, vertikální obratnost, soupaže, sjezdy, výjezdy, změny terénu, atd. Přestože všechny děti závodily naplno, o umístění v obratnostních kláních nešlo. „Každého čekala v cíli stejná sladká odměna – bonbón,“ usmívá se Michaela Faltusová.

 

Bonusem akce je i skutečnost, že nové poznatky a náměty získají při společném setkání i trenéři z klubů. Tentokráte na startu vedle domácích závodníků byli také žáci a žákyně z SK NMNM, Roveru Praha, Klecan, Jilemnice, KB Krkonoše, Střelky Brno, KB Moravia, Halenkovic a mnoha dalších klubů.

 

Celostátní obratností závody probíhají už třetím rokem. „Rekordní účast potvrzuje, že získávají na stále větší oblibě.“ Po obratnostních závodech čekala děti ještě střelecká vyřazovací soutěž.

 

Většina klubů si navíc pobyt v Letohradě prodloužila až do neděle, kdy jsme pořádali tradiční přespolní běh lyžařů. „A díky tomuto spojení jsme i na přespoláku zaznamenali rekordních účast. Startovalo 399 běžců,“ podtrhuje závěrem Jiří Faltus fakt, o kterém jsme se už zmiňovali.   


Foto: Tomáš Hermann a Michaela Faltusová

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 12 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2018