Aktuality

Ani déšť, ani slunce štěstí letohradským biatlonistům na domácích tratích nepřinesly

Úterý 4. září 2018 - 08:57:24

Propršená sobota a neděle za odměnu, tak by šlo stručně charakterizovat MČR v biatlonu na kolečkových lyžích, které jsem ve dnech 21. 8. – 1. 9. 2018 hostili v našem areálu Šedivský lom. A stejně jako nám zcela nevyšlo počasí, nebyly úplně k jásaní ani výsledky mladých nadějí z našeho klubu. Až na výjimky samozřejmě! Ve skvělé formě se ukázala zejména junior Tomáš Mikyska, který vyhrál jak sprint a stíhačku, tak navíc přidal parádní šesté místo mezi muži v supersprintu. Tam si dokonce v závěrečném okruhu vychutnal i bronzového medailistu z MS v Oslu 2016 ve sprintu Sergeje Seměnova z Ukrajiny!

Stříbro a bronz vybojoval Jakub Štvrtecký, jenž ale jistě není spokojený se svojí střeleckou nestabilitou. V dorosteneckých kategoriích jsme dosáhli na bronz zásluhou Jana Semiráda ve sprintu dorostenců A.

 

A poté už můžeme počítat jen umístění v Top Ten. Začněme od těch nejmladších. Sváťa Mikysková (dorostenky A) skončila 10. ve stíhačce. Jan Semirád (dorostenci A) po bronzu ve sprintu přidal ve stíhačce 5. místo. Matěj Theo Költö doběhl ve stejné kategorii osmý ve sprintu a Jakub Hermann devátý ve stíhačce. Mezi dorostenkami B skončila Nikita Kubíčková šestá a sedmá. V kategorii dorostenců B obsadili ve stíhačce 8. pozici Martin Palla a 10. příčku Luděk Abrahám. Za juniorskými medailisty se pak prosadil i Mikuláš Karlík 5. ve sprintu a 4. ve stíhačce, stejně jako Petr Kánský 10. ve sprintu a 6. ve stíhacím závodě.    

 

V rámci MČR jsme obsadili celkem pět z osmi kategorií (bez žen, juniorek a mužů), na start se postavilo dohromady 24 našich dorostenců a juniorů. Přičemž výsledkem bylo v souhrnu pět medailí a dalších 12 umístění v elitní desítce. Na startu chyběla juniorka Tereza Vinklárková (po operaci mandlí) a junior Matěj Hermann (zánět průdušek). „Naše výkony nebyly dobré, nebýt juniorů, získali bychom jedinou medaili. Jsem zklamaný, čekal jsem více,“ povzdychl si trenér Lukáš „Čiko“ Dostál.  

Na rozdíl od výsledků však bylo vyznění šampionátu, který se i přes rozmary počasí vydařil. V Letohradě se prezentovali závodníci ze sedmi zemí – Česka, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Lotyšska, Srbska i pro nás exotického Japonska! Tým kolem Libora Vlčka a Martina Holce odvedl skvělou práci.  

A co ještě? Pokud si chcete v suchu a klidu MČR v biatlonu vychutnat, zapněte si v pátek 7. 9. v 18:00 hodin ČT Sport!     


Celý článek »

Tomáš Hermann

Blíží se MČR v biatlonu na kolečkových lyžích. Na startu české hvězdy i silná zahraniční konkurence

Středa 29. srpna 2018 - 12:09:56

Třináct medailí získali čeští reprezentanti na mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích, což je skvělá pozvánka na nadcházející český šampionát, který hostíme 1. a 2. září v Šedivském lomu. A víte, co je na této zprávě zajímavé? Hned na sedmi z nich se podíleli odchovanci nebo současní závodníci našeho letohradského klubu Ondřej Moravec, Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký! Startovní pole bude tentokrát plné nejen českých hvězd, ale přijde i silná mezinárodní konkurence se sportovci ze Slovenska, Ukrajiny, Japonska, Polska, Srbska či Lotyšska! A mezi účastníky možná bude i uzdravující se Michal Šlesingr!

 

Na tratích, na nichž vyrůstal, se představí i mistr světa ve sprintu a dvojnásobný stříbrný medailista z NMNM Michal Krčmář. „V tom, že budu vlastně závodit doma, spočívá přidaná hodnota českého šampionátu, který tak pro mě má vlastně i společenskou část, protože potkám spoustu kamarádů. Co se závodů týká, nečeká nás nic jednoduchého. Jak ukázalo mistrovství světa, český mužský biatlon není jen o Ondrovi nebo o mně. Nahoru jdou i ostatní kluci, jako Adam, Hóša, Křupas, Žemla... a vlastně i holky a juniorské týmy. A snad se na startu dočkáme i Bouška,“ přeje si stříbrný olympijský medailista 2018. „Těším se na zaplněný Šedivský lom, kam, jak věřím, jsme svými výkony z Nového Města naše fanoušky pozvali.“   

 

Během dvou závodních dnů se uskuteční hned tři soutěžní disciplíny, a to sprint, supersprint a stíhací závod. Závodit se bude celkem v osmi věkových kategoriích - dorostenci a dorostenky A (ročníky 2003-2004), dorostenci a dorostenky B (ročníky 2002–2001), junioři a juniorky (ročníky 1998–2000), muži a ženy (1997 a starší).

 

 

PROGRAM MČR V BIATLONU NA KL

Pátek 31. 8. 2018

Oficiální trénink

15:00 - 16:50 trénink na tratích a střelnici dorost

17:00 – 19:00 trénink na tratích a střelnici junioři a dospělí

15:00 - 19:00 prezentace

19:15 porada trenérů


Sobota 1. 9. 2018

Sprint, Supersprint

8:40 – 9:20 nástřel sprintu dorost

9:30 start sprintu dorost

11:15 – 11:50

nástřel junioři, dospělí

12:00 start sprintu junioři a dospělí


19:00 vyhlášení výsledků sprintu

19:35 – 20:05 nástřel k supersprintu

20:15 start supersprintu

vyhlášení výsledků supersprintu cca 15 min. po ukončení závodu


Neděle 2. 9. 2018

Stíhací závod


Celý článek »

Tomáš Hermann

Vydařený tábor žactva v Orlickém Záhoří

Sobota 18. srpna 2018 - 11:55:34

Olympiáda, pouť, diskotéka. To byl tradiční závěr tábora našich žáků a dorostenců, který se už poněkolikáté odehrál na Bedřichovce v Orlickém Záhoří. Tábora se zúčastnilo na 80 dětí a v jeho průběhu se vystřídalo 12 trenérů. Mladší a starší žactvo pak pobytem v Orlickém Záhoří navázalo na soustředění z počátku prázdnin.

„Myslím, že jsem měli ideální podmínky, a to jak v zázemí na Bedřichovce, včetně výborné kuchyně, tak i díky počasí, které tady na horách bylo sice teplé, ale nikoliv horké, jako doma v Letohradě,“ řekl vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus.

Žáci byli stejně jako v průběhu roku rozděleni do několika skupin – přípravka, nejmladší žactvo, mladší žactvo a starší žactvo. Další tréninkovou skupiny tvořili kluboví dorostenci nebo pár jedinců z SCM. „Hodně jsme se věnovali kolečkovým lyžím, nebo in-line bruslím, atletice, střelbě, obratnosti. Ti nejmenší ve skupině Majky Málkové myslím dobře poznali Orlické hory,“ představil některé aktivity Čůřa. „Potřebné osvěžení nám pak poskytla nádrž v Orlickém Záhoří.“

V sobotu 18. srpna se pak všichni na kolech vrátili ve zdraví do Šedivského lomu, kde se děti po týdnu opět setkali se svými nejbližšími. „Moc děkuji všem trenérům za jejich iniciativu a práci, všechny žáky pak chválím za přístup. Máme za sebou krásný tábor,“ uzavřel Jiří Faltus. 


Celý článek »

Tomáš Hermann

Vysokohorské soustředění

Úterý 14. srpna 2018 - 20:08:06

Začátkem srpna absolvoval výběr letohradských dorostenců vysokohorské soustředění ve slovinské Pokljuce. Tréninky byli zaměřené hlavně na dlouhé běhy, při kterých jsme pokořili věšinu tamních vršků. Nechyběli ani střelecké tréninky na kolečkových lyžích. Abychom přes prázdniny úplně nezlenivěli, zdokonalovali jsme i naše jazykové schopnosti na společných trénincích se slovinskými běžci. Poslední den nám však počasí moc nepřálo a tak nám výstup na Triglav zůstává jako výzva do dalších let.

Celý článek »

Simona Maříková

Soustředění v Adršpachu

Neděle 8. července 2018 - 15:48:14

Dne 29.6. vyrazila skupina letohradského dorostu vlakem na předem neurčené území Adršpašských skal. Na teplickém nádraží byli odkázáni na své orientační schopnosti a dovednosti, aby se dostali do tábořiště, kde ve stanech přečkali tři noci. Za pomoci zkušených horolezců Honzy a místního rodáka Jakuba si sportovci vyzkoušeli vylézt celkem čtyři skalní cesty. Trénink jsme poté doplnili během mezi skalami a nechyběl ani volejbalový turnaj. Ze soustředění jsme si odnesli spousty nevšedních zážitků ze stanování a vaření si jídla na ohni. 

Celý článek »

Simona Maříková

www.biatlonletohrad.cz - 2018