Aktuality

Mistři světa, česká elita i letohradské naděje, ti všichni míří do Šedivského lomu

Pondělí 26. srpna 2019 - 14:11:47

Už jen hodiny odpočítáváme do startu Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Náš areál v Šedivském lomu se ve dnech 31. srpna – 1. září opět stane jeho hostitelemNa co se mohou fanoušci těšit? Přivítá je nová stacionární tribuna v levé části střelnice a stadionu, nebude scházet široká nabídka občerstvení, stánky se sportovním zbožím, především však přijede světová konkurence, a to doslova! Mezi účastníky bude mistryně světa ze sprintu v biatlonu na kolečkových lyžích Lucie Charvátová, zlatý medailista z téhož šampionátu v Bělorusku Martin Otčenáš, nebo stříbrní čeští junioři z Minsku/Raubiči Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík.

 

Navíc na startu bude kompletní česká špička na čele s Markétou Davidovou, Veronikou Vítkovou, Evou Kristejn-Puskarčíkovou nebo Michalem Krčmářem, Ondřejem Moravcem, Tomášem Krupčíkem, přijedou i reprezentanti Polska a Slovenska. A vůbec naposledy nastoupí do šampionátu trojnásobný medailista z mistrovství světa Michal Šlesingr! A to si nemůže žádný fanoušek nechat ujít!!! V kategorii dorostu a juniorů se pak představí i nejlepší závodníci z našeho klubu. Přijďte jim držet palce!

 

Sobotní sprinty a nedělní stíhací závody odstartujeme vždy v 9:30 hodin. V sobotu večerse navíc mohou diváci těšit na nový formát atraktivního supersprintu, který odstartujeme po 20. hodině!

 

Co bude v supersprintu jinak? Předně se bude startovat po vzoru Grand Prix F1. Střelba už nebude štafetová, tedy s dobíjením, ale standardní na pět ran. Za každý netrefený terč poběží biatlonisté jedno trestné kolo o délce cca 30 m. Cílem je, aby závod zůstal kompaktnější. Kvalifikací pro supersprint bude sprint, následovat budou tři semifinálové jízdy a finále.

Tři semifinálová klání se poběží na dvě položky a finále na čtyři. Protože se závodí ve dvou kategoriích (ženy/muži) uvidí fanoušci během večera hned osm závodů!

 

ZÁVODNÍ PROGRAM MČR V BIATLONU NA KL
Sobota 31. 8. 2019
Sprint, Supersprint
8:40 – 9:20 nástřel sprintu dorost
9:30 start sprintu dorost
11:15 – 11:50
nástřel junioři, dospělí
12:00 start sprintu junioři a dospělí

19:15 vyhlášení výsledků sprintu
20:00 nástřel k supersprintu
20:45 start supersprintu
Vyhlášení výsledků supersprintu cca 10 min. po ukončení závodu

 

Neděle 1. 9. 2019
Stíhací závod
8:40 – 9:20 nástřel stíhacího závodu dorost
9:30 start stíhacího závodu dorost
11:15 – 11:50 nástřel stíhacího závodu junioři a dospělí
12:00 start stíhacího závodu junioři a dospělí vyhlášení výsledků cca 30 min. po ukončení závoduCelý článek »

Tomáš Hermann

Velké Karlovice

Sobota 13. července 2019 - 14:48:42

Ve dnech 31.5. – 6. 6. 2018 absolvovala tréninková skupina letohradského dorostu soustředění

v Beskydech. Program tvořila zejména jízda na horských kolech a běh po zdejších hřebenech. Počasí

bylo takřka ideální, tudíž jsme mohli uskutečnit veškerý naplánovaný trénink. Celá skupina fungovala

 dobře a statečně zvládala náročný terén, který Valašsko nabízí. K trenérskému doprovodu se připojili

 Tonda Poláček, Petr Hlbrštát a Martin Holec, kteří nám pomohli zajistit jednotlivé skupiny.

Celý článek »

Martin Holec

Střelecké soustředění v Letohradě

Sobota 13. července 2019 - 14:41:07

V průběhu května odstartovali dorostenci letní přípravu soustředěním v šedivském lomu, které bylo rozděleno do dvou bloků. Pod taktovkou trenérů v novém složení (Lukáš Dostál, Kuba Procházka , Simča Maříková a Jiří Ondřejka), za pomoci Bobříka (Martina Holce), Péti Halbrštáta, Tondy Poláčka a Tomáše "Jářka" Hermanna se letohradští sportovci věnovali hlavně klidové střelbě. Odpoledne byl na programu např. běh na pastvinskou přehradu a následná jízda na kajacích, běžecké rychlosti, nebo trénink na kolech. V druhém bloku soustředění nás navštívila i bývalá biatlonistka a fyzioterapeutka Zuzka Fáberová, s kterou jsme si zacvičili různé modifikace kompenzačních cvičení a osvojili si techniky dýchání. Nechybělo ani tradiční stříhání prvoročáků, kteří dospěli z žákovských kategorií, jako křest přechodu do dorostu. Celé soustředění jsme měli tedy nabité a o zábavu bylo postaráno.

Celý článek »

Martin Holec

Boženka Kubíčková a Terka Hlavsová v Síni slávy Českého biatlonu

Pátek 14. června 2019 - 08:42:11

Není žádným tajemstvím, že Letohrad je „Mekkou“ českého biatlonu. Během 50 let vznikla kolem našeho areálu v Šedivském lomu komunita lidí, kteří nejen milují svůj sport, ale na vždy mají pod kůží Letohrad. Ozdobami klubu a města jsou pak ti, na které bylo a je nejvíce vidět - naši mistři světa nebo olympijští medailisté Roman Dostál, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec či Michal Krčmář, stejně jako skvělí trenéři Vlastimil Jakeš, Vlastimil Vávra nebo Michael Málek. Jsou to právě oni, kteří dokáží inspirovat i nás ostatní – žáky, dorostence, rodiče, i všechny dobrovolníky…

Ničím a nikým by se náš klub nechlubil, kdyby na jeho počátku nestáli nadšenci, jejichž odhodlání biatlon k nám do Letohradu přineslo. František Majvald, Čeněk Suchomel, Vlastimil Preclík nebo naše biatlonová „máma“ Boženka Kubíčková. A právě tato devadesátiletá dáma byla během slavnostního Galavečera v Národním domě na Vinohradech 30. května 2019 uvedena do Síně slávy Českého biatlonu! … A to v přímém přenosu České televize!

Boženko, blahopřejeme a děkujeme!

Současně prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza uvedl do Síně slávy „in memoriam“ také Terku Hlavsovou.  Dorostenecká mistryně světa z roku 2003 zahynula při autonehodě v únoru 2006. Věřme, že její úsměv a optimismus v našem klubu i nadále přetrvají.


Foto:Český biatlon, Miloš Lubas

Celý článek »

Tomáš Hermann

Poslední mazání na Šedivci završilo sezónu 2018/2019

Sobota 30. března 2019 - 10:33:54

Krásné, soutěživé, hodnotící, zábavné i taneční bylo odpolední, podvečerní, večerní a noční „Poslední mazání 2019“. Na Šedivci se sešli sportovci, trenéři, rozhodčí, rodiče, prostě všichni, kteří mají rádi biatlon a náš klub. Za sebou máme období, kdy naši sportovci nebo odchovanci závodili v soutěžích Českého poháru či Českomoravského poháru, domácích šampionátech, startovali na Evropském olympijském festivalu mládeže, na Závodech olympijských nadějí, na mistrovství světa juniorů a dorostu,  účastnili se Otevřeném mistrovství Evropy a na mistrovství světa dospělých, nechyběli v seriálech Světového poháru, IBU Cupu či Junior IBU Cupu… A všude zanechali letohradskou stopu! Díky všem za krásné zážitky!

V domácím areálu Šedivského lomu jsem během roku uspořádali Český pohár v letním biatlonu, mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích, II. kolo Českého poháru žactva i III. kolo Českého poháru dorostu a dospělých, regionální závody v biatlonu, klání Českomoravského poháru nebo závody v přespolním běhu. Za to patří poděkování všem pracovníkům klubu, všem rozhodčím, rodičům a dalším dobrovolníkům. Ano, bez Vás bychom to nedokázali! Á propos, všimli jste si, jak Šedivský lom roste stále do krásy? I zatím je obrovský kus práce!

A jak to proběhlo na Šedivci? Ani vysoko nad Letohradem jsme nezůstali nic dlužní naší sportovní pověsti. Nejprve dorostenci připravili svým žákovským kolegům veselé odpoledne. Poté jsem předali ocenění těm, kteří si to zasloužili a poděkovali i mnohým dalším… Hodně nám v tom pomohli i naši odchovanci Michal Šlesingr a Ondřej Moravec, kterým stále držíme palce při každém startu na MS i v SP. A, pozor, chceme je držet i nadále! S vyhlašováním nám také pomohl pan starosta Petr Fiala, jehož přízně si velmi vážíme. I proto jej považujeme za největšího letohradského biatlonistu, tedy alespoň z pohledu fyzického vzrůstu. Petře díky! Vše pak zkušeně koordinoval šéf našeho klubu Libor Vlček… tedy až do okamžiku, než vládu nad parketem převzal DJ Martin M!

Úspěch pátečního „mazání“, si pak každý vyhodnotil individuálně během sobotního rána, či později…

 

VYHODNOCENÍ SEZÓNY 2018/2019

Přípravka

Lucie Málková  - za vzorný přístup k tréninku a opakované umístění na stupních vítězů ČMP

Jan Veselý  - za vzorný přístup k tréninku a opakované umístění na stupních vítězů ČMP

Eliška Haltmarová  - za vzorný přístup k tréninku

Kryštof Suchodol  - za vzorný přístup k tréninku

Štěpán Jansa - za vzorný přístup k tréninku

 

Trenérka přípravka: Marie Málková

Poděkování: Eva Dvořáková, Mirka Veselá, Lenka Dušková

                           

Nejmladší žactvo

Adam Hanuš - 3. místo na 2 km volně při finále HNT

Matěj Jansa - 2.místo ČMP

Vít Strnad - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Klára Svobodová - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Daniel Stejskal - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Vanesa Špinlerová - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

 

Trenérka nejmladšího žactva: Radka Doskočilová

Poděkování: Petr Grosmann , Honza Kubíček, Jitka Rybková, Tomáš Pačínek, Petr Stratil, Jan Adamec

 

Mladší žactvo

Michael Málek - 2. místo v CŽ, 2. místo MČR

Šimon Knápek - 3. místo v CŽ, 3. místo MČR

Štěpán Suchodol - 3. místo MČR

 

Trenérka mladšího žactva: Soňa Suchodolová

 

Starší žactvo

Vít Suchodol - 3. místo v CŽ, 2x2. místo na MČR

Nikola Marková - 3. místo na MČR, 3. místo na 3 km volně při finále HNT

Agáta Moskvová - 3. místo na MČR, 2. místo na 3 km volně při finále HNT

Klára Grossmannová - skokanka roku – velký výkonnostní vzestup

Antonín Kváček - skokan roku – velký výkonnostní vzestup

 

Trenér staršího žactva: Denis Špička

Poděkování: Jiří Faltus, Jaroslava Havlová, Radek Kváček, Markéta Vávrová, Radka Lipenská, Tomáš Suchomel, Ondra Exler a kuchařský týmu.

 

Dorost a junioři 

Mikuláš Karlík - 6. m. MSJ - štafeta, 14. m. MSJ sprint, 4. Junior IBU Cup, 8. IBU Cup (dospělí) 

Tomáš Mikyska - 6.m.  MSJ – štafeta, 5. a 9. MSD (sprint a stihací)

Luděk Abrahám - 9.,10.m.  EYOF (sprint a individuál), 2x1.m. MČR, 3. CŽ

Tereza Grossmannová - 2.m. MČR, 20.m.  EYOF

Svatava Mikysková - 1.m. CŽ, 3. MČR stíhačka, 2. MČR Běh Mass start V, 6x 1. ČP

Jan Semirád - 2.m.  CŽ, 4x 1. ČP

Jakub Hermann – 2 x 3.m. MČR (sprint a stíhací závod)  

Michal Harcula - za vzorný přístup k tréninku a závodům, celkové zlepšení

 

Trenéři: Martin Holec, Petr Halbrštát

Poděkování: Lukáš Dostál, Simona Maříková, Jakub Procházka, Michael Málek, Aleš Dytrt, Antonin Poláček

 

Speciální ocenění

Igor Lána - fotograf roku

Tomáš Strnad - mazání lyží

Tadeáš Majvald - zasněžování  

Vlastislav Ježák - rozhodčí

Jirka Novotný - pravá ruka údržby

    

Nejlepší sportovec klubu

Jakub Štvrtecký - 6.m. MSJ – štafeta, 2x 10.m. MSJ – sprint a stíhačka; 4., 7. a 8.m. ve SP štafet, účast na MS Ostersund

 

Foto: Igor Lána, Petr Slavík

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019