Aktuality

Z II. kola ČP dorostu a juniorů v Jablonci jsme přivezli 7 medailí a dalších 12 umístění v Top Ten

Pondělí 15. ledna 2018 - 16:14:10

Zima to organizátorům II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou neusnadnila. Proto bylo zrušeno původně plánované Mistrovství ČR, závody dospělých i veteránů a stíhací závod byl nahrazen druhým sprintem. Závodilo se na provizorních tratích. 

„Tratě byly skutečně náročné, a to jak profilem, tak nutností si zapamatovat návaznost jednotlivých kol a v neposlední řadě i ledovatým povrhem na mnoha kritických místech,“ přibližuje podmínky vedoucí trenér dorostu a juniorů Martin Holec. „U nás se obtížnost trati projevila tak, že v první sprintu zlomil Tomáš Mikyska po pádu pažbu a Tereza Grossmannová jela jinou trať a byla diskvalifikována.“ Pády se však nevyhnuly ani mnohým dalším. Tvořily do jisté míry jakýsi standard závodění 😊. „Je však třeba ocenit, že pořadatelé dokázali za daných podmínek udělat maximum,“ děkuje na dálku Martin Holec jabloneckým organizátorům.     

A jak jsme si vedli výsledkově. „Stejně jako v Novém Městě na Moravě i nyní byl pro nás úspěšnější druhý den než ten první,“ upřesňuje Martin Holec. V sobotním sprint proměnil ve vítězství pouze junior Jakub Štvrtecký, třetí místa obsadili: dorostenec B Petr Kánský a dorostenec A Luděk Abrahám. V neděli pak vyhráli Tereza Grossmannová (dorostenky A), Luděk Abrahám a opět Kuba Štvrtecký. Druhé místo pak vybojoval Petr Kánský.

A kdo doběhl v elitní desítce? Sobota: 5. Jiří Ondřejka (JUN) a Tomáš Mikyska (Dorci B), 7. Mikuláš Karlík (JUN), 8. Nikita Kubíčková (Dorky A) a Martin Palla (Dorci B), 9. Jan Lušovský (Dorci A). Neděle: 4. Veronika Gallová (Dorky B), 5. Robert Valíček (Dorci B) a Mikuláš Karlík, 6. Jiří Ondřejka, 7. Tomáš Mikyska, 9. Jan Lušovský.

„S výsledky jsme určitě spokojení, ale to neznamená, že bychom byli uspokojení. Víme, že mnozí mají na to, aby závodili o poznání lépe,“ podotýká Martin Holec.

Jaký je další program dorostenců a juniorů?

„Nyní budeme trénovat v domácích podmínkách. A tím myslím v Letohradě nebo pravděpodobně na Říčkách. Úzký výběr pak vezmeme na mistrovství republiky v hladkém lyžování. Začátkem února nás pak v Harrachově čeká III. kolo Českého poháru,“ doplňuje Martin Holec.     

 

Výsledky II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 8 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019