Aktuality

ODM2018 už je stopou v historii. Děkujeme všem, kteří se na ní podíleli!

Pátek 2. února 2018 - 11:37:48

Sečteno podtrženo. VIII. Zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou jsme hostili v Pardubickém kraji je ode dneška minulostí, stopou v historii. U nás v Šedivském lomu zanechaly stopu soutěže v běžeckém lyžování, biatlonu a částečně také v orientačním běhu na lyžích.

V prvé řadě děkujeme všem, kteří byť jen na chvíli přiložili ruku k dílu ať už během samotné ODM2018, nebo během příprav. „To poděkování je opravdu VELKÉ!,“ zdůrazňuje šéf našeho klubu a předseda organizačního výboru soutěží v Šedivském lomu Libor Vlček.

Zkrátka bez vás bychom to nedali, protože příroda si usmyslela, že se s námi bude přetlačovat… Nakonec z toho tedy snad byla mezi přírodou a pořadateli důstojná plichta 😊. Bláta bylo více než sněhu, ale závody proběhly na jedničku a mnohokrát to u nás doma i cinklo 😊

Takže děcka, díky za vervu, bojovnost, výsledky a krásné zážitky. Snad si je z olympiády uchováte i vy!

„Příroda byla od počátku proti nám," souhlasí Libor Vlček. "Mrazivé dny této zimy by se daly spočítat na jedné ruce... A přestože jsme posílili kapacitu zasněžování, museli jsme ještě několika kamióny sníh navozit, abychom dokončili 1500 metrů dlouhý okruh,“ vrací se k boji o „bílou stopu“ šéf našeho klubu.

Počasí nám pořádajícím nepřálo ani v průběhu olympiády. „Hry bohužel propršely. Na druhou stranu tratě byly v perfektním stavu. A bláto, které bylo všude kolem, vzali všichni s nadhledem a tolerancí. Takže ve svém důsledku se závody všem sportovcům, trenérům, divákům a dalším hostům líbily a z toho máme radost.“     

Libor Vlček se váží přesné, rychlé a důsledné práce organizátorů. „Olympiáda ukázala, že náš pořadatelský tým má hodně zkušeností. Dokázali jsme vše zvládnout i s ohledem na přímé televizní přenosy.“ Díky ODM se zkvalitnilo i vybavení klubového zázemí. „Podařilo se nám rozšířit areál o deset repasovaných buňek, které tak vytvořily kvalitní podmínky všem výpravám. A na rozdíl od olympiád velkých, my nebudeme mít problém s tím, jak s investicí dále nakládat. Buňky využijeme pro další závody, které budeme pořádat nebo jako sklady materiálu.“  

 

A jak pro nás dopadla ODM 2018, když jsem výsledky sečetli a podtrhli?  

 

Podle počtu resp. hodnoty medailí (zlato-stříbro-bronz) obsadil Pardubický kraj šesté místo:

1. Liberecký – 14-15-10; 2. Středočeský 12-8-4, 3. Vysočina 11-7-12, 4. Královéhradecký 10-12-4, 5. Praha 8-5-9, 6. Pardubický 7-7-8!

 

Kdo získal za Pardubický kraj medaile?   

ZLATO

4x biatlon (Nikola Marková, Kamila Orálková, Sváťa Mikysková, štafeta žákyň – Nikola, Kamila, Sváťa); 2x alpské lyžování (David Kubeš); 1x šachy (Karel Brožka)

STŘÍBRO

3x biatlon (2x Jan Semirád, Sváťa Mikysková); 2x rychlobruselní (Filip Hiemer); 2x běž na lyžích (Štěpán Suchodol, smíšená štafeta – Vít Suchodol, Jan Gregor, Roman Janeček, Tereza Lánová, Lucie Kásnká, Petra Kučerová)

BRONZ

3x biatlon (Matěj Teo Költö, Kamila Orálková, štafeta žáků – Filip Mikyska, Matěj Teo Költö, Jan Semirád); 3x běh na lyžích (2x Tereza Lánová, Lucie Kánská), 1x orientační běh na lyžích (Agáta Moskvová), 1x šachy (soutěž družstev)

 

Z počtu 22 medailí, které vybojovali mladí sportovci Pardubického kraje, jich u 16 z nich zanechaly stopu děti z našeho klubu!       

Celý článek »

Tomáš Hermann

Postavili jsme se nepřízni počasí a vybojovali II. kolo ČP žactva!

Úterý 23. ledna 2018 - 11:46:03

Tak to máme za sebou! Zdárně jsme uspořádali II. kolo Českého poháru žactva. Ve dvou sprintech se v Šedivském lomu zapotilo vždy 32 našich dětí, a to znamená, že téměř každý šestý startující žák/žákyně byl z Letohradu! Pro 14 našich dětí pak druhé kolo ČP představovalo poslední test formy před blížící se Olympiádou dětí a mládeže 2018, kde budeme mít zastoupení jak v biatlonu, tak v běhu na lyžích.

Vraťme se však ještě do stopy Českého poháru. „Myslím, že na mnoha dětech byla trochu patrná nervozita z domácích závodů. Projevilo se to zejména na střeleckých výkonech, které byly o poznání horší, než před dvěma týdny v Novém Městě na Moravě,“ upozornil vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus. „Čeho si však cením, je bojovnost, kterou prokázali všichni naši žáci i žákyně.“

Zejména v sobotu čekaly mladé adepty biatlonu náročné podmínky. „Trať nebyla jednoduchá, umydlila se, klouzala a mnoho dětí pak zápasilo s technikou. Z tohoto pohledu byla neděle příznivější a, myslím, že se to projevilo i výsledkově.“ Jestliže v sobotu zvítězila pouze Sváťa Mikysková (C2), pak v neděli vedle Sváti také, Honza Semirád (C2), Zuzka Kubíčková (B2) a Víťa Suchodol (C1). Dále jsme v průběhu II. kola ČP získali tři stříbra (Matěj Költö – C2, Radek Fišer – B2 a Jan Gregor – C1) a čtyři bronzy (Jan Semirád, Matěj Költö, Jan Gregor, Lucie Kubová – B1).

Výborné vystoupení našich žáků pak podtrhuje dalších 14 umístění v první desítce během soboty a 12 v neděli.  „Jak jsem už řekl v úvodu. Výsledky jsou za námi krásné, ale stejně tak mě těší bojovnost dětí i skutečnost, že jejich dovednosti se posouvají dále a dále.“    

Stejnou pochvalu jako děti, však zaslouží všichni, kteří se na pořadatelství podíleli. „Jsme rádi, že i přes nepříznivý průběh stávající zimy, jsme dokázali závody uspořádat, přestože počasí nás skutečně limitovalo. Příroda má prostě hlavní slovo, a to musíme respektovat. Rád proto touto cestou děkuji všem našim pořadatelům, rozhodčím a rodičům, kteří se na přípravě závodů po celý týden podíleli.“

Výsledky naleznete na biatlon.cz

Foto: Igor Lána

 

Celý článek »

Tomáš Hermann

Z II. kola ČP dorostu a juniorů v Jablonci jsme přivezli 7 medailí a dalších 12 umístění v Top Ten

Pondělí 15. ledna 2018 - 16:14:10

Zima to organizátorům II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou neusnadnila. Proto bylo zrušeno původně plánované Mistrovství ČR, závody dospělých i veteránů a stíhací závod byl nahrazen druhým sprintem. Závodilo se na provizorních tratích. 

„Tratě byly skutečně náročné, a to jak profilem, tak nutností si zapamatovat návaznost jednotlivých kol a v neposlední řadě i ledovatým povrhem na mnoha kritických místech,“ přibližuje podmínky vedoucí trenér dorostu a juniorů Martin Holec. „U nás se obtížnost trati projevila tak, že v první sprintu zlomil Tomáš Mikyska po pádu pažbu a Tereza Grossmannová jela jinou trať a byla diskvalifikována.“ Pády se však nevyhnuly ani mnohým dalším. Tvořily do jisté míry jakýsi standard závodění 😊. „Je však třeba ocenit, že pořadatelé dokázali za daných podmínek udělat maximum,“ děkuje na dálku Martin Holec jabloneckým organizátorům.     

A jak jsme si vedli výsledkově. „Stejně jako v Novém Městě na Moravě i nyní byl pro nás úspěšnější druhý den než ten první,“ upřesňuje Martin Holec. V sobotním sprint proměnil ve vítězství pouze junior Jakub Štvrtecký, třetí místa obsadili: dorostenec B Petr Kánský a dorostenec A Luděk Abrahám. V neděli pak vyhráli Tereza Grossmannová (dorostenky A), Luděk Abrahám a opět Kuba Štvrtecký. Druhé místo pak vybojoval Petr Kánský.

A kdo doběhl v elitní desítce? Sobota: 5. Jiří Ondřejka (JUN) a Tomáš Mikyska (Dorci B), 7. Mikuláš Karlík (JUN), 8. Nikita Kubíčková (Dorky A) a Martin Palla (Dorci B), 9. Jan Lušovský (Dorci A). Neděle: 4. Veronika Gallová (Dorky B), 5. Robert Valíček (Dorci B) a Mikuláš Karlík, 6. Jiří Ondřejka, 7. Tomáš Mikyska, 9. Jan Lušovský.

„S výsledky jsme určitě spokojení, ale to neznamená, že bychom byli uspokojení. Víme, že mnozí mají na to, aby závodili o poznání lépe,“ podotýká Martin Holec.

Jaký je další program dorostenců a juniorů?

„Nyní budeme trénovat v domácích podmínkách. A tím myslím v Letohradě nebo pravděpodobně na Říčkách. Úzký výběr pak vezmeme na mistrovství republiky v hladkém lyžování. Začátkem února nás pak v Harrachově čeká III. kolo Českého poháru,“ doplňuje Martin Holec.     

 

Výsledky II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou

Celý článek »

Tomáš Hermann

Junioři v Obertilliachu

Pátek 12. ledna 2018 - 21:06:55Jelikož naše hory moc sněhem neoplývají, vyrazil juniorský tým (ve složení Tomáš Mikyska, Mikuláš Karlík, Kuba Štvrtecký, Terka Vinklárková a jilemničtí Kuba Kocián, Vítězslav Hornig a Terka Voborníková) na začátku ledna s SCM trenéry Lukášem Dostálem a Tomášem Holubcem na soustředění do rakouského Obertilliachu, kde bylo sněhu na rozdávání. Roli šéfkuchaře zastal Lukášův tatínek, Miroslav Dostál. Týdenní přípravu si zde zpestřili i na místních sjezdovkách.

Nyní jsou junioři v Jablonci nad Nisou, kde se v sobotu a v neděli při II. kole ČP rozhodne o účasti na IBU Junior Cupu v Novém Městě na Moravě a uzavře se nominace na juniorské Mistrovství Evropy. V Jablonci jsou po oba dny na programu sprinty a kvůli špatným sněhovým podmínkám čeká všechny závodníky také velmi náročná trať.Jurčová Natálie


Celý článek »

Vlastimil Vávra

Z Českého pohár žactva v NMNM jsme přivezli osm medailí!

Pondělí 8. ledna 2018 - 09:59:14

Celkem osm medailí jsme si přivezli z I. kola Českého poháru žactva, které se ve dnech 5.-7. ledna uskutečnilo v Novém Městě na Moravě. Naší nejúspěšnější závodnicí se stala Sváťa Mikysková (kategorie C2), která vyhrála jak sobotní vytrvalostní závody, tak i nedělní sprinty! V nedělním sprintu zvítězil mezi žáky C2 také Matěj Költö.

O stříbrné medaile se zasloužili ve vytrvalostním závodě Zuzana Kubíčková (žákyně B2) a Vít Suchodol (žáci C1). Druhý ve sprintu za Matějem Költö doběhl Michal Harcula (C2). A kdo získal bronz? Ve vytrvalostních závodech skončili třetí Filip Mikyska (žáci B1) a Jan Semirád (žáci C2).

Vedle pódiových úspěchů jsme posbírali i řadu umístění v první desítce, konkrétně 17. Ve vytrvalostních závodech uspěli: 4. Nikola Marková (B2), 4. Matěj Költö (C2), 5. Tereza Lánová (B1), 5. Daniel Barvínek (B1) 7. Štěpán Suchodol (B1), 7. Michal Harcula (C2), 8. Lucie Kánská (C1), 9. Jan Gregor (C1).

Ve sprintech se mezi elitu dále prosadili: 4. Daniel Barvínek (B1), 5. Nikola Marková (B2), 5. Radek Fišer (B2), 6. Filip Mikyska (B1), 7. Lukáš Rybka (C1, 7. Jakub Hermann (C2), 8. Adam Schless (C1), 8. Štěpán Suchodol (B1), 9. Zuzana Kubíčková.    

Děkujeme za pomoc všem trenérů a rodičům, stejně tak jako ze jejich fandění. Moc nám to pomohlo! Potkáme se opět za necelé dva týdny při II. kole Českého poháru, které, jak věříme, se podaří uskutečnit u nás v Letohradě!

Kompletní výsledky naleznete na www.biatlon.cz

Foto: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019