Aktuality

Z Českého pohár žactva v NMNM jsme přivezli osm medailí!

Pondělí 8. ledna 2018 - 09:59:14

Celkem osm medailí jsme si přivezli z I. kola Českého poháru žactva, které se ve dnech 5.-7. ledna uskutečnilo v Novém Městě na Moravě. Naší nejúspěšnější závodnicí se stala Sváťa Mikysková (kategorie C2), která vyhrála jak sobotní vytrvalostní závody, tak i nedělní sprinty! V nedělním sprintu zvítězil mezi žáky C2 také Matěj Költö.

O stříbrné medaile se zasloužili ve vytrvalostním závodě Zuzana Kubíčková (žákyně B2) a Vít Suchodol (žáci C1). Druhý ve sprintu za Matějem Költö doběhl Michal Harcula (C2). A kdo získal bronz? Ve vytrvalostních závodech skončili třetí Filip Mikyska (žáci B1) a Jan Semirád (žáci C2).

Vedle pódiových úspěchů jsme posbírali i řadu umístění v první desítce, konkrétně 17. Ve vytrvalostních závodech uspěli: 4. Nikola Marková (B2), 4. Matěj Költö (C2), 5. Tereza Lánová (B1), 5. Daniel Barvínek (B1) 7. Štěpán Suchodol (B1), 7. Michal Harcula (C2), 8. Lucie Kánská (C1), 9. Jan Gregor (C1).

Ve sprintech se mezi elitu dále prosadili: 4. Daniel Barvínek (B1), 5. Nikola Marková (B2), 5. Radek Fišer (B2), 6. Filip Mikyska (B1), 7. Lukáš Rybka (C1, 7. Jakub Hermann (C2), 8. Adam Schless (C1), 8. Štěpán Suchodol (B1), 9. Zuzana Kubíčková.    

Děkujeme za pomoc všem trenérů a rodičům, stejně tak jako ze jejich fandění. Moc nám to pomohlo! Potkáme se opět za necelé dva týdny při II. kole Českého poháru, které, jak věříme, se podaří uskutečnit u nás v Letohradě!

Kompletní výsledky naleznete na www.biatlon.cz

Foto: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

I.ČP dorostu a dospělých Nové Město na Moravě

Pátek 5. ledna 2018 - 13:43:54

       Domácí sezóna na republikové úrovni byla zahájena prvním kolem Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, které se konalo 29. a 30.12. v Novém Městě na Moravě.

       V pátek 29. prosince se jel sprint. V sobotu 30.12. se potom závodníci postavili na start závodu s hromadným startem v kategiích dorostu, juniorů, juniorek mužů A a žen A, veteránské kategorie absolvovaly sprint se skupinovým startem.

       V  nabité konkurenci se neztratili ani zástupci našeho klubu. V pátečním závodě zvítězili Tomáš Mikyska v kategorii starších dorostenců, Mikuláš Karlík v kategorii juniorů a Tereza Vinklárková v kategorii juniorek. Bronzovou medaily si odvezli Tereza Grossmannová v kategorii mladších dorostenek, Luděk Abrahám v kategorii mladších dorostenců a Jakub Štvrtecký v kategorii juniorů

       Sobotní závod s hromadným startem zvítězili Tereza Grossmannová v kategorii mladších dorostenek, Vinklárková Tereza v kategorii juniorek a Jakub Štvrtecký v kategorii juniorů. Stříbrnou medailizískal Tomáš Mikyska v kategorii starších dorostenců. Třetí místo obsadili Jan Lušovský v kategorii mladších dorostenců, Petr Kánský v kategorii starších dorostenců a Mikuláš Karlík v kategorii juniorů. Všem medailistům blahopřejeme. Kompletní výsledky naleznete na www.biatlon.cz

Celý článek »

Martin Holec

Od podzimu až do nového roku pohledem letohradských juniorů

Středa 3. ledna 2018 - 11:04:14

Začátkem října odcestovala juniorská reprezentační družstva vedená trenéry Vlastikem Vávrou a Jindrou Šikolou , včetně letohradských sportovců Terky Vinklárkové, Natky Jurčové, Tomáše Mikysky, Mikuláše Karlíka a Kuby Štvrteckého na poslední suchou přípravu před prvním sněhem do rakouského Obertilliachu. 

Soustředěním, které bylo zaměřeno jak na komplexní trénink na kolečkových lyžích se střelbou, tak i dlouhými běhy a výjezdy, provázelo juniory, jak je v Obertilliachu zvykem, krásné slunečné počasí. V půlce soustředění opustila tým Natka, která odcestovala domů za rehabilitací po operaci ramene, kterou podstoupila z kraje září. 

Po dvou týdnech strávených v Alpách se sportovci vrátili zpět domů, následoval týden školy a odjezd za sněhem na sever, respektive do švédského Idre

Po bezmála třech týdnech lyžování se junioři opět vrátili domů a pokračovali na Pokljuku. V krásném zasněženém biatlonovém centru pod Viševníkem se kromě jiného připravovali na I. IBU Junior Cup, na který se přesunuli do Obertilliachu, kde předvedli velmi pěkné výkony. 

Na programu byly dva sprinty, které doprovázel velký mráz. Terka si v sobotu  dojela i přes 2 chyby na střelnici pro 20. místo a v neděli 10. bežeckým časem (ze 100 startujících juniorek) a stejnou střelbou poskočila o 3 příčky výš a to na 17. místo. V závodě juniorů jsme měli 3 zastoupení. Mikuláše i Kubu celý víkend, v konkurenci 130 závodníků, podržel velmi kvalitní běh. V sobotu si Kuba po třech trestných kolech dojel pro 16. místo a Mikuláš bral se dvěmi chybami 19. příčku. Druhý den pak přidal ještě jednu chybu, ale 6. běžeckým časem si dojel pro stejné umístění. Kuba byl v neděli na trati 3. nejrychlejší, avšak 4 chyby na stojce ho odsunuly s konečnými pěti trestnými koly na 34. místo. Nejmladšímu Tomášovi(věkem stále ještě dorostenec jak v ČR, tak ve světě!) první sprint nevyšel podle jeho představ (63.místo). V neděli však vyčistil všechny terče a v cíli mohl být spokojen s 25. místem! Jako podporu na startu a na trati měli junioři Natku, která ještě nebyla po zdravotní stránce úplně fit a nemohla se tak postavit na start. 

V pondělí se po závodech přesunuli zase o dům dál a sice do italské Ridnaun. Italské biatlonové centrum s vysokou nadmořskou výškou, kde se na přelomu ledna a února uskuteční mistrovství Evropy dospělých, hostilo II. kolo juniorského IBU poháru. Na velmi těžkých tratích naši sportovci, v podobné konkurenci jako v Obertilliachu, nezaostali. V pátek jsme mohli sledovat velmi zajímavý individuál. Terka vstoupila do závodu s nulou. V dalších položkách přidala v součtu 3 chyby, což ji v cíli s 11.  bežeckým časem stačilo na pěknou 17. pozici. Mikuláš také začal závod velmi pěkně. Vyčistil terče jak při úvodní, tak při druhé střelecké položce. V půlce jeho závodu však spadla na areál hustá mlha, s ní přišlo také 6 chyb na posledních dvou položkách a konečné 45. místo. Kuba byl na první zastávce na střelnici také čistý, ovšem ve druhém kole přišel pád a Kuba musel pokračovat s rezervní zbraní. Na každé střelbě pak přidal 2 chyby a s 6 trestnými minutami se v cíli dostal před Mikuláše na 43. pozici. V sobotu se v Ridnaun jely sprinty. Tomáš, který v individuálu po domluvě s trenérem Vlastíkem Vávrou nestartoval, si ve sprintu dojel se dvěmi chybami pro 45. místo. Skvělým výkonem překvapil Mikuláš(věkem ve světě také stále ještě dorostenec!). Bylo z toho 11. místo se střelbou 1+0 (prozatím nejlepší umístění v českém podání na juniorském IBU poháru).  Kubovi se opět nedařilo na střelnici. Ovšem 2. nejrychlejším běžeckým časem dokončil závod i přes 4 chyby na střelnici na 13. místě! Terka v součtu s 3 trestnými koly dojela do cíle 31. Do sobotního sprintu nastoupila i zotavující se Natka. Bohužel po první nule v leže musela kvůli bolestem v rameni ze závodu odstoupit. 

Po závodech odjela obě juniorská družstva domů. Někteří ještě pokračovali krátkým soustředěním na Černé Hoře, ostatní si jeli užívat vánoční pohody. Tu ukončily již tradičně 26. prosince Štěpánské závody v Novém Městě na Moravě, kde poté junioři zůstali až do I. ČP dorostu a dospělýchTerka byla jak ve sprintu tak v závodě s hromadným startem z juniorek nejlepší střelecky i běžecky, a dojela si pro dvě první místa. Podobně na tom byl i Tomáš Mikyska, který se v sobotu radoval z vítězství mezi staršími dorostenci a v neděli dojel s 6 trestnými koly druhý, za juniorským kolegou Jakubem Kociánem, který chyboval jen jednou. Kuba s Mikulášem svedli souboj v juniorech. V sobotu vyhrál Mikuláš, před třetím Kubou a v neděli si kluci pořadí vyměnili. 

Dnes junioři vzhledem k nepříznivým podmínkám odcestovali s Lukášem Dostálem do Obertilliachu na další soustředění. Natka se bude kvůli stále probíhající rehabilitaci připravovat s klubem v Jablonci nad Nisou.

Přibližně v půlce ledna čeká dorostence a juniory MČR v Jablonci nad Nisou, kde se uzavřou nominace na Mistrovství Evropy juniorů.  Nominovaní závodníci ještě otestují formu 25.-27.1. na III. kole IBU Junior Cupu v polských Dusznikácha poté se přesunou na Pokljuku, kde se bude na přelomu ledna a února konat již zmíněné MEJ. 


Kompletní výsledky najdete zde v sekci "JUNIOR CUP".


Autor: JURČOVÁ Natálie

Foto: N. Jurčová, V. Vávra, J. Novotný

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Sezóna odstartovala. A úspěchy se nám nevyhýbají!

Úterý 2. ledna 2018 - 08:05:07

Po dlouhých měsících letní přípravy, tréninku na prvním, druhém i třetím sněhu… se kolem Vánoc a Silvestra konečně naplno rozeběhla zimní sezóna 2017/18. Zúčastnili jsme se jak závodů v biatlonu, tak v běžeckém lyžování, a ze všech jsme se vrátili s řadou medailových úspěch nebo povzbuzujících výsledků. Minusem této zimy je vývoj počasí, které nám zatím neumožňuje intenzivní zasněžování v našem areálu v Šedivském lomu.

O sezónní prolog se však postarali naši junioři a juniorky, kteří v polovině prosince startovali v sérii Junior IBU Cupu. Na programu byla dvě kola se čtyřmi závody. V rakouském Obertilliachu se běžely dva sprinty, severoitalský Ridnaun hostil vytrvalostní závody a sprinty. Do první dvacítky se opakovaně prosadili Tereza Vinklárková s výsledky 20. – 17. – 17. - 31., Mikuláš Karlík 19. – 19. – 46. – 11. a Jakub Štvrtecký 16. – 34. – 44. – 13. Poprvé bodoval Tomáš Mikyska, i z českého pohledu věkem stále dorostenec (!), jenž skončil 25. ve druhém sprintu v Obertilliachu. Po zdravotních potížích jednou nastoupila i Natálie Jurčová, ale sprint v Ridnaunu nedokončila.    

Z Regionálních závodů žactva v biatlonu, které 23. 12. hostilo Nové Město na Moravě, jsme přivezli šest vítězství, dvě druhá místa a šest třetích příček. Vyhráli Filip Mikyska (žáci B1), Lucie Kubová (žákyně B1), Nikola Marková (žákyně B2), Radek Fišer (žáci B2), Lucie Kánská (žákyně C2) a Vít Suchodol (žáci C2).

Ve Vysočina Areně se odehrálo 29. a 30. 12. také úvodní kolo Českého poháru dorostu a dospělých. Ve dvou závodních dnech jsem posbírali celkem 13 pódiových umístění, z toho šest prvních míst. Vůbec nejúspěšnější účastnicí ČP se stala juniorka Tereza Vinklárková, jež vyhrála jak sprint, tak i závod s hromadným startem. První a druhé místo zaznamenal starší dorostenec Tomáš Mikyska. První a třetí místo do sbírky přidali mladší dorostenka Tereza Grossmanová a junioři Mikuláš Karlík s Jakubem Štvrteckým. Na třetích místech pak doběhli mladší dorostenci Luděk Abrahám (sprint) a Jan Lušovský (závod s hromadným startem). Třetí místo mezi staršími dorostenci pak v závodě s hromadným startem přidal i Petr Kánský.

A běžecké lyžování? Zúčastnili jsme se tradičních Štěpánských závodů v Novém Městě na Moravě (26. 12.), tak i Orlického poháru v Luisině údolí u Deštného v O. h. (30. 12.).           

Celý článek »

Tomáš Hermann

První sníh

Pátek 8. prosince 2017 - 13:51:02

Letohradští dorostenci zahájili zimní část přípravy na Černé hoře. S vyjímkou juniorských reprezentantů, kteří absolvovali soustředění ve švédském Idre a některých marodů se všichni zůčastnili prvního bloku od 16. do 20.listopadu. Po čtyřech dnech strávených v Letohradě, jsme se opět na Černou horu vrátili a proběhl zde další devítidenní tréninkový blok. Lyžovalo se za téměř ideálních sněhový podmínek na strojově upravených běžeckých tratích. Na první sníh po kratší pauze naváže soustředění v Novém Městě na Moravě.

Celý článek »

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2019