Aktuality

Na šampionátu žáků se nám štěstí trochu vyhýbalo, ale bojovali jsme!

Pondělí 26. února 2018 - 17:17:09

Nové Město na Moravě hostilo od pátku 23. února do neděle 25. února 2018 Mistrovství České republiky žactva. Ve Vysočina Areně se rozdělovalo celkem 20 sad medailí ve třech disciplínách: štafetách dvojic (4 závody), v závodech s hromadným startem a sprintech (po 8 závodech).

Štěstí nebylo pro naše letohradské žáky „zlatou muškou“. Při šampionátu, který doprovázel nepříjemný mráz a nevyzpytatelný vítr, se štěstí stalo se pojmem, který se nám z počátku obloukem vyhýbal. Příklady? V pátečních štafetách jsme místo stříbra museli skousnout diskvalifikaci. Z celkem dvaceti čtvrtých míst, jsme jich vybojovali hned devět!

„Děti v průběhu celé sezóny krásně ukazovaly, co se naučily, jak se zlepšily, jaké mají předpoklady nebo ambice. A na jednou ve Vysočina Areně bylo vše jinak. Nevím, zdali v tom byla nervozita, méně koncentrace nebo i smůla na větrné poryvy. Každopádně jsme závodili hůře, než v dosavadním průběhu sezóny,“ řekl trenér Jiří „Čůřa“ Faltus.  

Přesto v součtu nebyl konečný výsledek špatný. Letohraďáci vybojovali osm medailí dvě zlaté (Jan Semirád), dvě stříbrné (Nikola Marková, Sváťa Mikysková) a čtyři bronzové (Matěj Teo Költö, Lucie Kubová, Zuzana Kubíčková a Filip Mikyska). Vedle toho jsme dosáhli na dalších 25 (!) umístění v první desítce. „Kluci i holky, přestože se jim často nedařilo, nic nevzdali a bojovali až do cíle. To mě těší, a toho si vážím,“ zdůraznil trenér. „Medailistům pak určitě patří blahopřání.“

Sezóna žákům ještě nekončí. Dále budou chodit do tělocvičny, lyžovat i závodit. „Čekají nás závody Českomoravského poháru, které uspořádáme i u nás v Letohradě, pojedeme znovu běhat do Vysočina Areny nebo také na Mísečky. Zkrátka chceme vydržet na sněhu co nejdéle,“ dodal závěrem Jiří Faltus.

Výsledky MČR žactva 2018   

Foto: Igor Lána a -tjh-

Celý článek »

Tomáš Hermann

Naši nejmenší závodili ve Vysočina Areně

Středa 21. února 2018 - 14:10:26

Také naše nejmenší děti už oblékly startovní čísla! Přípravka a nejmladší žactvo se zúčastnily závodů Stopa pro život v Novém Městě na Moravě. A naše zářivě zelené kulichy byly ve Vysočina Areně vidět. A to nejen díky pěkným výsledkům, ale i proto, že naše děti zkrátka hezky lyžují! Takže, děti a rodiče, ať vás to všechny dále baví! 

Děkujeme Knápkovým za parádní servis :-).          

 


Stopa pro život, Nové Město na Moravě

Chlapci 8 let a mladší  

Kölltö Tobiaš - 1. místo 
Veselý Jakub - 2. místo
 
Veselý Jan - 3. místo
 

Dívky 8 let a mladší 

Málková Lucie  - 1. místo 
Knápková Anežka - 2. místo
 

Chlapci 9- 10 let:

Adam Hanuš - 2 místo 

Dívky 9-10 let:    

Ella Struncová - 3. místo 

Dívky 10-12 let:

Kubíčková Nina - 3. místo 

Celý článek »

Tomáš Hermann

Jak jsme si vedli při Závodech olympijských naději i SCM Open?

Pondělí 19. února 2018 - 13:40:05

Na 100 startujících každý den měly Závody olympijských nadějí a SCM Open, které jsme o víkendu 17. – 18. února uspořádali v našem areálu Šedivského lomu. Co bylo na programu? V sobotu se závodilo ve sprintech, neděla byla vyhrazena stíhacím závodům. Závody olympijských nadějí jsou určeny dorosteneckým závodníkům ze zemí Visegrádské čtyřky, startovali tedy soupeři ze Slovenska, Polska, jen Maďaři se omluvili. SCM open představují soutěže talentovaných českých dorostenců a juniorů.

V šestnáctičlenné dorostenecké reprezentaci pro Závody olympijských naději měl náš klub trojnásobné zastoupení. V kategorii dorostenek mladších oblékla poprvé reprezentační kombinézu Tereza Grossmannová, mezi dorostenci B byli nominování Petr Kánský a Robert Valíček. Zastoupení jsme tak neměli u dorostenců A, kde talentovaný Luděk Abrahám doléčuje zlomenou nohu, ani mezi dorostenkami B.

Tereza Grossmannová obsadila ve sprintu Závodů olympijských nadějí sedmou příčku a ve stíhacím závodě doběhla čtvrtá. Robert Valíček vybojoval dvě druhá místa a Petr Kánský si připsal na konto čtvrté a třetí pořadí.

V rámci závodů SCM Open jsme vybojovali dvě vítězství, a to zásluhou juniorky Terezy Vinklárkové a staršího dorostence (B) Tomáše Mikysky ve sprintech. Druhá místa obsadili: 2x juniorka Natálie Jurčová, junior Mikuláš Karlík ve sprintu, mladší dorostence (A) Dalibor Šuba ve sprintu. Na třetích místech skončili: 2x junior Jakub Štvrtecký a juniorka Tereza Vinklárková ve stíhacím závodě.

Jak si vedli ostatní? Mezi dorostenkami mladšími obsadila Tereza Grossmannová sedmé a páté místo, Nikita Kubíčková skončila 11. a 9., Dalibor Šuba (dorostenci A) skončil ve stíhacím závodě sedmý a Jan Lušovský pak vybojoval dvě šestá místa. Mezi dorostenkami staršími (B) obsadila Michaela Šilarová 9. a 14. příčku, Veronika Gallová doběhla 19. a 13., Veronika Hermanová pak dokončila závody na 21. resp. 18. místě. V kategorii dorostenců starší dosáhl Matěj Hermann na 5. a 4. místo, Robert Valíček skončil 9. a 5., Martin Palla 10. a 6., Petr Kánský 11. a 7., Tadeáš Remeš 15. a 9. Mezi juniory pak přidal Mikuláš Karlík 5. pozici ve stíhačce. Jiří Ondřejka skončil 5. ve sprintu a 12. ve stíhacím závodě. Tomáš Mikyska absolvoval druhý závod mezi juniory a doběhl devátý v pořadí.  

 

Část našich závodníků čeká ve druhé půlce týdne cesta na MSJ&D 2018 do Estonska, ostatní se budou připravovat na MČR, které se odehraje druhý březnový víkend v Novém Městě na Moravě.  

 

Výsledky Závodů olympijských nadějí i SCM Open

Foto: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

III. kolo Českého poháru žactva ukázalo i sílu kolektivu

Pondělí 12. února 2018 - 16:33:20

Šestadvacet našich dětí se zúčastnilo III. kola Českého poháru v biatlonu žactva, které o víkendu 10. – 11. února hostil areál Mšeno – Břízky v Jablonci nad Nisou. Na programu byly závody ve sprintu a pak dovednostní klání v biatloncrossu. Domů do Šedivského lomu jsme si přivezli celkem čtyři prvenství (2x Sváťa Mikysková, 2x Honza Semirád) a jedno třetí místo (Honza Gregor).

„Medailisté si určitě zaslouží poblahopřát, ale co mě především udělalo radost, byla síla kolektivu a bojovnost dětí. Vždyť jsme dosáhli na celkem 23 umístění v první desítce! A třeba mezi staršími žáky C2, ze kterých už za rok budou dorostenci, se jejich mezi nejlepší vždy prosadilo hned pět!,“ těšilo trenéra Jiřího Faltuse. „To je silná parta. A to jsme ještě zdaleka nevytáhli všechny trumfy. Matěj Költö totiž biatloncross absolvoval bez upínacího řemenu…,“ dodával s úsměvem trenér.

Výsledky III. kola Českého poháru žactva

Průběžné pořadí Českého poháru

Za fotky děkujeme Igoru Lánovi


Celý článek »

Tomáš Hermann

III.ČP dorostu a dospělých Harrachov

Středa 7. února 2018 - 11:59:41

Ve dnech 3. a 4 února se uskutečnilo třetí kolo Českého poháru v biatlonu pro kategorie dorostu a dospělých v Harrachově. V sobotu proběhl individuální závod, který se jel v této sezóně poprvé a naposledy. V něděli se závodilo ve sprintu. Po předešlé vlně oblev uvítaly závodníky dobře připravené tratě a tradiční harrachovská střelnice.  Do sobotního individuálního závodu nastoupilo 182 závodníků, v nedělním sprintu jich startovalo 187. V této konkurenci se neztratili ani zástupci našeho klubu. 

V sobotním individuálním závodě zvítězila Natálie Jurčová v kategorii juniorek, na druhé místo vystoupili Tereza Grossmannová v kategorii dorostenek A a Jiří Ondřejka v kategorii juniorů, bronzovou příčku obsadil Robert Valíček v kategorii dorostenců B. Nepopulární bramborovou medaili si odvezl Dalibor Šuba v kategorii dorostenců A. 

V nedělním sprintu zopakovala vítězství Natálie Jurčová v kategorii juniorek, v kategorii dorostenců B se k ní přidal Petr Kánský. Na třetím místě dokončil závod Jiří Ondřejka v kategorii juniorů. V kategorii dorostenek A obsadila Tereza Grossmannová 4.příčku, v kategorii dorostenců A se Dalibor Šuba umístil na páté pozici a v kategorii dorostenců B si pro šesté místo dojel Robert Valíček.

Kompletní výsledky najdete na https://evidence.biatlon.cz/#/udalosti

Celý článek »

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2019