Aktuality

Na šampionátu žáků se nám štěstí trochu vyhýbalo, ale bojovali jsme!

Pondělí 26. února 2018 - 17:17:09

Nové Město na Moravě hostilo od pátku 23. února do neděle 25. února 2018 Mistrovství České republiky žactva. Ve Vysočina Areně se rozdělovalo celkem 20 sad medailí ve třech disciplínách: štafetách dvojic (4 závody), v závodech s hromadným startem a sprintech (po 8 závodech).

Štěstí nebylo pro naše letohradské žáky „zlatou muškou“. Při šampionátu, který doprovázel nepříjemný mráz a nevyzpytatelný vítr, se štěstí stalo se pojmem, který se nám z počátku obloukem vyhýbal. Příklady? V pátečních štafetách jsme místo stříbra museli skousnout diskvalifikaci. Z celkem dvaceti čtvrtých míst, jsme jich vybojovali hned devět!

„Děti v průběhu celé sezóny krásně ukazovaly, co se naučily, jak se zlepšily, jaké mají předpoklady nebo ambice. A na jednou ve Vysočina Areně bylo vše jinak. Nevím, zdali v tom byla nervozita, méně koncentrace nebo i smůla na větrné poryvy. Každopádně jsme závodili hůře, než v dosavadním průběhu sezóny,“ řekl trenér Jiří „Čůřa“ Faltus.  

Přesto v součtu nebyl konečný výsledek špatný. Letohraďáci vybojovali osm medailí dvě zlaté (Jan Semirád), dvě stříbrné (Nikola Marková, Sváťa Mikysková) a čtyři bronzové (Matěj Teo Költö, Lucie Kubová, Zuzana Kubíčková a Filip Mikyska). Vedle toho jsme dosáhli na dalších 25 (!) umístění v první desítce. „Kluci i holky, přestože se jim často nedařilo, nic nevzdali a bojovali až do cíle. To mě těší, a toho si vážím,“ zdůraznil trenér. „Medailistům pak určitě patří blahopřání.“

Sezóna žákům ještě nekončí. Dále budou chodit do tělocvičny, lyžovat i závodit. „Čekají nás závody Českomoravského poháru, které uspořádáme i u nás v Letohradě, pojedeme znovu běhat do Vysočina Areny nebo také na Mísečky. Zkrátka chceme vydržet na sněhu co nejdéle,“ dodal závěrem Jiří Faltus.

Výsledky MČR žactva 2018   

Foto: Igor Lána a -tjh-

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 14 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019