Aktuality

1< ... 565758596061 ... >

Skvělý "Ondromil" na MS v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Úterý 19. února 2013 - 08:29:53

... r.2002, kdy začal Ondra sbírat první medaile na MS dorostu 


Vynikající formu potvrdil na MS v Novém Městě na Moravě odchovanec našeho klubu Ondřej Moravec "Ondromil". 

Hned v úvodu byl hlavní oporou bronzové mix štafety, poté následovala dvě sice "bramborová" ale krásná 4.místa ve vytrvalostním závodě a závodě s hromadným startem. Myslím, že jak první závod (mix štafety) tak poslední (hromaďák) bylo to nejlepší hned v úvodu ale i na závěr, co dokázal náš sport divákům nejen v Novém Městě ale i u TV nabídnout.

Ondra si to z mého pohledu skutečně zasloužil, neznám více uvědomělého a cílevědomého sportovce, který pro svůj úspěch dokáže obětovat skutečně maximum. 

Určitě musíme zdůraznit i výkony dalších našich odchovanců Michala Šlesingra a Michala Krčmáře, kteří spolu s Ondrou a Jardou Soukupem přivezli mužskou štafetu na výborném 6.místě. Určitě nás všechny mrzí, že se "Boušek" potýkal hned v úvodu šampionátu se zdravotními problémy a nemohl se tak připojit k Ondrovi :((. 

Za krásné chvíle plné napětí a skvělých zážitků Vám kluci děkujeme, Ondrovi ještě jednou gratulujeme!!! Jsme pyšni a hrdi na to, že Letohrad resp. náš klub vychoval takové borce, jako jste Vy. 

Jsme rádi za to, že Vám náš klub v areálu biatlonu může kdykoliv nabídnout dobré zázemí a optimální podmínky v letní přípravě, kam se rádi vracíte v době individuálních tréninků.

Děkujeme rovněž našim rozhodčím v čele s Martinem Holcem "Bobrem" včetně asistentky klubu Pavlíně, kteří se podíleli na skvělé organizaci a zabezpečení tohoto mistrovství.

Nemůžeme zapomenout ani na našeho prezidenta klubu Libora Vlčka, který "hlídal" celou akci po finanční stránce a našeho mediálního partnera Tomáše Hermanna, bez něhož by všechny články v novinách byly poloviční :).

V neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout obrovský kus práce Vlastika Jakeše (našeho bývalého výborného trenéra), který jako ředitel závodů MS 2013 dokázal s Jirkou Hamzou vymyslet a současně zrealizovat celou "Vysočina arénu" a organizačně zvládnout mistrovství jako takové.

 

Věřím, že všichni naši členové klubu, rodinní příslušníci, partneři a příznivci ocenili a s námi prožívali tuto snad ne poslední "neopakovatelnou" atmosféru.

Ať žije biatlon a letohradský zvlášť.


Doporučuji přečíst článek:

http://sport.idnes.cz/komentar-biatlonoveho-svetoveho-sampionatu-v-novem-meste-paf-/biatlon.aspx?c=A130218_141240_biatlon_par


Foto Petr Horník, Vlastimil Vávra


Celý článek »

Vlastimil Vávra

Úspěšní dorostenci na MSJ a MSD v Obertilliachu

Pondělí 18. února 2013 - 16:21:31

... vloženo již 4.2.2013

Velice pěkných výsledků dosáhli sportovci našeho klubu na MS dorostu a juniorů ve dnech 22.1.-1.2.2013 v rakouském Obertilliachu. Na základě nominačních kritérií odjeli 14.1. na závěrečnou přípravu do místa konání dorostenci Ondřej Hošek, Milan Žemlička, Simona Maříková a juniorka Kristýna Černá (členka bronzové ženské štafety na SP v Ruhpoldingu). 

Odpovědným trenérem juniorů a dorostenců byl Vlastik Vávra, vedoucím servismanem byl Milan Faltus, dalším členem servisu Michael Málek (osobní trenér jmenovaných sportovců), šéfkuchařem celé výpravy pak David Faltus. 

V kategorii dorostenců podal Ondra Hošek ve vytrvalostním závodě velmi dobrý běžecký i střelecký výkon a obsadil tak v konkurenci 110 závodníků výborné 14.místo. Kromě toho skončil na pěkném 32. a 37.místě v rychlostním a stíhacím závodě. 

Neztratil se ani "benjamínek" Milan Žemlička, který ve stejné kategorii obsadil velmi pěkné 36.místo ve vytrvalostním závodě. Dokázal se rovněž kvalifikovat z rychlostního do stíhacího závodu, ve kterém skončil na 48.místě.  

Dorostenka Simča Maříková získávala především zkušenosti mezi o 2roky staršími soupeřkami. Díky ne zcela vydařené střelbě skončila na 64.místě (91 startujících)ve vytrvalostním závodě.  

Bohužel jsme kvůli onemocnění některých sportovců nemohli postavit dorostenecké štafety. 

Juniorka Kristýna Černá se celým šampionátem běžecky "protrápila", což se odrazilo na 32., 42. a 49.místě v jednotlivých závodech. Věříme, že se jí podaří do MEJ v Bansku vrátit na výkonnostní úroveň z úvodu sezóny. 

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci klubu a držíme pěsti do dalších závodů!


Přehled všech výsledků:

http://datacenter.biathlonresults.com/?view=schedule_event


Na základě těchto výsledků a se započítáním předchozích nominačních závodů (MČR, SCM open) byli nominováni Ondra Hošek, Milan Žemlička a Simča Maříková (náhradníkem David Španihel) na EYOF 2013 (Evropský olympijský festival mládeže) do rumunského Brašova, kam odcestují s vedoucím výpravy Stanislavem Řezáčem. Vedoucím servismenem bude jejich osobní trenér Michael Málek s asistentem Ondřejem Exlerem. 

Ať se daří !!!

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Blíží se jeden z vrcholů sezóny - MČR žactva

Čtvrtek 14. února 2013 - 14:22:07


 

Bláznivý průběh letošní zimy, kdy napadaný prašan druhý den roztaje, si zahrává i s naší přípravou. Nezbývá nám nic jiného, než za sněhem dojíždět. Dobré lyžařské podmínky tak hledáme na Suchém vrchu nebo v Říčkách. Jenže dojíždění má svoje rizika. Samozřejmě je tu riziko bezpečnostní během dopravy (sjízdnost silnic), riziko kvality při kalamitních situacích na horách a neupravených tratích, nebo riziko zdravotní v autobuse plném dětí. Potom je obtížné udržet děti zdravé po celou sezónu.

Nicméně věřím, že na Mistrovství České republiky se nám podaří kvalitně připravit a uděláme radost všem příznivcům letohradského biatlonu.

JČF

Celý článek »

Jiří Faltus

DVĚ MEDAILE Tomáše Mikysky

Čtvrtek 14. února 2013 - 14:14:11


 

 

O víkendu 19.- 20. ledna se v Nové Vsi u Bruntálu konalo 2. kolo českého poháru žactva v biatlonu . Nejen silný vítr, všudypřítomný mráz, ale také velká marodka nás hodně potrápily. V sobotu byl na programu sprint volnou technikou a v neděli hromadné starty volnou technikou.

V obou závodech se na stupních vítězů objevil pouze Tomáš Mikyska, který v sobotním klání obsadil 2 místo a v neděli doběhl první! Dobře se prezentovala i Markéta Mikulová, jež v sobotu obsadila 5. místo a v neděli skončila čtvrtá.

Jirka Čůřa Faltus

Celý článek »

Jiří Faltus

I. kolo Českého poháru žactva v N.M.n.M.

Čtvrtek 14. února 2013 - 10:59:47

O víkendu 5.-6. 1. 2013 se v Nové Městě na Moravě uskutečnilo I. kolo Českého poháru žactva v biatlonu. Na start se ve Vysočina Areně postavilo celkem 105 mladých sportovců z celé republiky, z toho 21 jich bylo z našeho klubu. Vedle těžké konkurence bylo všem dalším soupeřem i nepříznivé počasí, charakterizované větrem a deštěm.
V dějišti mistrovství světa 2013 se letohradské mládí rozhodně neztratilo. Na tratích, po kterých budou za měsíc běhat světová esa, vybojovali naši kluci a holky celkem 11 medailí!

Medailová umístění našich sportovců:
Sobota, vytrvalostní závody
1. místo Mikyska Tomáš (žáci B)
2. místo Smrčková Natálie (žákyně B)
2. místo Valenta Adam (žáci C)
3. místo Hermann Matěj (žáci B)
3. místo Faltusová Simona (žákyně C)
3. místo Karlík Mikuláš (žáci C)

Neděle, závod za štafetovou střelbou
1. místo Mikyska Tomáš (žáci B)
1. místo Karlík Mikuláš (žáci C)
2. místo Faltusová Simona (žákyně C)
2. místo Valenta Adam (žáci C)
3. místo Smrčková Natálie (žákyně B)

Za nás trenéry všem blahopřeji, udělali jste nám radost!
Jirka Čůřa Faltus

Celý článek »

Jiří Faltus

1< ... 565758596061 ... >

www.biatlonletohrad.cz - 2019