Aktuality

< ... 12345678910 ... >60

Soustředění v Adršpachu

Neděle 8. července 2018 - 15:48:14

Dne 29.6. vyrazila skupina letohradského dorostu vlakem na předem neurčené území Adršpašských skal. Na teplickém nádraží byli odkázáni na své orientační schopnosti a dovednosti, aby se dostali do tábořiště, kde ve stanech přečkali tři noci. Za pomoci zkušených horolezců Honzy a místního rodáka Jakuba si sportovci vyzkoušeli vylézt celkem čtyři skalní cesty. Trénink jsme poté doplnili během mezi skalami a nechyběl ani volejbalový turnaj. Ze soustředění jsme si odnesli spousty nevšedních zážitků ze stanování a vaření si jídla na ohni. 

Celý článek »

Simona Maříková

Soustředění Velké Karlovice

Pátek 29. června 2018 - 10:05:39

Ve dnech 5. – 10. 6. 2018 absolvovala tréninková skupina letohradského dorostu soustředění

v Beskydech. Program tvořila zejména jízda na horských kolech a běh po zdejších hřebenech. Počasí

bylo takřka ideální, tudíž jsme mohli uskutečnit veškerý naplánovaný trénink. Stejně jako v minulém

roce sportovci absolvovali závod na horských kolech – Karlovský Pepi maraton (výsledky:

http://mtb.karlovska50.cz/docs/mtb2018/2018-vysledky-35-km.pdf). Celá skupina fungovala dobře a

statečně zvládala náročný terén, který Valašsko nabízí. K trenérskému doprovodu se připojil Tonda

Poláček, který nám pomohl zajistit jednotlivé skupiny.


Tak zase za rok!

Jakub Procházka

Celý článek »

Simona Maříková

Tak už nám to zase začalo!

Pondělí 25. června 2018 - 14:21:21

V průběhu května odstartovali dorostenci letní přípravu soustředěním v šedivském lomu, které bylo rozděleno do dvou bloků. Pod taktovkou trenérů v novém složení (Lukáš Dostál, Kuba Procházka a Simča Maříková), za pomoci Bobříka (Martina Holce) a Péti Halbrštáta, se letohradští sportovci věnovali hlavně klidové střelbě. Odpoledne byl na programu např. běh na pastvinskou přehradu a následná jízda na kajacích, běžecké rychlosti, nebo trénink na kolech. V druhém bloku soustředění nás navštívila i bývalá biatlonistka a čerstvá fyzioterapeutka Zuzka Fáberová, s kterou jsme si zacvičili různé modifikace kompenzačních cvičení a osvojili si techniky dýchání. O naše mlsné jazýčky se starala svou výtečnou kuchyní správcová chaty Irča Skotálková. Nechybělo ani tradiční stříhání prvoročáků, kteří dospěli z žákovských kategorií, jako křest přechodu do dorostu. A aby toho nebylo málo, jeden večer po kopnutí si do mičudy, si musel Tomáš Mikyska udělal výlet do Ústí na chirurgii, kde vyfasoval sádru od prstů na noze až pod koleno. Celé soustředění jsme měli tedy nabité a o zábavu bylo postaráno.

Celý článek »

Simona Maříková

V Šedivském lomu jsme hostili Český pohár v letním biatlonu

Pondělí 11. června 2018 - 12:01:25

Ve dnech 8. – 10. června jsme uspořádali úvodní kolo Českého poháru v letním biatlonu 2018. A pořádně jsem se přitom zahřáli 😊, a to nejen kvůli letnímu horku! Měli jsme jednak velkou konkurenci v žambereckém JamRocku, který nám ubral z lidských kapacit našich dobrovolníků, nebo jsme se museli vypořádat s elektronickým ovládáním nových terčů Kurvinen. Kurňa, to bylo něco! Každopádně celodenní víkendová klání proběhla zdárně a poděkování patří všem, kteří svůj volný čas věnovali biatlonu. Moc si toho vážíme!


A jak to dopadlo? Souhrn naleznete na stránkách www. biatlon.cz

My se nyní zaměříme na naše letohradské naděje. Na úvod je třeba předeslat, že závodění v této části přípravného období pro nás ještě není prioritou. Kondici, na rozdíl od „letňáků“, teprve nabíráme. Ale na druhou stranu, proč nezávodit, máme-li tu možnost rovnou pod nosem 😊. Obsadili jsme sedm z celkem 18 kategorií, a to čtyři žákovské a tři dorostenecké. V sobotu se soutěžilo v klasickém sprintu, neděla byla vyhrazena sprintům se štafetovou střelbou.

Nejvíce se dařilo dorostence starší (kategorie B) Michaele Šilarové, jež dvakrát dosáhla na bronz a postarala se tak o naše jediné cenné kovy! V nadějné formě se prezentovala také Lucie Motlová, jež ve stejné kategorii obsadila páté a deváté místo. Pátý skončil v neděli Dalibor Šuba a v sobotu bral devátou příčku Vojta Dostálek (oba dorostenci B) i Karolína Burešová (dorostenky A).

V početně zastoupených žákovských kategoriích bylo pro naše mladé závodníky především cílem vyzkoušet si po pauze opět manipulaci a střelbu v závodním zatížení. Někdy se to povedlo, jindy ne. Za zaznamenání určitě stojí nedělní osmá příčka Lukáše Rybky mezi žáky C, stejně jako dvanácté pozice v této kategorii Jana Gregora (sobota) a Víta Suchodola (neděle). Mezi žákyněmi C se do první patnáctky prosadily Klára Grossmannová (sobota) a o den později i Lucie Kánská. V kategorii žáků B stojí za zaznamenání stabilní výkonnost Filipa Mikyska, jenž skončil v sobotu 10. a v neděli devátý! Pěkné výsledky mají na kontě i žákyně B Julie Kožnarová skončila 14. v sobotu a Lucie Kubová doběhla 12. o den později.

Ještě jednou díky všem, kteří pomohli!   


Foto:Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

Poslední mazání 2018

Pátek 20. dubna 2018 - 10:38:17

Sezóna je definitivně za námi. Potvrdilo to vydařené a bujaré Poslední mazání, které nezastavil ani pátek třináctého! A během vyhlašování se opět ukázalo, že se máme za uplynulý rok i sezónu čím pochlubit! Především jsem znovu klub olympijského medailisty!

A právě Michal BIMBO“  Krčmář, držitel stříbra z Pchjongčchangu se na Šedivci stal hlavní hvězdou večera. Ale také další výsledky stojí za to si připomenout!

 

Jsme celkově druhým klubem v Českém poháru žactva, druzí jsme mezi kluby skončili i v ČP dorostu. A to nejlepší přišlo po sečtení: žebříček klubů Českého poháru jsme vyhráli!

Máme medailisty z MSJ&D v Estonsku – Mikuláš Karlíka a Tomáše Mikysku, kteří společně s jilemnickým Vítězslavem Hornigem vybojovali stříbro. Máme bramborové medailisty z MEJ ve Slovinsku Terku Vinklárkovou a Jakuba Štvrteckého. Kuba navíc potěšil šestým místem na MSJ a premiérou ve SP na slavném Holmenkollenu.

A mámě toho ještě mnohem více! Máme medailisty z MČR žáků, dorostu a juniorů, a to v zimě i v létě – na lyžích, kolcích, horských kolech nebo v krosu. Máme úspěšný žákovský potěr ze závodů Českomoravského poháru.

Uspořádali jsem Mistrovství ČR v letním biatlonu, Český pohár žactva v zimě, hostili jsme Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže nebo závody Olympijských nadějí dorostu. Zvelebili jsme náš areál v Šedivském l,omu... A to vše jak zásluhou pracovníků klubu, tak především díky nadšení dobrovolníků, kamarádů, partnerů, pochopení města, kraje, svazu… Díky všem!    

 

Podívejte se na video, které sestřihal junior Jiří Ondřejka  

 

Michal Krčmář se v rozhovoru vrátil k olympijskému sprintu, zavzpomínal na slzy radosti… a přidělal nám nové. „Měl jsem velké štěstí na trenéry a parťáky. To jsou, myslím, pro sportovce vedle zdraví jedny z rozhodujících předpokladů k tomu, aby mohl uspět. A začalo to už tady v Letohradě, tady, kde se cítím doma. Sportovec a trenér si musí lidsky rozumět. Na trenérovi pak je, aby našel optimální cestu, která sportovce dovede na vrchol. I parta je jedním z faktorů, který pomáhá růstu. Ano, ne každý dojde na vrchol, ale každý je důležitý. S někým je legrace, další je výborným kolegou pro trénink, jiný neváhá vždy pomoci. Parta je důležitá, motivující, naučí soužití lidí různých povah, což je i vklad do života. Proto je dobré biatlon dělat.“

 

A začalo se oceňovat. Diplomy a ceny sportovcům, trenérům a pomocníkům předávali Libor Vlček, prezident klubu, Petr Fiala, starosta Letohradu a Michal Krčmář, jenž diplomy i vlastnoručně podepsal.

 

 

Ocenění členové Klubu biatlonu v Letohradě za sezónu 2017/18

 

Přípravka - Ocenění za přístup, zlepšení  a pěkné výkony

Lucie Málková               

Jan Veselý         

Jakub Veselý

Klára Kubová                 

Klára Svobodová                        

Daniel Stejskal              

 

Nejmladší žactvo

Michael Málek

Nina Kubíčková             

Šimon Knápek 

Adam Hanuš                  

Nicol Bártová  

 

Trenérky: Marie Málková,  Radka Doskočilová

 

 

Mladší žactvo:

Nikol Marková               2x 1. ODM – biatlon, 2. MČR

Tereza Lánová                2x 3. a 2. místo štafeta ODM - běh na lyžích

Filip Mikyska                  3. MČR  a 3. štafeta ODM - biatlon

Štěpán Suchodol                          2x 2. ODM -  běh na lyžích

Zuzana Kubíčková                       za příkladný přístup, 3. MČR  

 

Starší žactvo:

Svatava Mikysková                     1. CŽ, 2x 1. MČR a 2x 2. ODM

Jan Semirád                                  1. CŽ a 2x 1. MČR

Matěj Teo Költö                           3. CŽ , 3. MČR, 3.  ODM

Lucie Kánská                   za příkladný přístup, 2. ODM běh na lyžích

Jan Gregor                                    za příkladný přístup, 2. ODM štafeta běh na lyžích

 

Pomocníci: Tomáš Strnad a Tomáš Suchomel

 

 

Dorost a juniorka:

Tereza Vinklárková       1. a 2.  MČR, 4. MEJ – single mix štafeta, 9. MEJ – individuál

Jan Lušovský                   2.  MČR – sprint

Tereza Grossmannová 3. MČR – smíšená štafeta dvojic

Matěj Hermann             3. MČR – smíšená štafeta dvojic

Petr Kánský                     za přístup

 

Pomocníci: Antonín Poláček, Petr Halbrštát

 

 

Nejlepší sportovci Klubu:

Mikuláš Karlík                                                      2. MSD – štafeta, 9. a 10. MSD (sprint, individuál)      

Tomáš Mikyska                           2. MSD – štafeta

Jakub Štvrtecký                           6. MSJ – individuál, 4. MEJ – smíšená štafeta dvojic

 

 

Speciální ocenění – návrh:

Adamec Jan, Motyčka Tomáš – projekty a realizace rozšíření tratí a buňkoviště

Mikula Libor – organizace ZODM

Mikyska Vladimír – snowmen

Michael Málek – trenér české reprezentace mužů, za podíl na stříbru Michala Krčmáře

Marek Doskočil – grafické práce Speciální ocenění

Michal Krčmář


Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 12345678910 ... >60

www.biatlonletohrad.cz - 2019