Aktuality

< ... 12345678910 ... >61

Vydařený tábor žactva v Orlickém Záhoří

Sobota 18. srpna 2018 - 11:55:34

Olympiáda, pouť, diskotéka. To byl tradiční závěr tábora našich žáků a dorostenců, který se už poněkolikáté odehrál na Bedřichovce v Orlickém Záhoří. Tábora se zúčastnilo na 80 dětí a v jeho průběhu se vystřídalo 12 trenérů. Mladší a starší žactvo pak pobytem v Orlickém Záhoří navázalo na soustředění z počátku prázdnin.

„Myslím, že jsem měli ideální podmínky, a to jak v zázemí na Bedřichovce, včetně výborné kuchyně, tak i díky počasí, které tady na horách bylo sice teplé, ale nikoliv horké, jako doma v Letohradě,“ řekl vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus.

Žáci byli stejně jako v průběhu roku rozděleni do několika skupin – přípravka, nejmladší žactvo, mladší žactvo a starší žactvo. Další tréninkovou skupiny tvořili kluboví dorostenci nebo pár jedinců z SCM. „Hodně jsme se věnovali kolečkovým lyžím, nebo in-line bruslím, atletice, střelbě, obratnosti. Ti nejmenší ve skupině Majky Málkové myslím dobře poznali Orlické hory,“ představil některé aktivity Čůřa. „Potřebné osvěžení nám pak poskytla nádrž v Orlickém Záhoří.“

V sobotu 18. srpna se pak všichni na kolech vrátili ve zdraví do Šedivského lomu, kde se děti po týdnu opět setkali se svými nejbližšími. „Moc děkuji všem trenérům za jejich iniciativu a práci, všechny žáky pak chválím za přístup. Máme za sebou krásný tábor,“ uzavřel Jiří Faltus. 


Celý článek »

Tomáš Hermann

Vysokohorské soustředění

Úterý 14. srpna 2018 - 20:08:06

Začátkem srpna absolvoval výběr letohradských dorostenců vysokohorské soustředění ve slovinské Pokljuce. Tréninky byli zaměřené hlavně na dlouhé běhy, při kterých jsme pokořili věšinu tamních vršků. Nechyběli ani střelecké tréninky na kolečkových lyžích. Abychom přes prázdniny úplně nezlenivěli, zdokonalovali jsme i naše jazykové schopnosti na společných trénincích se slovinskými běžci. Poslední den nám však počasí moc nepřálo a tak nám výstup na Triglav zůstává jako výzva do dalších let.

Celý článek »

Simona Maříková

Soustředění v Adršpachu

Neděle 8. července 2018 - 15:48:14

Dne 29.6. vyrazila skupina letohradského dorostu vlakem na předem neurčené území Adršpašských skal. Na teplickém nádraží byli odkázáni na své orientační schopnosti a dovednosti, aby se dostali do tábořiště, kde ve stanech přečkali tři noci. Za pomoci zkušených horolezců Honzy a místního rodáka Jakuba si sportovci vyzkoušeli vylézt celkem čtyři skalní cesty. Trénink jsme poté doplnili během mezi skalami a nechyběl ani volejbalový turnaj. Ze soustředění jsme si odnesli spousty nevšedních zážitků ze stanování a vaření si jídla na ohni. 

Celý článek »

Simona Maříková

Soustředění Velké Karlovice

Pátek 29. června 2018 - 10:05:39

Ve dnech 5. – 10. 6. 2018 absolvovala tréninková skupina letohradského dorostu soustředění

v Beskydech. Program tvořila zejména jízda na horských kolech a běh po zdejších hřebenech. Počasí

bylo takřka ideální, tudíž jsme mohli uskutečnit veškerý naplánovaný trénink. Stejně jako v minulém

roce sportovci absolvovali závod na horských kolech – Karlovský Pepi maraton (výsledky:

http://mtb.karlovska50.cz/docs/mtb2018/2018-vysledky-35-km.pdf). Celá skupina fungovala dobře a

statečně zvládala náročný terén, který Valašsko nabízí. K trenérskému doprovodu se připojil Tonda

Poláček, který nám pomohl zajistit jednotlivé skupiny.


Tak zase za rok!

Jakub Procházka

Celý článek »

Simona Maříková

Tak už nám to zase začalo!

Pondělí 25. června 2018 - 14:21:21

V průběhu května odstartovali dorostenci letní přípravu soustředěním v šedivském lomu, které bylo rozděleno do dvou bloků. Pod taktovkou trenérů v novém složení (Lukáš Dostál, Kuba Procházka a Simča Maříková), za pomoci Bobříka (Martina Holce) a Péti Halbrštáta, se letohradští sportovci věnovali hlavně klidové střelbě. Odpoledne byl na programu např. běh na pastvinskou přehradu a následná jízda na kajacích, běžecké rychlosti, nebo trénink na kolech. V druhém bloku soustředění nás navštívila i bývalá biatlonistka a čerstvá fyzioterapeutka Zuzka Fáberová, s kterou jsme si zacvičili různé modifikace kompenzačních cvičení a osvojili si techniky dýchání. O naše mlsné jazýčky se starala svou výtečnou kuchyní správcová chaty Irča Skotálková. Nechybělo ani tradiční stříhání prvoročáků, kteří dospěli z žákovských kategorií, jako křest přechodu do dorostu. A aby toho nebylo málo, jeden večer po kopnutí si do mičudy, si musel Tomáš Mikyska udělal výlet do Ústí na chirurgii, kde vyfasoval sádru od prstů na noze až pod koleno. Celé soustředění jsme měli tedy nabité a o zábavu bylo postaráno.

Celý článek »

Simona Maříková

< ... 12345678910 ... >61

www.biatlonletohrad.cz - 2019