Aktuality

Mistrovství ČR dorostu – Jablonec nad Nisou

Úterý 26. února 2013 - 10:08:31

Druhý lednový víkend 11. – 13. se rozdělovaly Mistrovské tituly v kategoriích dorostu a juniorů v jabloneckém areálu Břízky. Dále se zde uzavírala nominace pro MSJ a MSD, které bude od 21. do 2.února hostit rakouský Obertilliach a EYOWF, který se bude konat ve dnech 17. – 23. února v rumunském Brašově.

 

Výsledky RZ:

1. místo Dora Novotná (dorostenky ml.), Kristýna Černá (juniorky), Ondřej Hošek (dorostenci st.)
1. místo Milan Žemlička (dorostenci st.)


Výsledky SZ s 5´´ startovním intervalem:

1. místo Kristýna Černá (juniorky), Ondřej Hošek (dorostenci st.)
2. místo Simona Maříková (dorostenky st.)
3. místo Milan Žemlička (dorostenci st.)

 

kompletní výsledky na: http://www.biatlon.cz/cz/souteze-a-vysledky/propozice-a-vysledky-cp

 

Nominace na MSJ a MSD:

Kristýna Černá (juniorky), Simona Maříková (dorostenky), Ondřej Hošek a Milan Žemlička (oba dorostenci)

 

Nominace na EYOWF:

Simona Maříková, Ondřej Hošek a Milan Žemlička

 

Gratulujeme!


Celý článek »

Michael Málek

První část nominací pro MSJ a MSD – SCM Open

Úterý 26. února 2013 - 10:02:21

27. – 29.12.2012 se v Jablonci nad Nisou odehrála první část nominačních bojů o Mistrovství světa juniorů a dorostu v rakouském Obertilliachu a na Evropský zimní olympijský festival mládeže v rumunském Brašově.

Dobře si počínal Ondřej Hošek, který v obou závodech (rychlostní a stíhací závod) skončil na 5. místě a mezi dorostenci ročníku 95 a mladší vždy zvítězil. Dalším kdo má dobře rozjeté nominace je Milan Žemlička – 2x 10. místo (mezi dorostenci 3. a 6.) a David Španihel 11. a 15. místo (4. a 8.).

Druhý a závěrečný díl nominací bude za 10 dní na Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou.

Celý článek »

Michael Málek

Český šampionát žactva: 10 medailí, 5 titulů!

Pondělí 25. února 2013 - 23:04:49

O víkendu 23. – 24. února se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo Mistrovství České republiky v biatlonu žactva. A mohu s potěšením konstatovat, že naši závodníci se na něm prezentovali skvělými výsledky, když vybojovali celkem 10 medailí – 5 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové!

Nejúspěšnějším Letohraďákem se stal Tomáš Mikyska, který každý ze svých tří startů proměnil v titul! Zlato získal také Mikuláš Karlík v závodě s hromadným startem, Simona Faltusová a Markéta Mikulová ve štafetách dvojic a ve stejné disciplíně vyhráli také Matěj Hermann s již zmiňovaným Tomášem Mikyskou. Dva tituly ze štafet dvojic, ale byly také vykoupené smůlou, když starší žáci Mikuláš Karlík a Petr Večeř závod  nedokončili. Ve sněhové vánici jim zamrzla zbraň včetně té náhradní. 

K medailovým výsledky přidali naši žáci ještě dalších 22 (!) umístění v elitní desítce. Šampionátu se zúčastnilo na 90 nejlepších žáků z celé republiky.

  

Medailová umístění žáků KB Letohrad při MČR v Jablonci n/N 23.-24. 2. 2013: 

Sobota, rychlostní závody volnou technikou

1. místo Mikyska Tomáš (žáci B)

2. místo Faltusová Simona (žákyně C)

2. místo Karlík Mikuláš (žáci C)

3. místo Hermann Matěj (žáci B)

3. místo Mikulová Markéta (žákyně C)

 

Sobota, štafetové závody dvojici

1. místo Mikyska Tomáš a Hermann Matěj (žáci B)

1. místo Mikulová Markéta a Faltusová Simona (žákyně C)

 

Neděle, závody s hromadným startem klasickou technikou

1. místo Mikyska Tomáš (žáci B)

1. místo Karlík Mikuláš (žáci C)

2. místo Mikulová Karolína (žákyně B)

 

Za nás trenéry všem blahopřeji, udělali jste nám VELKOU radost!

Jirka Čůřa Faltus

Celý článek »

Jiří Faltus

Závodní sezóna dorostu Austria cup a I. kolo ČP

Pondělí 25. února 2013 - 11:30:44

Dorostenci zahájili letošní biatlonovou sezónu 2012/2013 v rakouském Obertilliach, kde se připravoval výběr sportovců letohradského SCM. Sportovci se na závěr soustředění 8. a 9. prosince postavili na start Austria cupu, kde se dvakrát představili v rychlostním závodě.

Výsledky z 8.12.2012 RZ:

1. místo Milan Žemlička (dorostenci ml.)

3. místo Simona Maříková (dorostenky ml.)

8. místo Kristýna Černá (juniorky)

9. místo David Španihel (dorostenci st.)

10. místo Tomáš Cimr (dorostenci ml.) 

Výsledky z 9.12.2012 RZ:

1. místo Simona Maříková (dorostenky ml.)

3. místo Kristýna Černá (juniorky), Jakub Krejčíř (junioři)

4. místo Milan Žemlička (dorostenci ml.)

10. místo Jakub Procházka (dorostenci ml.), David Španihel (dorostenci st.)

 

Dalším programem v kalendáři dorostenců již bylo I. kolo Českého poháru v Harrachově od 14. do 16.prosince 2012. V sobotu se soutěžilo v závodě jednotlivců se štafetovou střelbou a skupinovým startem, v neděli již byl klasický rychlostní závod.

Sobotní výsledky Zšs:

  1. místo Ondřej Hošek (dorostenci st.), Jakub Krejčíř (junioři)
  2. místo David Španihel (dorostenci st.)
  3. místo Dora Novotná (dorostenky ml.), Simona Maříková (dorostenky st.)

 

Nedělní výsledky RZ:

  1. místo Simona Maříková (dorostenky st.), Ondřej Hošek (dorostenci st.), Jakub Krejčíř (junioři)
  2. místo Dora Novotná (dorostenky ml.)

  

kompletní výsledky na: http://www.biatlon.cz/cz/souteze-a-vysledky/propozice-a-vysledky-cp

 

Gratulujeme!

Celý článek »

Michael Málek

Letohraďáci byli na šampionátu vidět, … a všude!

Úterý 19. února 2013 - 14:50:01

Článek Tomáše Jářka Hermanna do "Letohradského zpravodaje"


Ondřej Moravec a Michalové Šlesingr s Krčmářem reprezentovali při IBU mistrovství světa v Novém Městě na Moravě 7. - 17. února nejen Českou republiku, ale také náš letohradský klub biatlonu. A všichni tři byli vidět, byť každý trochu jinak.

 

Hvězda ze Spořilova

Ondřej Moravec vyrostl ve Vysočina Areně v novou hvězdu českého sportu. Michal Šleisngr se stal největším smolařem domácího výběru, protože bezprostředně před šampionátem onemocněl. Jednadvacetiletý Michal Krčmář se pak překvapivě stal finišmanem úspěšné české štafety mužů.   

„Před šampionátem bych takové výsledky bral všemi deseti, ale teď už mě „brambory“ nechutnají,“ prohlásil Ondřej Moravec po závěrečném závodě s hromadným startem, ve kterém doběhl podruhé čtvrtý. Zisk „bramborové medaile“ je pro sportovce tím nejhorším umístěním. „Jste vlastně první, kdo nevyhrál,“ povzdychl si osmadvacetiletý závodník. Na druhou stranu jsou pro „Spořilováka“ novoměstské výsledky motivací, zvláště před olympijskou sezónou. „Vím, že patřím do špičky a mohu se s nejlepšími měřit. Současně věřím, že ještě nejsem na vrcholu, protože mám stále rezervy v běhu i ve střelbě.“

Á propos střelba. Ve vytrvalostním závodě, kde byl Ondřej Moravec na trati nejrychlejší ze všech 136 účastníků (!), jej od titulu dělilo půl centimetru, o který v závěrečné položce minul jeden z terčů….     

Medaile se mu i přesto kolem krku houpá. Je bronzová a Ondřej Moravec ji vybojoval v závodě smíšených štafet společně s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Jaroslavem Soukupem. „Získat medaili na domácím šampionátu, před svými fanoušky, to je nejvíc, co může sportovce zažít. Za to jsem šťastný.“ 

 

Top výsledky Ondřeje Moravce na MS 2013:

3. místo – smíšená štafeta 2x6 a 2x7,5 km (Vítková, Soukalová, Soukup)

4. místo – vytrvalostní závod na 20 km

4. místo – závod s hromadným startem na 15 km

6. místo – štafeta mužů na 4x7,5 km (Šlesingr, Soukup, Krčmář)

 

Opora s horečkou

Michal Šlesingr je od roku  2007, kdy vybojoval na MS v Anterselvě stříbro a bronz oporou české reprezentace. Měl jí být v ve Vysočina Areně. Ovšem dva dny před startem šampionátu přišla z týmu zdrcující zpráva: Michal má horečku! „Od roku 2008 se připravuji a těším na mistrovství světa u nás doma, a pak mě potká tohle,“ povzdychl si třicetiletý reprezentant. Velikost zklamání nelze snad ani popsat.

Během mistrovství se však Michal uzdravil a v závodě štafet mužů už to byl starý a dobrý „Boušek“, jak zní jeho přezdívka. Na první úseku byl druhý a položil tak základ výtečnému šestému místu českého kvarteta.

 

Aplaus pro benjamínka

Nečekaným finišmanem, a také hrdinou, se stal benjamínek týmu jeden a dvacetiletý Michal Krčmář. Už před startem tvrdil: „Štafety mám rád a čtvrtý úsek mi vyhovuje asi ze všech nejvíce. Domácí prostředí někoho nabudí, někoho zase až příliš svazuje, já myslím, že patřím do té první skupiny a lidé mě vyburcují.“ Tak se i stalo. Vleže čistá rychlopalba, vstoje pouze jedno dobíjení a v cíli aplaus za šesté místo. „Trenér mě na štafety připravoval, a tak jsem rád, že jsem jeho důvěru nezklamal.“

 

Start v Šedivském lomu

Tři letohradští odchovanci na mistrovství světa, tři různé příběhy. Všechny se ale začaly odvíjet v místním klubu biatlonu. „Tam, kam se tihle kluci dostali, je zásluhou jejich píle, odhodlání, talentu a nyní také společné tvrdé práce v reprezentačním týmu pod vedení výborného kouče,“ říká sportovní ředitel Klubu biatlonu Vlastimil Vávra. „Jsme pyšní na to, že základy dostaly tady u nás v Letohradě. Za jejich výsledky a kariérou je také práce mnoha lidí v klubu. Za všechny bych jmenoval jednoho, Čendu Suchomela.“

 

Přestože jsou nyní všichni tři „naši“ biatlonisté členy SKP Jablonec, pravidelně na domácím „hřišti“ v Šedivském lomu trénují. „Snažíme se jim stále vytvářet kvalitní podmínky a navíc vidíme, jaké vzory představují pro děti z klubu. To je pro všechny velká motivace.“ Vždyť do reprezentace už také nahlédly i odchovankyně Lea Johanidesová a juniorka Kristýna Černá.

 

 

Letohrad na Vysočině

Na  mistrovství světa v Novém Městě na Morave vedle reprezentantů působily v různých rolích na dvě desítky dalších členů klubu. Šéf klubu Libor Vlček zastával pozici viceprezidenta organizačního výboru a finančního ředitele šampionátu, Martine Holec působil ve Vysočina Areně jako velitel tratí, kde byl jeho pravou rukou Radek Maixner, Tomáš Hermann plnil roli šéfredaktora NMNM News a byl spojkou mezi médii a českým týmem,  Martin Moravec koordinoval dopravu,  Pavla Jantačová měla na starost akreditace, Lada Dušková překládala, v prostoru startu působily Jitka Kánská a Irena Skotálková, zásobování zajišťovala Jindra Kulhánková, nejpočetnější skupinu pak tvořili rozhodčí na střelnici, kde zásahy biatlonistů hlídali Vlastislav Ježák, Jiří Novotný st., Libor Mikula, Jiří Urban ml., Daniel Ramba, Antonín Poláček,  Radek Maixner st. a Pavla Skácelíková. Zapomenout bychom neměli ani na bývalé členy klubu. Vlastimil Jakeš byl ředitelem soutěží, Michal Jakeš vedoucím úseku dopravy a Roman Jakeš velel na akreditaci. 

Stovky našich spoluobčanů, včetně pana starosty,  pak sledovaly závody mistrovství světa přímo u tratí nebo na tribunách Vysočina Areny.

Díky všem za podporu!


Autory fotografií jsou: Eduard Erben, Květoslav Frgal a Martin Mutl.


 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

www.biatlonletohrad.cz - 2019