Aktuality

MČR v biatlonu na KL v televizi na ČT Sport

Pondělí 2. září 2013 - 15:43:28

Štáb České televize připravil 20 minutový záznam z Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Skvělou atmosféru šampionátu, který o víkendu hostil letohradský areál  v Šedivském lomu, si budete moci připomenout hned třikrát! Premiéra pořadu je naplánována na úterý 3. 9. v 18:20 hodin, reprízy budou odvysílány z úterý na středu ve 2:50 v noci, a poté ještě 4. 9. od 12:50 hodin. Vysílá kanál ČT Sport!


Věříme, že se k nám přidáte ;-)

Celý článek »

Vlastimil Vávra

MČR v biatlonu na KL – zábavné odpoledne

Úterý 27. srpna 2013 - 21:30:13

V rámci MČR v biatlonu na kolečkových lyžích, které se uskuteční v Letohradu 31.8.-1.9. 2013, je naplánováno pro všechny návštěvníky na sobotu 31.8. zábavné odpoledne s následujícím programem:


cca 14:30 (po dojezdu posledního závodníka) – pěvecký recitál Michaely Foglové a Petry Vágnerové

cca 15:00 – 17:00 další atrakce

a) skákací hrady, stan s malováním pro děti (v provozu již během závodů)
b) lanové minicentrum, dětská trampolína (budou v provozu již během závodů)
c) prezentace a zkušební jízdy elektrokol firmy „Agentura Repro“
d) prezentace 3D Fitness (TRX -závěsný systém, funkční trénink)
e) laserová střelnice pro dospělé
f) střelba ze vzduchovky pro děti
g) dovednostní jízda na koloběžce

18:30- 18:50 autogramiáda reprezentantů (G.Soukalová, O.Moravec, M.Šlesingr, V.Vítková, J.Soukup,…)


Věříme, že nás počasí nezklame a budeme se moci těšit Vaší vysoké návštěvnosti.

Celý článek »

Vlastimil Vávra

A je to tady... MČR v biatlonu na KL v Letohradu

Úterý 20. srpna 2013 - 20:01:57


O posledním prázdninovém víkendu bude Letohrad hostit Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Domácí šampionát bude zejména pro reprezentanty vrcholem letní  přípravy na olympijskou sezónu. A právě z pohledu olympijských her v Soči, a také z pohledu veleúspěšné minulé sezóny, budou v areálu Šedivského lomu k vidění napínavé a dramatické souboje na špičkové úrovni.
Co, kdy a jak
Mistrovství republiky odstartuje v sobotu 31. srpna závody ve sprintu. Start prvního závodníka je naplánován na 10:30 hodin. Ve stejný den, avšak až po 20. hodině, se uskuteční atraktivní noční supersprint, který se zahajuje netradičně střeleckou položkou. Šampionát pak vyvrcholí v neděli od 10.30 hodin stíhacími závody s pevným pětisekundovým intervalem.
O mistrovské tituly se bude bojovat v kategoriích mužů, žen, juniorů, juniorek a dorostu A i B. Právo startu má každý sportovec zařazený minimálně do II. výkonnostní třídy biatlonu.

 

 

Česká špička v plné síle
Kromě vážně zraněné Veroniky Zvařičové by mezi účastníky neměl chybět nikdo z reprezentantů. Na tratích se tak odehrají souboje mezi hvězdou uplynulé zimy Gabrielou Soukalovou a další špičkovou českou závodnicí Veronikou Vítkovou. Těmto dvěma bude chtít určitě zdatně sekundovat čerstvá mistryně světa v závodech na kolečkových lyžích Jitka Landová, nebo mladé nadějné závodnice jako Eva Puskarčíková či juniorka Kristýna Černá. Zajímavé bude též sledovat přerod běžkyně Lucie Charvátové v biatlonistku.
V kategorii mužů jsou velkými favority domácí odchovanci Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Po loňském zranění se v Letohradě opět představí Jaroslav Soukup, chybět nebude ani nejzkušenější člen výběru Zdeněk Vítek nebo „mladé pušky“ jako Michal Krčmář, Tomáš Krupčík,  Vít Jánov. A jak se české elitě postaví juniorský světový šampión z kolečkových lyží Tomáš Vojík?   

 

 

Velký zájem, novinky a ČT
O  šampionát  je mezi fanoušky značný zájem, a tak pořadatelé pod vedením Vlastimila Jakeše budují dvě provizorní tribuny, posilují osvětlení a mění logistiku celého letohradského areálu. Například start i cíl budou tentokrát shodně v prostoru střelnice. Česká televize připraví ze šampionátu jak zpravodajství, tak 20 minutový záznam pro program ČT Sport. 


Článek připravil Tomáš Hermann. 


Celý článek »

Vlastimil Vávra

Letní příprava dorostenců

Úterý 6. srpna 2013 - 10:36:38

Jak probíhala, probíhá a bude probíhat příprava letohradských dorostenců popsala Dorka Novotná:

Naše letní příprava začala jako každý rok I. kontrolními testy v Jablonci nad Nisou. Tam se s ostatními členy SCM srovnáváme v opakovaných výběhách, výjezdech, běhu a ve střeleckých testech. Ikdyž to bylo náročné, všichni jsme přežili a přesunuli jsme se na tradiční 14-denní soustředění v Letohradě. Tady jsme se soustředili hlavně na střelbu s "kolcema", během, sílou ale jezdili jsme i na kajaky nebo in-line hokej na hřiště do Nekoře. Na konci soustředění jsme přejeli do Nového Města na Moravě na biatlonové závody na kolečkových lyžích SCM cup. Po tomto soustředění nastalo naše oblíbené období, dovolená. Po dvou týdnech jsme se opět setkali v Šedivském lomu na týdenním soustředění. Dále se 10.8. chystáme na kolech do Vysočina arény a do Svratouchu, kde nějaký čas strávíme i s těmi nejmenšími biatlonisty, protože se zde chystá každoroční tábor. Poté nás čekají už jen další kontrolní závody v biatlonu na kolcích a v krosu v Jablonci nad Nisou a tradiční letohradské MČR na kolečkových lyžích. Na to jste všichni zváni a budeme rádi když nás přijdete podpořit. 

Celý článek »

Michael Málek

MČR v biatlonu na horských kolech

Pondělí 17. června 2013 - 11:23:30

V Jablonci nad Nisou 15. června se konalo Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech v rychlostním závodě. Muži absolvovali devíti kilometrovou trať a ženy se vydaly na šest kilometrů. Závody probíhaly za ideálních letních podmínek. Mistrovské tituly si odváží Jakub Štvrtecký, Adéla Koclířová a Milan Žemlička.


Medailová umístění našich sportovců:

1. místo Adéla Koclířová (dorostenky A), Jakub Štvrtecký (dorostenci A), Milan Žemlička (dorostenci B)

2. místo Tomáš Cimr (dorostenci B)

3. místo Simona Maříková (dorostenky B), Jakub Procházka (dorostenci B)


Gratulujeme!


kompletní výsledky na:

http://www.skpjablonec.cz/ov/2013_06_MCR_HK/vysl_MCR_HK_2013.pdf

Celý článek »

Michael Málek

www.biatlonletohrad.cz - 2019