Aktuality

Žactvo poprvé na „kolečkách“

Středa 16. října 2013 - 12:09:41

V našem areálu Šedivského lomu jsme v sobotu 12. října uspořádali netradiční závod na kolečkových lyžích pro kategorii žactva. Vedl dětí z našeho letohradského klubu se na start postavili i malí sportovci z Nového Města na Moravě a ze Střelky Brno.

Klání nebylo standardním závodem spíše soutěží v dovednostech. Děti si vyzkoušeli slalom, podjíždění nebo překonávání překážek. Všichni si toužili a mnozí i zapomněli na únavu z dopoledního přespolního běhu v Líšnici.

A protože se netradiční měření sil líbilo i našim soupeřům z NMNM a Brna uspořádáme společně 26. října druhý závod v Novém Městě na Moravě.

Celý článek »

Jiří Faltus

Podzimní soustředění dorostu

Středa 9. října 2013 - 11:14:18

Každoročně koncem září vyráží skupina dorostu na 10-ti denní soustředění. Letos, jako v loni, jsme zvolili hotel Bedřichovka v Orlickém Záhoří, kam za námi dorazili i dorostenci z Klubu biatlonu Jilemnice. Soustředění bylo zaměřeno na kolečkové lyže, běh s holema po horských hřebenech, opakované výběhy s imitacemi a další aktivity včetně her!

Počasí bylo jako na objednávku, a tak nic nebránilo sportovcům si dát o trénincích pořádně do těla.

Z mého nejen trenérského hlediska se vše povedlo a doufám, že i našim a jilemnickým svěřencům se "Bedřichovka" líbila!

Celý článek »

Michael Málek

Tři tituly pro Natálii Jurčovou a Tomáše Cimra

Pondělí 23. září 2013 - 21:26:07

Velmi výborné, z pohledu letohradského klubu, bylo vystoupení našich sportovců na posledních závodech letošní letní sezóny 2013. 

V sobotním rychlostním závodě letohradští sportovci nastoupili ve třech kategoriích, kde vybojovali všechny mistrovské tituly! Třešničkou na dortu byly i dvě vítězství ve dvojčlenných štafetách. Nedělní závod s hromadným startem se nesl v takřka stejném výsledkovém duchu.

Výsledky z MČR v letním biatlonu - Vysočina aréna

sobota 21.9. - rychlostní závod:

1. místo Natálie Jurčové (dorky A), Tomáš Suchomel (dorci A), Tomáš Cimr (dorci B)

3. místo Dora Novotná (dorky A)

dvojčlenné štafety:

1. místo Dora Novotná a Natálie Jurčová (dorky), Milan Žemlička a Tomáš Cimr (dorci)

3. místo Tomáš Suchomel a David Španihel (dorci)

neděle 22.9. - hromadný závod:

1. místo Natálie Jurčové (dorky A), Tomáš Cimr (dorci B)

3. místo Dora Novotná (dorky A), Tomáš Suchomel (dorci A)


V celostátní soutěži družstev jsme vybojovali 1. místo v kategorii dorostu!


Všem sportovcům gratulujeme!

kompletní výsledky na:http://biatlon.cz/cz/souteze-a-vysledky/propozice-a-vysledky-cp

Celý článek »

Michael Málek

Foto - bývalí i současní trenéři klubu

Pátek 13. září 2013 - 21:57:07

Již dlouhodobě se připravuje publikace s fotodokumentací s největšími světovými úspěchy československého a českého biatlonu. Hlavním iniciátorem je pamětník Pepík Trojan z Jilemnice a měla by být vydána do konce letošního roku. 

Velmi významnou roli sehrál i letohradský klub, a to nejen díky vynikajícím úspěchům našich sportovců ale také díky práci a úsilí jejich trenérů.

Proto jsme byli požádáni o společné foto jak bývalých, tak současných trenérů. Využili jsem tedy příležitosti MČR v biatlonu na KL, kam mnozí z nás každoročně zavítají. Přestože se nás sešlo poměrně dost, stalo se, že jsme na někoho zapomněli nebo nepočkali. Všem se moc omlouváme, museli jsme však respektovat omezené možnosti "našeho" Františka M. 

Jmenovitě zleva:

dole -  Markéta Vávrová, Ondřej Exler

uprostřed - Jirka Faltus, Ivana Šemberová Vávrová, Vlastimil Preclík, Boženka Kubíčková, František Majvald, Eva Jakešová, Tomáš Pačínek

nahoře - Martin Holec, Michael Málek, Stanislav Šejvl, Vlastimil Jakeš, Jiří Novotný, Milan Faltus, Ladislav Hovádek, Vlastislav Ježák, Vlastimil Vávra 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Pestré zábavné odpoledne při MČR na KL

Středa 11. září 2013 - 13:53:02

... aneb jak jsme slíbili, tak jsme splnili :)

Trenéři spolu s dalšími členy klubu připravili v sobotu po rychlostním závodě ve spolupráci s firmami "Elektro Repro" a "3D Fitness" celou řadu soutěží a sportovního vyžití. 

Kromě skákacího hradu, malovacího stanu a trampolíny, které byly k dispozici již od rána, si všichni zájemci mohli vyzkoušet "pohodovou" jízdu na elektrokolech "E-totem" nebo si zacvičit s instruktory "3D Fitness" netradiční formou s jejich náčiním a nářadím. K tomu si zasoutěžili rodiče se svými dětmi při dovednostní jízdě na koloběžkách, střelbě ze vzduchovek a laserových zbraní. 

Celá akce podpořená pěkným počasím sklidila velký ohlas, což nás potěšilo. 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

www.biatlonletohrad.cz - 2019