Aktuality

Letní příprava dorostenců

Úterý 6. srpna 2013 - 10:36:38

Jak probíhala, probíhá a bude probíhat příprava letohradských dorostenců popsala Dorka Novotná:

Naše letní příprava začala jako každý rok I. kontrolními testy v Jablonci nad Nisou. Tam se s ostatními členy SCM srovnáváme v opakovaných výběhách, výjezdech, běhu a ve střeleckých testech. Ikdyž to bylo náročné, všichni jsme přežili a přesunuli jsme se na tradiční 14-denní soustředění v Letohradě. Tady jsme se soustředili hlavně na střelbu s "kolcema", během, sílou ale jezdili jsme i na kajaky nebo in-line hokej na hřiště do Nekoře. Na konci soustředění jsme přejeli do Nového Města na Moravě na biatlonové závody na kolečkových lyžích SCM cup. Po tomto soustředění nastalo naše oblíbené období, dovolená. Po dvou týdnech jsme se opět setkali v Šedivském lomu na týdenním soustředění. Dále se 10.8. chystáme na kolech do Vysočina arény a do Svratouchu, kde nějaký čas strávíme i s těmi nejmenšími biatlonisty, protože se zde chystá každoroční tábor. Poté nás čekají už jen další kontrolní závody v biatlonu na kolcích a v krosu v Jablonci nad Nisou a tradiční letohradské MČR na kolečkových lyžích. Na to jste všichni zváni a budeme rádi když nás přijdete podpořit. 

Celý článek »

Michael Málek

MČR v biatlonu na horských kolech

Pondělí 17. června 2013 - 11:23:30

V Jablonci nad Nisou 15. června se konalo Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech v rychlostním závodě. Muži absolvovali devíti kilometrovou trať a ženy se vydaly na šest kilometrů. Závody probíhaly za ideálních letních podmínek. Mistrovské tituly si odváží Jakub Štvrtecký, Adéla Koclířová a Milan Žemlička.


Medailová umístění našich sportovců:

1. místo Adéla Koclířová (dorostenky A), Jakub Štvrtecký (dorostenci A), Milan Žemlička (dorostenci B)

2. místo Tomáš Cimr (dorostenci B)

3. místo Simona Maříková (dorostenky B), Jakub Procházka (dorostenci B)


Gratulujeme!


kompletní výsledky na:

http://www.skpjablonec.cz/ov/2013_06_MCR_HK/vysl_MCR_HK_2013.pdf

Celý článek »

Michael Málek

Dorostenci v Beskydech

Úterý 11. června 2013 - 10:35:16

Opět po roce ( 5. až 10. června) skupina dorostenců vyrazila na soustředění do Velkých Karlovic. Jeho náplní byla jízda na horském kole a běhy po hřebenech Beskyd. Počasí navzdory předpovědi bylo nádherné a tím pádem se plán podařilo splnit.

O tomto víkendu nás čeká Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech, tak doufám, že tréninky z Valašska se projeví na výsledcích.

Celý článek »

Michael Málek

I. kolo ČP v letním biatlonu

Úterý 4. června 2013 - 11:16:23

V letohradském biatlonovém areálu „Šedivský lom“ 1. a 2. června začal Český pohár v letním biatlonu. V sobotu byl na programu vytrvalostní závod, dopoledne ještě počasí dorostencům a dospělým přálo, sice bylo zataženo, ale nepršelo. Po obědě se spustil déšť, který vydržel až do večera, a tak žákovské kategorie měly na úvod sezóny velmi těžké podmínky. V neděli, již za slunečného počasí, se přihlásilo na start rychlostního závodu přes 380 závodníků (206 v kategorii žactva a 176 v kategorii dorostu a dospělých).

Výsledky našich sportovců:

sobota 1.6. – vytrvalostní závod

1. místo Ondřej Papáček (žáci C), Tomáš Suchomel (dorostenci A), Ondřej Hošek (dorostenci B)

2. místo Tomáš Mikyska (žáci B), Vojtěch Papáček (žáci C), Karolína Daverná (dorostenky A)

3. místo Mikuláš Karlík (žáci C), Natálie Jurčová (dorostenky A), Lukáš Kavka (dorostenky A), Simona Maříková (dorostenky B), David Španihel (dorostenci B), Aleš Dytrt (muži C)

neděle 2.6. – rychlostní závod

1. místo Natálie Jurčová (dorostenky A), Tomáš Suchomel (dorostenci A), Simona Maříková (dorostenky B)

2. místo Mikuláš Karlík (žáci C), Karolína Daverná (dorostenky A)

3. místo Tomáš Mikyska (žáci B), Ondřej Hošek (dorostenci B), Aleš Dytrt (muži C)

kompletní výsledky na: http://biatlon.cz/cz/souteze-a-vysledky/propozice-a-vysledky-cp

Gratulujeme!

Celý článek »

Jiří Faltus

I.kolo ČP žactva, dorostu a dospělých v letním biatlonu jsme zvládli

Pondělí 3. června 2013 - 22:04:07


Úspěšně jsme zvládli I.kolo ČP v letním biatlonu v kategorii žactva, dorostu a dospělých, které proběhlo o tomto víkendu v našem biatlonovém areálu.


Přes velmi nepříznivé podmínky se nám podařilo kvalitně připravit nejen samotný areál, ale také organizačně zvládnout velmi náročné dvoudenní závody při účasti takřka 400 sportovců. Chtěli bychom tímto poděkovat všem našim rozhodčím v čele s ředitelem závodu Martinem Holcem, hlavním rozhodčím Liborem Mikulou, organizačním pracovníkům Jirkovi Faltusovi a Pavlíně Jantačové ale také správci areálu Milanovi Faltusovi a všem jeho pomocníkům z řad trenérů, sportovců a dobrovolníků.

V neposlední řadě Zdeně Faltusové a jejímu týmu za zajištění občerstvení a celkovému servisu Chaty v lomu. 

Těšíme se na další spolupráci na blížícím se MČR v biatlonu na kolečkových lyžích na konci srpna.


Výsledky našich úspěšných sportovců doplní jejich odpovědní trenéři. 


Celý článek »

Vlastimil Vávra

www.biatlonletohrad.cz - 2018