Aktuality

První lyžování

Sobota 15. prosince 2018 - 21:56:48

Výběr Letohradského SCM se vydal za první lyžovačkou do německé DKB Skisport haly. Sportovci zde najížděli své první letošní kilometry na sněhu. 

 O týden později se vydalo již kompletní letohradské SCM na soustředění do italského Livigna, kde jsme pilovali techniku běhu na lyžích. Velký důraz byl také kladen na komplexní tréninky se střelbou. Panovaly zde velice dobré sněhové podmínky, upravených bylo 25 kilometrů běžeckých tratí. Ve druhé polovině soustředění se rapidně snížila teplota, což mělo za následek nepříjemné podmínky zejména na střelckých trénincích. Na tuto skutečnost jsme byli nuceni reagovat přesunutím hlavních tréninkových jednotek do ranných odpoledních hodin.

Sportovci mimo SCM se pod vedením Martina Holce a Petra Halbrštáta připravují v Novém Městě na Moravě. V dějišti Světového poháru panují výborné sněhové podmínky, lyžovat se dá také na upravených loukách směrem na Vlachovice.

Po návratu obou skupin domů nás čeká pár dní odpočinku a hurá do sezóny, která startuje jíž za 14 dní, právě ve Vysočina aréně!

Fotogalerie tohoto příspěvku

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2020