Aktuality

< ... 123456789 ... >61

Českomoravský pohár v Letohradě

Středa 9. ledna 2019 - 17:31:11

V neděli 6. ledna jsme uspořádali závody v běžeckém lyžování v rámci seriálu Českomoravského poháru. Na startu v Šedivském lomu se sešli malí i mladí závodníci ze sedmi klubů. Vedle našich dětí hájících barvy TJ Spartak Letohrad přijeli i lyžaři z klubů: Fenix Ski Team Jeseník, SK SKOL Brno, KB Blansko, SK Nové Město na Moravě, KKL Hlinsko, SOKOL Klášterec nad Orlicí nebo ACS Rozsochy. Mezi 160 startujícími se představilo i 74 (!) našich dětí. Ti získali nejen krásné zážitky, pro některé to byla závodní premiéra, ale vybojovali i 14 umístění na stupních vítězů.  

Největší odměnou a motivací pro všechny medailisty pak bylo předání cen z rukou trojnásobného medailisty z mistrovství světa Michala Šlesingra. A jako bonus: společné foto! 

Dětem blahopřejeme a děkujeme všem, kteří nám s organizací závodů pomohli!

Výsledky Českomoravského poháru v Letohradě

Foto Igor Lána


Celý článek »

Tomáš Hermann

Časový harmonogram využití lyžařských tratí

Pondělí 7. ledna 2019 - 16:27:12

9 - 1010 - 1111 - 1212 - 1313 - 1414 - 1515 - 1616 - 1717 - 1818 - 19
PoVeřejnost
ÚtDorostPřípravka a nejml. žactvo
StDorost + ml. a st. žactvo
ČtVeřejnostDorostPřípravka a nejml. žactvo
Dorost + ml. a st. žactvo
SoDorost + ml. a st. žactvoPřípravka a nejml. žactvo
NeDorost + ml. a st. žactvoVeřejnostZMĚNY časů tréninků Klubu biatlonu Letohrad VYHRAZENY
(vzhledem k počasí, závodům, výcvikovým táborům … )

Ve volném čase probíhá příprava běžeckých tratí pro tréninky Klubu a v tu dobu je vstup na tratě zakázán !!! 
V případě nepříznivých podmínek (znatelné oteplení a úbytek sněhu) může dojít k omezení, eventuálně zrušení lyžování pro veřejnost.


Pro aktuální informace sledujte naše internetové stránky www.biatlonletohrad.cz.
Více informací: Jiří Faltus 776 775 608, Lukáš Dostál 733 158 207


Vstupné dobrovolné :-)

Máte-li chuť podpořit snahu Klubu biatlonu Letohrad ve vytváření lyžařských podmínek, můžete přispět dobrovolným vstupným
• v pracovní dny 9.00 - 15.00 v kanceláři klubu (vedle hlavní chaty - kancelář nad buňkami)
• v jinou dobu do schránky umístěné na střelniciZa příspěvek Vám DĚKUJEME.

Celý článek »

Simona Maříková

Sezónu jsme zahájili v běžecké stopě

Pondělí 7. ledna 2019 - 09:20:29

Jestliže naši dorostenci a junioři už mají biatlonovou sezónu v plném proudu, tak žactvo se zatím do zimy rozjíždí v běžeckých závodech. Máme za sebou Štěpánské závody v NMNM i Orlický pohár v Deštném v OH. Ve Vysočina Areně obsadili naši sportovci kategorie od mini žáků až po veterány! Na startu bylo celkem 77 našich závodníků, osm z nich vystoupilo na stupně vítězů. V Deštném startovalo 51 žáků a dorostenců, kteří si připsali také osm pódiových umístění. Ovšem cennější než úspěchy, jsou zkušenosti, které děti na závodech získávají a radost, se kterou závodí. Třetí klání se pak odehrálo u nás v Šedivském lomu (6. 1. ), ale o tom samostatně.

Podívejte se na výsledky:

Štěpánské závody v NMNM

Orlický pohár v Deštém v OH


Celý článek »

Tomáš Hermann

Celkem 17 cenných kovů jsme přivezli z NMNM!

Čtvrtek 3. ledna 2019 - 13:49:05

Velmi dobrý start do sezóny mají za sebou naši dorostenci a junioři při prvním kole Českého poháru dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě. Za větru, mrholení a sněžení vybojovali na nových tratích Vysočina Areny 17 pódiových umístění, když započítáme i dvě třetí místa trenéra Jakuba Procházky mezi muži, který současně usiloval o start na Světové Univerziádě.

Nejúspěšnějšími závodníky z našeho klubu se v NMNM stali junior Mikuláš Karlík a dorostenec Luděk Abrahám (M17), kteří zvítězili ve sprintu i v závodě s hromadným startem. První a druhé místo vybojovala Tereza Grossmannová (W17), a na stejných příčkách jen v opačném gardu skončil i Tomáš Mikyska (M19). Na vítězství v závodě s hromadným startem juniorek dosáhla Tereza Vinklárková. Dvakrát druhý skončil Jan Semirád (M16). Z bronzových úspěchů se pak ve sprintu radovali junior Jiří Ondřejka, dále Dalibor Šuba (M17) a Michal Harcula (M16). V závodě s hromadným startem pak bral třetí místo také Ondřej Bryscejn (M16).

Navíc naši sportovci přidali mnoho dalších umístění v elitní desítce. Zmínku si určitě zaslouží čtvrté příčky Martina Pally a Petra Kánského (oba M19), Matěje Thea Költö a Martina Dvořáka (oba M16). Zajímavým počinem je i umístění šesti našich závodníků v TopTen kategorie M16 v obou disciplínách.  

 

Český pohár dorostu a dospělých pokračuje II. kolem 12. – 13. ledna 2019 v Jablonci nad Nisou.

A právě tam se aktuálně naši dorostenci a junioři připravují pod vedením Lukáše Dostála, Simony Maříkové a Jakuba Procházky.

 

Výsledky I. kola Českého poháru dorostu a dospělých v NMNM

Průběžné výsledky Českého poháru dorostu a dospělých      

 

Foto: Tomáš Hermann

Celý článek »

Tomáš Hermann

První lyžování

Sobota 15. prosince 2018 - 21:56:48

Výběr Letohradského SCM se vydal za první lyžovačkou do německé DKB Skisport haly. Sportovci zde najížděli své první letošní kilometry na sněhu. 

 O týden později se vydalo již kompletní letohradské SCM na soustředění do italského Livigna, kde jsme pilovali techniku běhu na lyžích. Velký důraz byl také kladen na komplexní tréninky se střelbou. Panovaly zde velice dobré sněhové podmínky, upravených bylo 25 kilometrů běžeckých tratí. Ve druhé polovině soustředění se rapidně snížila teplota, což mělo za následek nepříjemné podmínky zejména na střelckých trénincích. Na tuto skutečnost jsme byli nuceni reagovat přesunutím hlavních tréninkových jednotek do ranných odpoledních hodin.

Sportovci mimo SCM se pod vedením Martina Holce a Petra Halbrštáta připravují v Novém Městě na Moravě. V dějišti Světového poháru panují výborné sněhové podmínky, lyžovat se dá také na upravených loukách směrem na Vlachovice.

Po návratu obou skupin domů nás čeká pár dní odpočinku a hurá do sezóny, která startuje jíž za 14 dní, právě ve Vysočina aréně!

Celý článek »

Martin Holec

< ... 123456789 ... >61

www.biatlonletohrad.cz - 2019