Aktuality

< ... 123456789 ... >61

Poslední mazání na Šedivci završilo sezónu 2018/2019

Sobota 30. března 2019 - 10:33:54

Krásné, soutěživé, hodnotící, zábavné i taneční bylo odpolední, podvečerní, večerní a noční „Poslední mazání 2019“. Na Šedivci se sešli sportovci, trenéři, rozhodčí, rodiče, prostě všichni, kteří mají rádi biatlon a náš klub. Za sebou máme období, kdy naši sportovci nebo odchovanci závodili v soutěžích Českého poháru či Českomoravského poháru, domácích šampionátech, startovali na Evropském olympijském festivalu mládeže, na Závodech olympijských nadějí, na mistrovství světa juniorů a dorostu,  účastnili se Otevřeném mistrovství Evropy a na mistrovství světa dospělých, nechyběli v seriálech Světového poháru, IBU Cupu či Junior IBU Cupu… A všude zanechali letohradskou stopu! Díky všem za krásné zážitky!

V domácím areálu Šedivského lomu jsem během roku uspořádali Český pohár v letním biatlonu, mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích, II. kolo Českého poháru žactva i III. kolo Českého poháru dorostu a dospělých, regionální závody v biatlonu, klání Českomoravského poháru nebo závody v přespolním běhu. Za to patří poděkování všem pracovníkům klubu, všem rozhodčím, rodičům a dalším dobrovolníkům. Ano, bez Vás bychom to nedokázali! Á propos, všimli jste si, jak Šedivský lom roste stále do krásy? I zatím je obrovský kus práce!

A jak to proběhlo na Šedivci? Ani vysoko nad Letohradem jsme nezůstali nic dlužní naší sportovní pověsti. Nejprve dorostenci připravili svým žákovským kolegům veselé odpoledne. Poté jsem předali ocenění těm, kteří si to zasloužili a poděkovali i mnohým dalším… Hodně nám v tom pomohli i naši odchovanci Michal Šlesingr a Ondřej Moravec, kterým stále držíme palce při každém startu na MS i v SP. A, pozor, chceme je držet i nadále! S vyhlašováním nám také pomohl pan starosta Petr Fiala, jehož přízně si velmi vážíme. I proto jej považujeme za největšího letohradského biatlonistu, tedy alespoň z pohledu fyzického vzrůstu. Petře díky! Vše pak zkušeně koordinoval šéf našeho klubu Libor Vlček… tedy až do okamžiku, než vládu nad parketem převzal DJ Martin M!

Úspěch pátečního „mazání“, si pak každý vyhodnotil individuálně během sobotního rána, či později…

 

VYHODNOCENÍ SEZÓNY 2018/2019

Přípravka

Lucie Málková  - za vzorný přístup k tréninku a opakované umístění na stupních vítězů ČMP

Jan Veselý  - za vzorný přístup k tréninku a opakované umístění na stupních vítězů ČMP

Eliška Haltmarová  - za vzorný přístup k tréninku

Kryštof Suchodol  - za vzorný přístup k tréninku

Štěpán Jansa - za vzorný přístup k tréninku

 

Trenérka přípravka: Marie Málková

Poděkování: Eva Dvořáková, Mirka Veselá, Lenka Dušková

                           

Nejmladší žactvo

Adam Hanuš - 3. místo na 2 km volně při finále HNT

Matěj Jansa - 2.místo ČMP

Vít Strnad - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Klára Svobodová - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Daniel Stejskal - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Vanesa Špinlerová - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

 

Trenérka nejmladšího žactva: Radka Doskočilová

Poděkování: Petr Grosmann , Honza Kubíček, Jitka Rybková, Tomáš Pačínek, Petr Stratil, Jan Adamec

 

Mladší žactvo

Michael Málek - 2. místo v CŽ, 2. místo MČR

Šimon Knápek - 3. místo v CŽ, 3. místo MČR

Štěpán Suchodol - 3. místo MČR

 

Trenérka mladšího žactva: Soňa Suchodolová

 

Starší žactvo

Vít Suchodol - 3. místo v CŽ, 2x2. místo na MČR

Nikola Marková - 3. místo na MČR, 3. místo na 3 km volně při finále HNT

Agáta Moskvová - 3. místo na MČR, 2. místo na 3 km volně při finále HNT

Klára Grossmannová - skokanka roku – velký výkonnostní vzestup

Antonín Kváček - skokan roku – velký výkonnostní vzestup

 

Trenér staršího žactva: Denis Špička

Poděkování: Jiří Faltus, Jaroslava Havlová, Radek Kváček, Markéta Vávrová, Radka Lipenská, Tomáš Suchomel, Ondra Exler a kuchařský týmu.

 

Dorost a junioři 

Mikuláš Karlík - 6. m. MSJ - štafeta, 14. m. MSJ sprint, 4. Junior IBU Cup, 8. IBU Cup (dospělí) 

Tomáš Mikyska - 6.m.  MSJ – štafeta, 5. a 9. MSD (sprint a stihací)

Luděk Abrahám - 9.,10.m.  EYOF (sprint a individuál), 2x1.m. MČR, 3. CŽ

Tereza Grossmannová - 2.m. MČR, 20.m.  EYOF

Svatava Mikysková - 1.m. CŽ, 3. MČR stíhačka, 2. MČR Běh Mass start V, 6x 1. ČP

Jan Semirád - 2.m.  CŽ, 4x 1. ČP

Jakub Hermann – 2 x 3.m. MČR (sprint a stíhací závod)  

Michal Harcula - za vzorný přístup k tréninku a závodům, celkové zlepšení

 

Trenéři: Martin Holec, Petr Halbrštát

Poděkování: Lukáš Dostál, Simona Maříková, Jakub Procházka, Michael Málek, Aleš Dytrt, Antonin Poláček

 

Speciální ocenění

Igor Lána - fotograf roku

Tomáš Strnad - mazání lyží

Tadeáš Majvald - zasněžování  

Vlastislav Ježák - rozhodčí

Jirka Novotný - pravá ruka údržby

    

Nejlepší sportovec klubu

Jakub Štvrtecký - 6.m. MSJ – štafeta, 2x 10.m. MSJ – sprint a stíhačka; 4., 7. a 8.m. ve SP štafet, účast na MS Ostersund

 

Foto: Igor Lána, Petr Slavík

Celý článek »

Tomáš Hermann

Co přineslo domácí III. kolo Českého poháru žactva?

Středa 20. února 2019 - 14:23:26

Celkem 29 umístění v elitní desítce vybojovaly naše malé naděje při domácích závodech III. kola Českého poháru žactva, které jsem hostili v areálu Šedivského lomu o víkendu 16. – 17. února. Na pořadu byly vytrvalostní závody a sprinty, jež všechny kategorie absolvovaly klasickou technikou. Tři z výše uvedených umístění pak znamenaly zisk medaile. Druhý skončil ve vytrvalostním závodě Šimon Knápek (kategorie M12), bronzové medaile pak vybojovali ve sprintu Přemysl Doleček (M12) a Daniel Barvínek (M13).

„Myslím, že závody byly super, vydařily se jak po organizační stránce, tak nám přálo počasí a v neposlední řadě mám i radost z toho, jak jsem zvládly obtížnou ´mázu´ pro klasický styl,“ začal s hodnocením vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus, kterého potěšily téměř tři desítky umístění v Top Ten. „Samozřejmě jsme byly v minulosti zvyklí sbírat více cenných kovů. Ale to byly v klubu výjimečně talentovaní jedinci, a také je otázkou, zdali chceme následovat mnohé jiné kluby, které za první sněhem vyjíždějí do zahraničí a jsou tak s lyžováním dále.“

Letohradský klub se této formě přípravy zatím vyhýbal. „Je to spíše filozofická otázka. My jsme přesvědčeni, že česká cesta je dostačující. Trhat rekordy v žactvu není naším cílem. Chceme spíše děti pro biatlon nadchnout a naučit je sportovním návykům, základům techniky v běhu a ve střelbě a dobře je připravit pro dorostenecké kategorie.“

Vrchol sezóny čeká žactva za necelé tři týdny v Novém Městě na Moravě, kde se odehraje Mistrovství České republiky. „Do té doby nás ještě čekají domácí běžecké závody v Českomoravském poháru a s výběrem dětí se zúčastníme tak akce ´Hledáme talenty´, kterou ve vysočina Areně pořádá lyžařský svaz,“ nastiňuje nejbližší program žactva Jiří Faltus.

 

Výsledky III. kola Českého poháru žactva v Letohradě 16. – 17. února 2019


Foto Igor Lána     


Celý článek »

Tomáš Hermann

Z SCM OPEN v Jilemnici jsme přivezli 14 medailí

Pondělí 11. února 2019 - 11:34:32

Ve dnech 8. – 10. února se v Jilemnici uskutečnily výběrové závody SCM Open určené závodníkům SCM/TCM a dalším sportovcům s první výkonnostní třídou. Závodů se neúčastnila většina reprezentantů z MSJ&D a sportovci nominovaní na EYOF 2019. Patnáct letohradských dorostenců a dorostenek včetně jednoho juniora vybojovalo celkem 14 medailí, a to v 6 zlatých, 3 stříbrné a 5 bronzových!

„Starší dorostenci odvedli takový svůj lepší standard, mladí prvoročáci se dost trápili na střelnici, i když i přesto Honza Semirád dvakrát zvítězil. Radost mám z výkonů Sváti Mikyskové a Nikity Kubíčkové, především v nedělní stíhačce si na střelnici počínaly obě skvěle. Velkou smůlu měla Lucka Motlová, které se rozbila zbraň a sprint musela běžet s náhradní, což její výkon hodně ovlivnilo. Pak nám moc pomohl Vlastik Vávra a zbraň jsme do neděle opravili,“ hodnotil závody trenér Jakub Procházka.   

 

Medailové zisky letohradských biatlonistů na SCM OPEN 2019 v Jilemnici:

1.místo – Jan Semirád (M16 – sprint i stíhací závod), Matěj Hermann (M19 – sprint), Svatava Mikysková (W19), Nikita Kubíčková (W17) a Martin Palla (M19 – všichni stíhací závod)

2.místo – Svatava Mikysková, Nikita Kubíčková (obě sprint), Matěj Hermann (stíhací závod)

3. místo – Michal Harcula (M16 – sprint), Jan Lušovský (M17 – sprint), Martin Palla (sprint), Jiří Ondřejka (JUN- sprint i stíhací závod)

 

Výsledky závodů SCM Open 2019 v Jilemnici

 

Foto: Jakub Procházka

  


Celý článek »

Tomáš Hermann

II. kolo ČP hostil Jablonec, ale my už myslíme na III. u nás v Letohradě!

Středa 6. února 2019 - 14:47:58

V Jablonci nad Nisou se uskutečnilo II. kolo Českého poháru žákovských kategorií. Náš tým byl poněkud nalomený nemocemi. Někteří na sever Čech ani neodcestovali (Šimon Knápek) a jiné skolila nemoc přímo na místě (Zuzka Kubíčková). „A ostatní se trochu trápili na střelnici,“ řekl k nevyrovnaným výkonům svých svěřenců vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus. „Na druhou stranu se mi ale líbilo, že ani po nezdarech se nikdo nevzdal a dál bojoval.“

Vedle sprintu se v Jablonci závodilo také v biatlonkrosu. „To je prospěšná disciplína. Učí děti tomu, aby jejich pohyb na lyžích byl co možná nejvíce přirozený. Něco podobného zkoušíme i v létě na kolečkových lyžích nebo s in-line bruslemi,“ doplnil trenér. Dva bronzy v Jablonci vybojoval Michael Málek v kategorii M12, stříbro pak do sbírky přidal Víťa Suchodol (M15). Navrch naši žáci vybojovali dalších 21 umístění v nejlepší desítce.

Následující, v pořadí už třetí, kolo Českého poháru se uskuteční u nás v Letohradě ve dnech 15. – 17. února. „Bude se opět závodit klasicky, a to nám možná svědčí o něco více,“ říká Jiří Faltus. „Na domácích tratích v Šedivském lomu navíc nastoupíme v plné sestavě. Budou startovat i děti, které prozatím jezdily jen regionální závody.“   

Ještě předtím čeká žactvo krátké soustředění. „Chceme spojit trénink se zábavou. Jak třetí fázi budeme hrát hokej, sáňkovat nebo se saunovat,“ plánuje trenér. Soustředění začíná už ve středu 6. února v areálu Šedivského lomu.


Výsledky II. kola ČP v Jablonci nad Nisou


Prohlédněte si fotografie Igora Lány z II. kola ČP! ... a také Jana Matouše (3x)

 


Celý článek »

Tomáš Hermann

Dvě premiéry, sedm medailí a další počty III. kola ČP v Letohradě

Úterý 29. ledna 2019 - 11:30:35

Celkem 14 kategorií, 2 dny závodů, 28 sad medailí, 15 letohradských dorostenců a dorostenek na startu, 5 obsazených kategorií, zisk 7 cenných kovů, 7 reprezentantů, 3 marodi a 1 + 1 premiéra. To je základní charakteristika III. kola Českého poháru u nás v Letohradě. Co se za čísly skrývá?


1 – v  Šedivském lomu jsme poprvé v historii hostili Český pohár pro kategorie dorostu a dospělých, což nám umožnily rozšířené tratě po Olympiádě dětí a mládeže v loňském roce

1 – premiéru na českém území měl i zkrácený vytrvalostní závod pro muže a ženy na 15 resp. 12,5 km s penalizací 45 sekund. Jedná se o variantu závodu schválenou na Kongresu IBU 2018 v Poreči.      

2 – dny se v Šedivském lomu závodilo ve vytrvalostních závodech a sprintech, do kterých nastoupilo celkem 323 sportovců. Třetí den pak představovaly páteční oficiální tréninky

14 – kategorií bylo na startu III. kola Českého poháru. Nová terminologie pro značení kategorií je následující. W = ženy, juniorky, dorostenky, M = muži, junioři, dorostenci. Přidané číslo či písmeno pak označuje konkrétní věkovou skupinu. Např. W16 (děvčata 16 let = mladší dorost), M46 (muži veteráni 46 let a výše), atd.   

15 – tolik závodníků měl náš klub na startu (Sváťa Mikysková, Karolína Burešová, Jan Semirád, Michal Harcula, Ondřej Bryscejn, Matěj Költö, Martin Dvořák, Jaroslav Veselý, Nikita Kubíčková, Lucie Motlová, Jan Lušovský, Vojtěch Dostálek, Robert Valíček, Matěj Hermann, Martin Palla)

3 – kvůli onemocnění nestartovali mladší dorostenci (M16) Jakub Vondráček a Jakub Hermann, oba se přesto udrželi v TopTen průběžné klasifikace ČP, neběžel ani Dalibor Šuba (M17)

7 – letohradských reprezentantů chybělo na startu. Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Jiří Ondřejka, Tomáš Mikyska a Petr Kánský se účastní MSJ&D v Osrblie na Slovensku. Tereza Grossmannová a Luděk Abrahám se ve slovinské Pokljuce připravují na Evropský olympijský festival mládeže 9.-16. 2. 2019 v Sarajevu  

5 – tolik kategorií jsme obsadili (W16, W17, M16, M17, M19)

28 – tolik sad medailí, což je celkem 84 cenných kovů, se rozdělilo mezi nejlepší ve vytrvalostních závodech sprintech

7 – tolik cenných kovů vybojovali naše dorostenky a naši dorostenci. Sváťa Mikysková 2 zlata, Jan Semirád 1 zlato a 1 bronz, Michal Harcula a Nikita Kubíčková každý 1 stříbro a Robert Valíček 1 bronz

 

 „Naši nejlepší nám scházeli, a přesto ostatní vybojovali sedm medailí. Z toho máme radost. Mladší dorost ukazuje, že funguje opravdu dobře. Přesto někteří neunesli atmosféru domácích tratí a přítomnosti rodičů, dalších příbuzných nebo kamarádů. Střelba tím trochu trpěla. Asi největším zklamáním jsou výsledky kategorie starších dorostenců M19 a M17,“ poznamenal k letohradské účasti vedoucí trenér dorostu Lukáš Dostál.

 

Organizace závodů proběhla bez problémů, přestože zejména v sobotu jsme se museli vypořádat se silným sněžením. Poděkování patří všem, kteří nám pomohli před závody i během nich. Zkrátka premiéru Českého poháru pro dorost a dospělé jsme zvládli! Moc si toho vážíme a děkujeme Vám! 


Jaký je další program dorostu a juniorů? Osm vybraných závodníků se nyní zúčastní Mistrovství České republiky v běžeckém lyžování ve Vysočina Areně (1. – 3. 2.). Ostatní budou trénovat v našem areálu. Dalšími biatlonovými závody v termínové listině jsou klání SCM Open v Jilemnici 9. – 10. února.   


Foto: Igor Lána


Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 123456789 ... >61

www.biatlonletohrad.cz - 2019