Aktuality

< ... 123456789 ... >60

Dvě premiéry, sedm medailí a další počty III. kola ČP v Letohradě

Úterý 29. ledna 2019 - 11:30:35

Celkem 14 kategorií, 2 dny závodů, 28 sad medailí, 15 letohradských dorostenců a dorostenek na startu, 5 obsazených kategorií, zisk 7 cenných kovů, 7 reprezentantů, 3 marodi a 1 + 1 premiéra. To je základní charakteristika III. kola Českého poháru u nás v Letohradě. Co se za čísly skrývá?


1 – v  Šedivském lomu jsme poprvé v historii hostili Český pohár pro kategorie dorostu a dospělých, což nám umožnily rozšířené tratě po Olympiádě dětí a mládeže v loňském roce

1 – premiéru na českém území měl i zkrácený vytrvalostní závod pro muže a ženy na 15 resp. 12,5 km s penalizací 45 sekund. Jedná se o variantu závodu schválenou na Kongresu IBU 2018 v Poreči.      

2 – dny se v Šedivském lomu závodilo ve vytrvalostních závodech a sprintech, do kterých nastoupilo celkem 323 sportovců. Třetí den pak představovaly páteční oficiální tréninky

14 – kategorií bylo na startu III. kola Českého poháru. Nová terminologie pro značení kategorií je následující. W = ženy, juniorky, dorostenky, M = muži, junioři, dorostenci. Přidané číslo či písmeno pak označuje konkrétní věkovou skupinu. Např. W16 (děvčata 16 let = mladší dorost), M46 (muži veteráni 46 let a výše), atd.   

15 – tolik závodníků měl náš klub na startu (Sváťa Mikysková, Karolína Burešová, Jan Semirád, Michal Harcula, Ondřej Bryscejn, Matěj Költö, Martin Dvořák, Jaroslav Veselý, Nikita Kubíčková, Lucie Motlová, Jan Lušovský, Vojtěch Dostálek, Robert Valíček, Matěj Hermann, Martin Palla)

3 – kvůli onemocnění nestartovali mladší dorostenci (M16) Jakub Vondráček a Jakub Hermann, oba se přesto udrželi v TopTen průběžné klasifikace ČP, neběžel ani Dalibor Šuba (M17)

7 – letohradských reprezentantů chybělo na startu. Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Jiří Ondřejka, Tomáš Mikyska a Petr Kánský se účastní MSJ&D v Osrblie na Slovensku. Tereza Grossmannová a Luděk Abrahám se ve slovinské Pokljuce připravují na Evropský olympijský festival mládeže 9.-16. 2. 2019 v Sarajevu  

5 – tolik kategorií jsme obsadili (W16, W17, M16, M17, M19)

28 – tolik sad medailí, což je celkem 84 cenných kovů, se rozdělilo mezi nejlepší ve vytrvalostních závodech sprintech

7 – tolik cenných kovů vybojovali naše dorostenky a naši dorostenci. Sváťa Mikysková 2 zlata, Jan Semirád 1 zlato a 1 bronz, Michal Harcula a Nikita Kubíčková každý 1 stříbro a Robert Valíček 1 bronz

 

 „Naši nejlepší nám scházeli, a přesto ostatní vybojovali sedm medailí. Z toho máme radost. Mladší dorost ukazuje, že funguje opravdu dobře. Přesto někteří neunesli atmosféru domácích tratí a přítomnosti rodičů, dalších příbuzných nebo kamarádů. Střelba tím trochu trpěla. Asi největším zklamáním jsou výsledky kategorie starších dorostenců M19 a M17,“ poznamenal k letohradské účasti vedoucí trenér dorostu Lukáš Dostál.

 

Organizace závodů proběhla bez problémů, přestože zejména v sobotu jsme se museli vypořádat se silným sněžením. Poděkování patří všem, kteří nám pomohli před závody i během nich. Zkrátka premiéru Českého poháru pro dorost a dospělé jsme zvládli! Moc si toho vážíme a děkujeme Vám! 


Jaký je další program dorostu a juniorů? Osm vybraných závodníků se nyní zúčastní Mistrovství České republiky v běžeckém lyžování ve Vysočina Areně (1. – 3. 2.). Ostatní budou trénovat v našem areálu. Dalšími biatlonovými závody v termínové listině jsou klání SCM Open v Jilemnici 9. – 10. února.   


Foto: Igor Lána


Celý článek »

Tomáš Hermann

Osm medailí a další kvalitní výsledky jsme přivezli z I. kola ČP žactva

Pondělí 21. ledna 2019 - 16:40:56

Úspěšně dopadlo I. kolo Českého poháru žactva pro naši letohradskou výpravu. Z Harrachova jsme vedle osmi medailí přivezli i řadu umístění v elitní desítce. Závodila se klasickou technikou v disciplínách sprint a sprint s hromadným startem. Oba dny provázelo v Krkonoších mrazivé počasí a mnozí se tak museli vypořádat i se zamrzáním zbraní.


„Ne všechno a ne všem se podařilo. Některé z dětí trápila střelba, jiné poznaly, že mají ještě rezervy v běhu, další byly trochu více roztržité. Obecně ale platilo, že klasika nám svědčí a ve většině případů jsem mohl naše sportovce chválit,“ řekl k výsledkům a výkonům žáků vedoucí trenér Jiří „Čůřa“ Faltus.


Nejvýše držela letohradský prapor Klára Grossmannová, dvakrát druhá v kategorii W15, mezi děvčaty W14 obsadila druhé i třetí místo Zuzka Kubíčková a jedno stříbro brala také Agáta Moskvová. Druhé místo vybojoval Šimon Knápek ve sprintu s hromadným startem kategorie M12, v téže kategorii byl třetí v klasickém sprintu Michael Málek (mladší, samozřejmě😉). Bronzem ve sprintu potěšil i Vít Suchodol (M15). „Například oba závody v podání Kláry Grossmannové měly parametry „velkého biatlonu.“ A tím myslím jak projev na trati, tak i manipulaci se zbraní, nebo samotné počínání při střelbě,“ doplnil trenér.


Pochvalu ovšem zaslouží i mnozí další. Nina Kubíčková obsadila 5. a 6. místo (W12), dvakrát osmá skončila Lucie Kubová (W13), ve stejné kategorii doběhla jednou sedmá i Julie Kožnarová. Mezi stejně mladými kluky dosáhl David Barvínek na 5. a 8. místo, jedenkrát 8. skončil i Filip Mikyska. Mezi děvčaty W14 vybojovala Nikola Marková 5. a 7. místo, Sára Halberštátová 6. a 10. Mezi kluky M14 se neztratil nás jediný zástupce Radek Fišer, v cíli jednou 4. a jednou 10. Na desátém místě doběhla skončila i Lucie Kánská v kategorii žákyň W15. V kategorii starší žáků W15 přidal k třetímu místu Vít Suchodol ještě 7. příčku, Honza Gregor obsadil 6. pozici, Adama Schlesse těší 7. a 10. pořadí a dvakrát v Top ten se umístil i Jaroslav Škrobák (8. a 10.)    

 

Výsledky I. kola Českého poháru v Harrachově 18. – 20. ledna 2019

 

Český pohár pokračuje II. kolem 1. – 3. února 2019 v Jablonci nad Nisou, kde se bude ve sprintu a biatlonkrosu závodit volnou technikou (skate).


Foto: Igor Lána


Celý článek »

Tomáš Hermann

Uzavření tratí

Pondělí 21. ledna 2019 - 15:11:18

Z důvodu příprav areálu na nadcházející konání Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, jsou bežecké tratě v termínu 21. - 27.1.2019 pro veřejnost uzavřeny.


Děkujeme za pochopení

Celý článek »

Simona Maříková

Žákům začíná v Harrachově I. kolem Český pohár

Pátek 18. ledna 2019 - 10:55:00

Naplno se ode dneška rozjíždí i sezóna pro naše žáky. Oficiálními tréninky v Harrachově startuje I. kolo Českého poháru žactva. „Začíná pro nás nejdůležitější období. Období, na které jsem se celý rok připravovali,“ říká vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus. Po regionálních závodech v NMNM i u nás v Letohradě cestuje na západ Krkonoš 24 dětí. „V kompletní sestavě nastoupíme až za měsíc doma v Letohradě,“ upřesňuje Čůřa.


„Nemáme teď mezi žáky tolik výrazných individualit, jako v předchozích ročnících. Ale jsou tam děcka, která mají vysokou výkonnost a budou pravidelně získávat hodně bodů,“ doplňuje Jirka Faltus.

V Harrachově se bude závodit klasickou technikou a na programu jsou sprinty a sprinty s hromadným startem. „S ostatními trenéry jsme domluveni tak, že společně otestujeme mázu, ale pak si každý klub bude připravovat lyže sám.“   

Podrobnosti k I. kolu ČP žactva


Foto z regionálního závodu v Letohradě: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

Úspěšná první část sezóny dorostu a juniorů

Středa 16. ledna 2019 - 15:32:24

Druhé kolo Českého poháru dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou, kde se závodilo ve sprintech i stíhacích závodech, nám přineslo 11 cenných kovů a sedm nominací na vrcholné mládežnické akce. Z vítězství se dvakrát radovala Sváťa Mikysková v kategorii mladších dorostenek (W16) a Luděk Abrahám mezi dorostenci M17, přičemž ve sprintu vyhrál i celou kategorii M19! První ve sprintu byl i Jan Semirád (M16) a ve stíhacím závodě Petr Kánský(M19). Dvakrát druhý skončil mezi juniory Jiří Ondřejka a ve stíhacím závodě kategorie M16 Jakub Vondráček, kterému kryl záda i třetí Honza Semirád. Bronz ve stíhačce vybojovala také Tereza Grossmannová mezi dorostenkami W17.  

 

A jak dopadla nominace na velké mezinárodní akce? Možná jste u zaznamenali na facebooku… Účast na Mistrovství světa juniorů a dorostu ve slovenském Osrblí 27. 1. – 3. 2. 2019 si vybojovali: Mikuláš KarlíkJiří OndřejkaJakub Štvrtecký (junioři), Petr Kánský a Tomáš Mikyska (dorostenci). Bohužel jen role náhradníka zůstala mezi dorostenci Martinu Pallovi... Zimního evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu (Bosna a Hercegovina) se ve dnech 9. – 16. 2. 2019 zúčastní Luděk Abrahám a Tereza Grossmannová! Ty navíc doprovodí i trenér Lukáš „Čiko“ Dostál. Blahopřejeme!  


„Myslím, že první část sezóny se nám vydařila. V Novém Městě i nyní v Jablonci jsme posbírali hodně medailí a na vrch přidali i další kvalitní umístění v elitní desítce. To vyústilo i v nominaci sedmi našich závodníků světový šampionát a olympijský festival,“ říká vedoucí trenér dorostu Lukáš Dostál„Samozřejmě vždy se lze i zlepšit. Pro nás vidím největší prostor v kvalitně střelby. První pokrok budou naši dorostenci moci ukázat už při třetím kole, které hostíme u nás v Letohradě 25. – 27. ledna.“


Junioři a dorostenci nyní trénují se svým reprezentačním týmem ve slovinské Pokljuce, a to včetně Tomáše Mikysky, který uplynulý víkend startoval v IBU Cupu v Polsku (viz FB). Výjimkou je Jakub Štvrtecký, který zůstává s "A-výběrem" ještě pro Světový pohár v Ruhpoldingu. 


Foto: Jan Matouš a Tomáš Hermann


Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 123456789 ... >60

www.biatlonletohrad.cz - 2019