Aktuality

Nabitý program dorostenců a juniorů

Středa 27. září 2017 - 10:29:55

Z akce do akce jdou v těchto dnech, a ještě v následujících týdnech půjdou, naši dorostenci a junioři. Co mají za sebou, a co je čeká? Po mistrovství České republiky v duatlonu, které se uplynulý víkend uskutečnilo v Žamberku, a funkčním vyšetření v Praze, mají před sebou český šampionát v letním biatlonu.

 

Početná výprava v letohradských barvách zamíří do Bystřice pod Hostýnem už v pátek. „Na Moravu jedou všichni, kteří splňují nominační kritéria, a kteří si účast za své výkony a přístup zaslouží,“ říká Martin Holec, vedoucí trenér dorostu a juniorů. Výjimku v tomto případě představuje junior Jakub Štvrtecký, který nyní trénuje společně s českou seniorskou reprezentací v německém Oberhofu!

 

Následovat bude počátkem října desetidenní soustředění v Orlickém Záhoří a navazující přespolní běh lyžařů doma v Letohradě. „Ve druhé polovině října nás pak čeká společná příprava v Jablonci nad Nisou i v našem areálu v Šedivském lomu.“ V Jablonci navíc dorostenci a junioři absolvují v rámci SCM Cupu poslední díl Sport&Freizeit Cupu, který bude zahrnovat sprint na kolečkových lyžích nebo závod s hromadným startem v krosu. Součástí Sport&Freizeit Cupu jsou vedle SCM Cupu také všechny „letní“ mistrovské závody v biatlonu – horská kola, kolečkové lyže, letní biatlon.

 

„V listopadu se pak vedle dalšího tréninku budeme už i rozhlížet po dobrých sněhových podmínkách,“ nastiňuje další program Martin Holec.    

Celý článek »

Tomáš Hermann

Naši biatlonisté se stali duatlonisty a na MČR byli vidět!

Pondělí 25. září 2017 - 07:20:22

Celkem 74 závodníků z našeho klubu se zúčastnilo Mistrovství České republiky v duatlonu, které už tradičně hostil zámecký park v Žamberku! Z celkové počtu startujících ve všech kategoriích jednotlivců tak účast závodníků KB Letohrad činila celou 1/4! Naše zeleno-černo-modré barvy tak přispěly nejen k výborné úrovní šampionátu, ale byly též vidět! Zásluhou Lucie Málkové (žákyně 8 let) a Adama Hanuše (žáci 9) jsme vybojovali dvě první místa. Na stupně vítězů dále vystoupali: 2. Klára Svobodová (žákyně 8 let), 3. Klára Kubová (žákyně 8 let), Jakub Nový (žáci 8 let), Matěj Jansa (žáci 9 let) a Lucie Kánská (žákyně 12-13 let).

Naši medailovou sbírku pak doplnil zisk devíti (!) bramborových placek!  V chladném, deštivém a mlhavém počasí dosáhli naši mladí sportovci na úctyhodných 53 umístění v první desítce!

Blahopřejeme a věříme, že po tomto kvalitním tréninku na zimu zůstanete všichni zdraví! 😊

Výsledky MČR v duatlonu pro rok 2017

Fotky od Igora Lány

Celý článek »

Tomáš Hermann

Dvě zlata, stříbro a další krásné výsledky žáků na „domácím“ MČR

Neděle 17. září 2017 - 22:06:35

Ve dnech 15. – 17. 9. jsme v našem areálu hostili Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva. A nutno říci, že snad po všech stránkách dopadl šampionát úspěšně. Za to patří velké poděkování všem pořadatelům, rozhodčím, rodičům, partnerům, a také sportovcům za krásné výkony a zážitky! Jednoduše řečeno každému, kdo nám pomohl nebo udělal radost. DÍKY!  

Protože prioritou našeho klubu je zima, tak jsme se v přípravném období letnímu biatlonu příliš nevěnovali. Jednou z výjimek byly například regionální závody počátkem prázdnin u nás v Šedivském lomu. Naši sportovci tak neměli příliš možností nasbírat kvalifikační body pro šampionát. I proto jsme nakonec obsadili pouze tři kategorie ze šesti – žákyně B, žákyně C, žáky C, přičemž k účasti nám hodně pomohly výkonnostní tříd vyjeté právě v zimních měsících.

„Těší mě, že mohu naše sportovce pochválit. Mají za sebou opravdu vydařené závody, a to navíc ještě ne vždy stálo štěstí na jejich straně,“ začíná hodnocení vedoucí trenér žactva Jiří Faltus a připomíná: „Je potřeba si uvědomit, že my jsme stále v hrubé fázi přípravy, kdežto letním biatlonistům vrcholí sezóna. Bylo například znát, že manipulaci se zbraní ještě potřebujeme zlepšit. Dobrým znamením však je, že naši žáci byli konkurenceschopní v běhu.“  

Letohradští žáci dosáhli, štafety nepočítaje, na celkem 18 umístění do 20. pořadí, což vždy znamená příčky v první třetině výsledkové listiny! „A to už je velká kvalita,“ dodává vedoucí trenér žactva. Největší pochvalu si samozřejmě zaslouží Matěj Költö, který v kategorii žáků C vyhrál sprint a významně se podílel na zlatu štafety, která běžela ve složení Jakub Hermann, Jan Semirád a finišoval právě Matěj Költö. „A to měl Matěj ještě velkou smůlu, když se mu v nedělním závodě s hromadným startem zasekával zásobník. Na první položce tak strávil vlastně dvojnásobek času, než obvykle.“

Druhou individuální medaili přidal do letohradské sbírky Jan Semirád. V závodě s hromadným startem vylepšil páté místo ze sprintu až ke stříbrné radosti! Závod s hromadným startem se letohradským klukům a holkám vůbec vydařil! Mezi žákyněmi B obsadila Agáta Moskvová pátou příčku a Jakub Hermann vybojoval šesté místo mezi žáky C. Na dostřel TopTen pak skončili 11. Sváťa Mikysková (žákyně C), 12. Martin Dvořák (žáci C), 14. Sára Halberštátová (žákyně B) a Jan Gregor (žáci C)!   

Krásné vystoupení letohradských barev na „domácím“ šampionátu ilustrují výsledky štafet. Vedle zlaté trojice žáků C jsme zaznamenali další kvalitní výkony. Ve stejné kategorii překvapila sedmou příčkou naše štafeta číslo 4 – Adam Schless, Martin Dvořák a Jakub Vondráček  - která doběhla mezi jeden a dvaceti štafetami sedmá. Elitní desítku pak uzavřela naše „dvojka“ – Michal Harcula, Jan Gregor a Jaroslav Veselý! Uspěly i celkově páté žákyně B Nikola Marková, Sára Halberštátová a Agáta Moskvová. Pouze jednu příčku od bronzu pak zůstala děvčata Klára Grossmanová, Lucie Kánská a Svatava Mikysková mezi žákyněmi C. „Mám-li naše vystoupení krátce shrnout, tak jsem s výsledky žáků spokojený a věřím, že pro všechny to je povzbuzení do další fáze přípravy na blížící se zimu,“ uzavírá hodnocení Jiří „Čůřa“ Faltus.   

Foto:Igor Lána      

Celý článek »

Tomáš Hermann

Hostíme MČR v letním biatlonu žactva

Čtvrtek 14. září 2017 - 10:03:38

Několik novinek jsme připravili pro nadcházející Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva 15. – 17. 9. Šampionát odstartují už páteční tréninky na tratích a střelnici. O víkendu pak jsou na programu tři závodysprint, štafetový závod trojic a závod s hromadným startem. MČR je vypsáno pro žákovské kategorie A, B, a C.

„Zásadní novinkou je změna směru jednotlivých tratí, a tedy i pohybu na střelnici,“ zdůrazňuje Jirka „Čůřa“ Faltus, vedoucí trenér žactva. „V místě původního trestného kola vzniká zázemí pro Hry Zimní olympiády dětí a mládeže 2018, které u nás budeme hostit na přelomu ledna a února příštího roku.“ Znamená to, že trestné kolo pro MČR žactva bude umístěno vpravo od střelnice.

Oficiální pořad bude v sobotu i v neděli zahájen už v 8:30 hodin nástřely, první závodníci vyběhnou na trať vždy v 9:30. Program sobotních štafet začíná nástřelem ve 14:30 hodin. Štafety odstartují v 15:30. V šesti kategoriích je zatím přihlášeno 315 startujících. „Z našeho klubu se šampionátu zúčastní na 20 dětí,“ doplňuje Jirka Faltus.  

„Věřím, že šampionát proběhne bez problémů, jako většina závodů v Letohradě. Máme připravené občerstvení, dva velkokapacitní stany. Účastníky pouze prosíme, aby dodržovali dopravní značení, protože v bezprostřední blízkosti areálu probíhají stavební práce na stavbě kruhového objezdu,“ upozorňuje Jirka Faltus.    

Celý článek »

Tomáš Hermann

Úspěšný šampionát na kolečkových lyžích. Doma zůstalo sedm medailí!

Pondělí 11. září 2017 - 14:03:32

Od 8. září do 10. září jsme hostili Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Na programu byly celkem tři mistrovské závody. Vedle tradičních disciplín sprintu a stíhacího závodu nesl „mistrovský punc“ i dosud exhibiční supersprint.

Do areálu Šedivského lomu si opět našly cestu tisícovky fanoušků, které viděly nejen špičkové výkony českých reprezentantů či mnohých zahraničních účastníků, ale také úspěšný boj našich dorostenců a juniorů. Doma v Letohradě zůstalo celkem sedm cenných kovů - 2x zlato, 4x stříbro a 1x bronz. Navíc naši mladí závodníci dosáhli na dalších třináct umístění v elitní desítce!

Mistry republiky ve stíhacím závodě se stali mladší dorostenka Nikita Kubíčková a starší dorostenec Tomáš Mikyska. Stříbrné medaile vybojovali Nikita Kubíčková, mladší dorostence Luděk Abrahám a junior Jakub Štvrtecký ve sprintu. Jakub Štvrtecký uhájil stříbro i ve stíhacím závodě. Tomáše Mikysku pak navíc zdobí bronz za sprint.

 

Jak si vedli ostatní?

Mikuláš Karlík (junior) - 4. ve stíhačce, 8. ve sprintu

Tereza Vinklárková (juniorka) – 5. ve sprintu, 6. v supersprintu, 7. ve stíhačce

Tereza Grossmannová (dorostenka A) – 5. ve sprintu, 6. ve stíhačce

Petr Kánský (dorostenec B) – 5. ve stíhačce

Veronika Gallová (dorostenka B) – 6. ve stíhačce

Jan Lušovský (dorostenec A) – 6. ve stíhačce

Matěj Hermann (dorostenec B) – 9. ve sprintu i ve stíhačce a  ocenění „Hamé“ pro nejlepšího střelce

Jiří Ondřejka (junior) – 9. ve stíhačce     

 

„S výsledky jsme určitě spokojení, což sedm medailí potvrzuje. Potěšili nás mladší dorostenky Nikita Kubíčková a Tereza Grossmannová, které potvrdily talent. Po nevydařeném sprintu si ve stíhačce dobře vedl Petr Kánský, sám poznal, že se může měřit s nejlepšími. V dobré střelecké formě se prezentoval Matěj Hermann. Naopak ve stíhacím závodě měl velkou smůlu Luděk Abrahám, který spadl u stojanů na zbraně a pohnul si s dioptrem. To jeho výsledek hodně ovlivnilo,“ hodnotí účast letohradských závodníků vedoucí trenér dorostu Martin Holec. „Každopádně jak výše jmenovaní, tak všichni ostatní, kteří mezi nejlepší nepronikli, mají před zimou ještě hodně práce.“

Na organizaci a zabezpečení závodu se podílelo na sedm desítek dobrovolných pořadatelů a rozhodčích. „Všem patří velké poděkovaní. Ceníme si toho, že svůj volný čas a úsilí věnovali našemu klubu. Velký díl práce na přípravách celé akce odvedli jak zaměstnanci klubu, naši „pracující důchodci“ tak i rodiče sportovců. Neobešli bychom se ani bez rad a zkušeností ředitele závodu Vlastimila Jakeše,“ říká místopředseda klubu Vlastimil Vávra a současně upozorňuje: „Závod by se nemohl uskutečnit ani bez přispění partnerů, kteří nás dlouhodobě podporují. Jejich pomoci si opravdu moc vážíme.“

-tjh-

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019