Aktuality

Obratnostní závody přilákaly více než stovku žáku z celé ČR

Pondělí 23. října 2017 - 08:28:33

Ještě těsně před Přespolním během lyžařů jsme v našem areálu hostili Celostátní obratnostní biatlonové závody žactva. Na start se postavilo rekordních 115 dětí v kategoriích žáků a žákyň B i C. „Naším cílem je, aby děti byly všestranné, aby se pro ně pohyb na in-line bruslích nebo kolečkových lyžích stal pokud možno přirozeným,“ vysvětluje Michaela Faltusová z SK NMNM, která je společně se svým manželem Jiří z Letohradu hybnou silou projektu.

 

Co žáky a žákyně čekalo? V rámci obratností soutěže si vyzkoušeli překonávaní překážek, odšlapování na „osmičce“, vertikální obratnost, soupaže, sjezdy, výjezdy, změny terénu, atd. Přestože všechny děti závodily naplno, o umístění v obratnostních kláních nešlo. „Každého čekala v cíli stejná sladká odměna – bonbón,“ usmívá se Michaela Faltusová.

 

Bonusem akce je i skutečnost, že nové poznatky a náměty získají při společném setkání i trenéři z klubů. Tentokráte na startu vedle domácích závodníků byli také žáci a žákyně z SK NMNM, Roveru Praha, Klecan, Jilemnice, KB Krkonoše, Střelky Brno, KB Moravia, Halenkovic a mnoha dalších klubů.

 

Celostátní obratností závody probíhají už třetím rokem. „Rekordní účast potvrzuje, že získávají na stále větší oblibě.“ Po obratnostních závodech čekala děti ještě střelecká vyřazovací soutěž.

 

Většina klubů si navíc pobyt v Letohradě prodloužila až do neděle, kdy jsme pořádali tradiční přespolní běh lyžařů. „A díky tomuto spojení jsme i na přespoláku zaznamenali rekordních účast. Startovalo 399 běžců,“ podtrhuje závěrem Jiří Faltus fakt, o kterém jsme se už zmiňovali.   


Foto: Tomáš Hermann a Michaela Faltusová

Celý článek »

Tomáš Hermann

Přespolní běh lyžařů v Letohradu s rekordní účastí!

Úterý 17. října 2017 - 20:10:41

Rekordní účast měl letošní ročník Přespolního běhu lyžařů, který jsme tradičně hostili v našem areálu Šedivského lomu. Na start se postavil 399 závodníků, z nichž 398 proběhlo cílem! Do Letohradu přijeli sportovci z Prahy, Brna, Jeseníků, Krkonoš, Vysočiny, Ostravska, Zlínska, zkrátka z mnoha koutů České republiky. A samozřejmě nechyběly desítky běžců z našeho podorlického regionu. Na startu se navíc objevilo neuvěřitelných 100 Letohraďáků! A to ještě nepočítáme předškolní děti...

My jsme si tentokráte v barvách TJ Spartak připsali tři vítězství zásluhou Lucie Málkové (děvčata 6-7 let), Martina (muži A) a Kláry (ženy A) Moravcových, tři druhá místa pak přidali Jan Veselý (chlapci 6-7), Lucie Kubová (mladší žákyně) a Jan Gregor (starší žáci).

Všem medailistů i dalším účastníkům blahopřejeme a všem pořadatelům děkujeme za spolupráci!

Foto: Igor Lána

Výsledky na stránkách seriálu Iscarex Cup 

Celý článek »

Tomáš Hermann

Dorostenci mají za sebou soustředění v Orlickém Záhoří

Pondělí 16. října 2017 - 09:27:57

Jedenáctidenní soustředění v Orlickém Záhoří absolvovali naši dorostenci a junioři pod vedením trenérů Martina Holce, Lukáše Dostála a Ondřeje Exlera. Sestava nebyla zcela kompletní, protože kvůli onemocnění se k týmu připojil až o několik dnů později Matěj Hermann, naopak dříve domů zamířili nachlazený Jiří Ondřejka a zraněná Michaela Šilarová. Juniorští reprezentanti Tereza Vinklárková, Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík a Tomáš Mikyska se pak se svými vrstevníky připravují v rakouském Obertilliachu. Natálie Jurčová už bohužel kvůli zranění odcestovala z Rakouska domů.

 

„I přes nepřízeň počasí jsme na tomto stěžejním podzimním soustředění zvládli takřka vše, co jsme si naplánovali. Déšť nám v práci nezabránil,“ vrací se na česko-polské pomezí Martin Holec. „Příprava byla zaměřená na kolečkové lyže, výběhy, sílu a práci ve vyšších tepových hodnotách...  Za střeleckými tréninky jsme zamířili do polského střediska Duszniki-Zdrój,“ zmiňuje vedoucí trenér dorostu a juniorů dějiště zimního ME 2017 dospělých. „Myslím, že pro naše mladé závodníky to bylo hodně poučné v tom, že poznali podmínky na zcela jiné střelnici. Nové zkušenosti se jim budou určitě hodit.“

 

Dorostenci a junioři, s výjimkou reprezentantů, budou nyní trénovat v domácích podmínkách. Koncem října je pak v Jablonci nad Nisou čeká závěrečný díl Sport&Freizeit Cupu, kterého se zúčastní už i naši juniorští reprezentanti. Jedna část týmu pak zůstane v Jablonci na krátkém soustředění, druhá se bude připravovat doma v Letohradu.         

Celý článek »

Tomáš Hermann

Závodní žákovské víkendy

Pondělí 9. října 2017 - 17:40:38

Během uplynulých dvou víkendů jsme se s našimi žáky zúčastnili několika závodů. Na programu byly tradiční krosové běhy: Běh údolím Orlice v Klášterci n/O a Heřmanická osmička v Horních Heřmanicích. Oba závody jsou součástí série Iscarex Cup. Skupina starší žáků pod vedením Petra Grossmanna si pak vyzkoušela akci Kolo pro život v Novém Městě na Moravě, kde pro ně bylo velkým zážitkem společné focení s olympijským vítězem a mistrem světa Jaroslavem Kulhavým.

 

V přespolních bězích obyčejně startujeme v barvách TJ Spartak Letohrad. Bez ohledu na to, byly naše děti opět vidět na stupních vítězů, v jejich blízkosti nebo ukázaly svoji bojovnost. Dvakrát, tedy v Klášterci i Heřmanicích, vyhrála Lucka Málková (kategorie žákyně 6-7 let), alespoň jedno vítězství si připsali také Adam Hanuš, Lukáš Rybka, Ella Štruncová, Jan Gregor nebo Matěj Költö. Příkladem šla dětem i trenérka Simča Maříková, druhá v Heřmanicích mezi ženami!

 

Bez úspěchu, i když ten nebyl prvotním cílem, se vrátila i naše minivýprava z Vysočina Arény. V závodech MTB seriálu Kolo pro život obsadili naši starší žáci tyto příčky: 3. Matěj Költö, 7. Jakub Hermann, 8. Jakub Vondráček, 9. Michal Harcula, 11. Jaroslav Veselý, 14. Martin Dvořák.

 

Náš závodní program bude pokračovat i následující víkend. V neděl 15. října přivítáme v Šedivském lomu tradiční Přespolní běh lyžařů. Registrace od 8:00 hodin, start v 10:00. Závodit budou už i naši junioři a dorostenci.   

 

Výsledky závodů ISCAREX Cupu (rolujte dolů na říjen)

Výsledky závodu Kolo pro život – Vysočina Arena


Foto: Igor Lána, Petr Grossmann

Celý článek »

Tomáš Hermann

Máme pět titulů a dalších osm medailí z MČR v letním biatlonu!

Neděle 1. října 2017 - 23:24:34

Tak to se povedlo! Se 14 sportovci jsme vyrazili na Mistrovství České republiky v letním biatlonu do Bystřice pod Hostýnem a domů jsme přivezli 13 medailí! Můžeme se pyšnit pěti mistrovskými tituly, o které se zasloužili: 2x Luděk Abrahám (dorostenci A), 1x Tereza Vinklárková (juniorky), Mikuláš Karlík (junioři) a Tomáš Mikyska (dorostenci (B). Dále máme na kontě pět stříbrných kovů, 2x zásluhou Terezy Grossmannové (dorostenky A), jednou Matěje Hermanna (dorostenci B), Nikity Kubíčkové (dorostenky A) a Mikuláše Karlíka. Tři bronzové medaile pak vybojovali Jan Lušovský, Jiří Ondřejka, Tereza Vinklárková. Blahopřejeme! 

"Šampionát pro nás vyzněl určitě úspěšně, což dokládá i počet vybojovaných medailí. Na jejich zisku se podílelo devět závodníků," začíná hodnocení  vedoucí trenér dorostu a juniorů Martin Holec. "Mnozí běhali i stříleli skvěle, někteří se naopak střelecky trápili. To mohlo být způsobeno i tím, že v běhu se sportovci dostanou do vyšších tepových hodnot, než tomu je třeba na kolečkových lyžích, které jsou pro nás hlavním tréninkovým prostředkem."  

Výsledky MČR v letním biatlonu 2017 - SPRINT - SUPER SPRINT - HROMADNÝ START

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019