Aktuality

Boženka Kubíčková a Terka Hlavsová v Síni slávy Českého biatlonu

Pátek 14. června 2019 - 08:42:11

Není žádným tajemstvím, že Letohrad je „Mekkou“ českého biatlonu. Během 50 let vznikla kolem našeho areálu v Šedivském lomu komunita lidí, kteří nejen milují svůj sport, ale na vždy mají pod kůží Letohrad. Ozdobami klubu a města jsou pak ti, na které bylo a je nejvíce vidět - naši mistři světa nebo olympijští medailisté Roman Dostál, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec či Michal Krčmář, stejně jako skvělí trenéři Vlastimil Jakeš, Vlastimil Vávra nebo Michael Málek. Jsou to právě oni, kteří dokáží inspirovat i nás ostatní – žáky, dorostence, rodiče, i všechny dobrovolníky…

Ničím a nikým by se náš klub nechlubil, kdyby na jeho počátku nestáli nadšenci, jejichž odhodlání biatlon k nám do Letohradu přineslo. František Majvald, Čeněk Suchomel, Vlastimil Preclík nebo naše biatlonová „máma“ Boženka Kubíčková. A právě tato devadesátiletá dáma byla během slavnostního Galavečera v Národním domě na Vinohradech 30. května 2019 uvedena do Síně slávy Českého biatlonu! … A to v přímém přenosu České televize!

Boženko, blahopřejeme a děkujeme!

Současně prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza uvedl do Síně slávy „in memoriam“ také Terku Hlavsovou.  Dorostenecká mistryně světa z roku 2003 zahynula při autonehodě v únoru 2006. Věřme, že její úsměv a optimismus v našem klubu i nadále přetrvají.


Foto:Český biatlon, Miloš Lubas

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 5 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019