Aktuality

Velké Karlovice

Sobota 13. července 2019 - 14:48:42

Ve dnech 31.5. – 6. 6. 2018 absolvovala tréninková skupina letohradského dorostu soustředění

v Beskydech. Program tvořila zejména jízda na horských kolech a běh po zdejších hřebenech. Počasí

bylo takřka ideální, tudíž jsme mohli uskutečnit veškerý naplánovaný trénink. Celá skupina fungovala

 dobře a statečně zvládala náročný terén, který Valašsko nabízí. K trenérskému doprovodu se připojili

 Tonda Poláček, Petr Hlbrštát a Martin Holec, kteří nám pomohli zajistit jednotlivé skupiny.

Celý článek »

Martin Holec

Střelecké soustředění v Letohradě

Sobota 13. července 2019 - 14:41:07

V průběhu května odstartovali dorostenci letní přípravu soustředěním v šedivském lomu, které bylo rozděleno do dvou bloků. Pod taktovkou trenérů v novém složení (Lukáš Dostál, Kuba Procházka , Simča Maříková a Jiří Ondřejka), za pomoci Bobříka (Martina Holce), Péti Halbrštáta, Tondy Poláčka a Tomáše "Jářka" Hermanna se letohradští sportovci věnovali hlavně klidové střelbě. Odpoledne byl na programu např. běh na pastvinskou přehradu a následná jízda na kajacích, běžecké rychlosti, nebo trénink na kolech. V druhém bloku soustředění nás navštívila i bývalá biatlonistka a fyzioterapeutka Zuzka Fáberová, s kterou jsme si zacvičili různé modifikace kompenzačních cvičení a osvojili si techniky dýchání. Nechybělo ani tradiční stříhání prvoročáků, kteří dospěli z žákovských kategorií, jako křest přechodu do dorostu. Celé soustředění jsme měli tedy nabité a o zábavu bylo postaráno.

Celý článek »

Martin Holec

Boženka Kubíčková a Terka Hlavsová v Síni slávy Českého biatlonu

Pátek 14. června 2019 - 08:42:11

Není žádným tajemstvím, že Letohrad je „Mekkou“ českého biatlonu. Během 50 let vznikla kolem našeho areálu v Šedivském lomu komunita lidí, kteří nejen milují svůj sport, ale na vždy mají pod kůží Letohrad. Ozdobami klubu a města jsou pak ti, na které bylo a je nejvíce vidět - naši mistři světa nebo olympijští medailisté Roman Dostál, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec či Michal Krčmář, stejně jako skvělí trenéři Vlastimil Jakeš, Vlastimil Vávra nebo Michael Málek. Jsou to právě oni, kteří dokáží inspirovat i nás ostatní – žáky, dorostence, rodiče, i všechny dobrovolníky…

Ničím a nikým by se náš klub nechlubil, kdyby na jeho počátku nestáli nadšenci, jejichž odhodlání biatlon k nám do Letohradu přineslo. František Majvald, Čeněk Suchomel, Vlastimil Preclík nebo naše biatlonová „máma“ Boženka Kubíčková. A právě tato devadesátiletá dáma byla během slavnostního Galavečera v Národním domě na Vinohradech 30. května 2019 uvedena do Síně slávy Českého biatlonu! … A to v přímém přenosu České televize!

Boženko, blahopřejeme a děkujeme!

Současně prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza uvedl do Síně slávy „in memoriam“ také Terku Hlavsovou.  Dorostenecká mistryně světa z roku 2003 zahynula při autonehodě v únoru 2006. Věřme, že její úsměv a optimismus v našem klubu i nadále přetrvají.


Foto:Český biatlon, Miloš Lubas

Celý článek »

Tomáš Hermann

Poslední mazání na Šedivci završilo sezónu 2018/2019

Sobota 30. března 2019 - 10:33:54

Krásné, soutěživé, hodnotící, zábavné i taneční bylo odpolední, podvečerní, večerní a noční „Poslední mazání 2019“. Na Šedivci se sešli sportovci, trenéři, rozhodčí, rodiče, prostě všichni, kteří mají rádi biatlon a náš klub. Za sebou máme období, kdy naši sportovci nebo odchovanci závodili v soutěžích Českého poháru či Českomoravského poháru, domácích šampionátech, startovali na Evropském olympijském festivalu mládeže, na Závodech olympijských nadějí, na mistrovství světa juniorů a dorostu,  účastnili se Otevřeném mistrovství Evropy a na mistrovství světa dospělých, nechyběli v seriálech Světového poháru, IBU Cupu či Junior IBU Cupu… A všude zanechali letohradskou stopu! Díky všem za krásné zážitky!

V domácím areálu Šedivského lomu jsem během roku uspořádali Český pohár v letním biatlonu, mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích, II. kolo Českého poháru žactva i III. kolo Českého poháru dorostu a dospělých, regionální závody v biatlonu, klání Českomoravského poháru nebo závody v přespolním běhu. Za to patří poděkování všem pracovníkům klubu, všem rozhodčím, rodičům a dalším dobrovolníkům. Ano, bez Vás bychom to nedokázali! Á propos, všimli jste si, jak Šedivský lom roste stále do krásy? I zatím je obrovský kus práce!

A jak to proběhlo na Šedivci? Ani vysoko nad Letohradem jsme nezůstali nic dlužní naší sportovní pověsti. Nejprve dorostenci připravili svým žákovským kolegům veselé odpoledne. Poté jsem předali ocenění těm, kteří si to zasloužili a poděkovali i mnohým dalším… Hodně nám v tom pomohli i naši odchovanci Michal Šlesingr a Ondřej Moravec, kterým stále držíme palce při každém startu na MS i v SP. A, pozor, chceme je držet i nadále! S vyhlašováním nám také pomohl pan starosta Petr Fiala, jehož přízně si velmi vážíme. I proto jej považujeme za největšího letohradského biatlonistu, tedy alespoň z pohledu fyzického vzrůstu. Petře díky! Vše pak zkušeně koordinoval šéf našeho klubu Libor Vlček… tedy až do okamžiku, než vládu nad parketem převzal DJ Martin M!

Úspěch pátečního „mazání“, si pak každý vyhodnotil individuálně během sobotního rána, či později…

 

VYHODNOCENÍ SEZÓNY 2018/2019

Přípravka

Lucie Málková  - za vzorný přístup k tréninku a opakované umístění na stupních vítězů ČMP

Jan Veselý  - za vzorný přístup k tréninku a opakované umístění na stupních vítězů ČMP

Eliška Haltmarová  - za vzorný přístup k tréninku

Kryštof Suchodol  - za vzorný přístup k tréninku

Štěpán Jansa - za vzorný přístup k tréninku

 

Trenérka přípravka: Marie Málková

Poděkování: Eva Dvořáková, Mirka Veselá, Lenka Dušková

                           

Nejmladší žactvo

Adam Hanuš - 3. místo na 2 km volně při finále HNT

Matěj Jansa - 2.místo ČMP

Vít Strnad - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Klára Svobodová - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Daniel Stejskal - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

Vanesa Špinlerová - ocenění za přístup, zlepšení a pěkné výkony 

 

Trenérka nejmladšího žactva: Radka Doskočilová

Poděkování: Petr Grosmann , Honza Kubíček, Jitka Rybková, Tomáš Pačínek, Petr Stratil, Jan Adamec

 

Mladší žactvo

Michael Málek - 2. místo v CŽ, 2. místo MČR

Šimon Knápek - 3. místo v CŽ, 3. místo MČR

Štěpán Suchodol - 3. místo MČR

 

Trenérka mladšího žactva: Soňa Suchodolová

 

Starší žactvo

Vít Suchodol - 3. místo v CŽ, 2x2. místo na MČR

Nikola Marková - 3. místo na MČR, 3. místo na 3 km volně při finále HNT

Agáta Moskvová - 3. místo na MČR, 2. místo na 3 km volně při finále HNT

Klára Grossmannová - skokanka roku – velký výkonnostní vzestup

Antonín Kváček - skokan roku – velký výkonnostní vzestup

 

Trenér staršího žactva: Denis Špička

Poděkování: Jiří Faltus, Jaroslava Havlová, Radek Kváček, Markéta Vávrová, Radka Lipenská, Tomáš Suchomel, Ondra Exler a kuchařský týmu.

 

Dorost a junioři 

Mikuláš Karlík - 6. m. MSJ - štafeta, 14. m. MSJ sprint, 4. Junior IBU Cup, 8. IBU Cup (dospělí) 

Tomáš Mikyska - 6.m.  MSJ – štafeta, 5. a 9. MSD (sprint a stihací)

Luděk Abrahám - 9.,10.m.  EYOF (sprint a individuál), 2x1.m. MČR, 3. CŽ

Tereza Grossmannová - 2.m. MČR, 20.m.  EYOF

Svatava Mikysková - 1.m. CŽ, 3. MČR stíhačka, 2. MČR Běh Mass start V, 6x 1. ČP

Jan Semirád - 2.m.  CŽ, 4x 1. ČP

Jakub Hermann – 2 x 3.m. MČR (sprint a stíhací závod)  

Michal Harcula - za vzorný přístup k tréninku a závodům, celkové zlepšení

 

Trenéři: Martin Holec, Petr Halbrštát

Poděkování: Lukáš Dostál, Simona Maříková, Jakub Procházka, Michael Málek, Aleš Dytrt, Antonin Poláček

 

Speciální ocenění

Igor Lána - fotograf roku

Tomáš Strnad - mazání lyží

Tadeáš Majvald - zasněžování  

Vlastislav Ježák - rozhodčí

Jirka Novotný - pravá ruka údržby

    

Nejlepší sportovec klubu

Jakub Štvrtecký - 6.m. MSJ – štafeta, 2x 10.m. MSJ – sprint a stíhačka; 4., 7. a 8.m. ve SP štafet, účast na MS Ostersund

 

Foto: Igor Lána, Petr Slavík

Celý článek »

Tomáš Hermann

Co přineslo domácí III. kolo Českého poháru žactva?

Středa 20. února 2019 - 14:23:26

Celkem 29 umístění v elitní desítce vybojovaly naše malé naděje při domácích závodech III. kola Českého poháru žactva, které jsem hostili v areálu Šedivského lomu o víkendu 16. – 17. února. Na pořadu byly vytrvalostní závody a sprinty, jež všechny kategorie absolvovaly klasickou technikou. Tři z výše uvedených umístění pak znamenaly zisk medaile. Druhý skončil ve vytrvalostním závodě Šimon Knápek (kategorie M12), bronzové medaile pak vybojovali ve sprintu Přemysl Doleček (M12) a Daniel Barvínek (M13).

„Myslím, že závody byly super, vydařily se jak po organizační stránce, tak nám přálo počasí a v neposlední řadě mám i radost z toho, jak jsem zvládly obtížnou ´mázu´ pro klasický styl,“ začal s hodnocením vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus, kterého potěšily téměř tři desítky umístění v Top Ten. „Samozřejmě jsme byly v minulosti zvyklí sbírat více cenných kovů. Ale to byly v klubu výjimečně talentovaní jedinci, a také je otázkou, zdali chceme následovat mnohé jiné kluby, které za první sněhem vyjíždějí do zahraničí a jsou tak s lyžováním dále.“

Letohradský klub se této formě přípravy zatím vyhýbal. „Je to spíše filozofická otázka. My jsme přesvědčeni, že česká cesta je dostačující. Trhat rekordy v žactvu není naším cílem. Chceme spíše děti pro biatlon nadchnout a naučit je sportovním návykům, základům techniky v běhu a ve střelbě a dobře je připravit pro dorostenecké kategorie.“

Vrchol sezóny čeká žactva za necelé tři týdny v Novém Městě na Moravě, kde se odehraje Mistrovství České republiky. „Do té doby nás ještě čekají domácí běžecké závody v Českomoravském poháru a s výběrem dětí se zúčastníme tak akce ´Hledáme talenty´, kterou ve vysočina Areně pořádá lyžařský svaz,“ nastiňuje nejbližší program žactva Jiří Faltus.

 

Výsledky III. kola Českého poháru žactva v Letohradě 16. – 17. února 2019


Foto Igor Lána     


Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019