Aktuality

Devět dorostenců a juniorů na mezinárodní soutěže

Pondělí 23. ledna 2017 - 19:57:21

Jablonec nad Nisou hostil ve dnech 14. – 15. 1. II. kolo českého poháru dorostu, juniorů a dospělých. Závody byly současně vyvrcholením nominačních bojů o účast na juniorském mistrovství Evropy v NMNM, na evropský zimní olympijský festival mládeže, a také na závody olympijských nedějí. Pro mezinárodní zkušenosti si pojede hned devět našich závodníků. Charakteristickým se pro II. kolo ČP stalo vydatné sněžení.

Jak se našim závodníkům v areálu „Mšeno – Břízky“ dařilo?

V sobotu byly na programu sprinty. V nejmladších dorosteneckých kategoriích vybojovali čtvrtá místa Veronika Hermanová a Tadeáš Remeš, krásné páté příčky přidali Michaela Šilarová a Robert Valíček. V kategorii starších dorostenců vyhrál Mikuláš Karlík. Již tradičně se nám dařilo v juniorských kategoriích, kde Simona Maříková vyhrála před Natálií Jurčovou a na druhém místě mezi juniory dojel Jakub Prochá ;zka před třetím Jakubem Štvrteckým.

Nedělní pořad patřil stíhacím závodům. Robert Valíček dojel již „tradičně“ na pátém místě, šestá skončila Karolína Mikulová. Mikuláš Karlík obhájil prvenství ze sprintu mezi staršími dorostenci, na jeho vítězství pak navázali i junioři.  Vyhrál jak Jakub Štvrtecký, tak i Simona Maříková. Natálie Jurčová obsadila druhé místo a Jakub Procházka třetí.

 

Letohraďáci nominovaní na mezinárodní závody  

MEJ,  Novém Městě na Moravě, 1. – 5. 2 2017:

Jakub Procházka, Milan Žemlička, Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska, Simona Maříková, Natálie Jurčová a Tereza Vinklárková 

EYOWF, Erzurum, Turecko, 11.- 18. 2. 2017:

Mikuláš Karlík

Závodů OH nadějí v Polském Koscielsku ve dnech 20. – 22. 1. 2017 se zúčastnili Tomáš Mikyska a Karolína Mikulová

Celý článek »

Tomáš Hermann

V. kolo ČMP Králíky

Čtvrtek 19. ledna 2017 - 18:41:07

V neděli 15. ledna s zúčastnila naše přípravka a nejmladší žactvo V. kole Českomoravského poháru v Králíkách. Na těchto závodech se našim nejmladším sportovcům výsledkově dařilo. V kategorii předžákyň obsadila naše děvčata kompletní stupně vítězů, za vítěznou Denisou Jankovičovou se na druhém místě umístila Vendula Ferancová a jako tzřetí doběhla do cíle Klára Kubová. V kategorii žákyň nejmladších zvítězila Nina Kubíčková, na třetím místě skončila Rozálie Hegerová. V kategorii žáků nejmladších zvítězil Michael Málek před Hanušem Adamem. V kazegorii mladších žákyň obsadila druhé místo Lucie Kubová a stejného umístění dosáhl Filip Mikyska v kategorii žáků mladších.

kompletní výsledky najdete na http://www.ksl-vysocina.cz/uploaded/result/1484662875-Vysledovka_CMP_Kraliky_2017_VT.pdf

Celý článek »

Martin Holec

Víkendové závody v Areálu biatlonu

Úterý 17. ledna 2017 - 09:58:01

O víkendu 14. a 15. ledna bylo v Areálu biatlonu rušno. Za výborných sněhových podmínek jsme pořádali dva závody.

V sobotu 14.ledna proběhlo IV. kolo Českomoravského poháru v běhu na lyžích. V konkurenci  více než 180-ti jsme měli bohaté zastoupení na stupních vítězů.

První místo vybojovali v kategorii minižákyň Jankovičová Denisa, v kategorii nejmladších žáků Málek Michael, v kategorii nejmladších žákyň Kubíčková Nina, v kategorii mladších žákyň Marková Nikola, v kategorii starších žáků Gregor Jan, v kategorii starších žákyň Mikysková Svatava, v kategorii mladších dorostenců Abrahám Luděk, v kategorii mladších dorostenek kubíčková Nikita

Druhé místo získali v kategorii minižákyň Kubová Klára, v kategorii nejmladších žáků Knápek Šimon, v kategorii nejmladších žákyň Hegerová Rozálie, v kategorii starších žáku se o druhé místo podělili Vít Suchodol a Michal Harcula, v kategorii mladších dorostenek osadila druhé místo Grossmannová Tereza

Na třetím místě se umístili v kategorii minižáků Stejskal Daniel, v kategorii minižákyň Urbanová Anna a v kategorii mladších dorostenek Ondrušová Kateřina.

V nděli 15. ledna proběhl regionální závod v biatlonu pro kategorie žactva B a C, ve kterém změřilo síly 86 startujích z našich sportovců zvítězili Vít Suchodol v kategorii žáků B, Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C a Abrahám Luděk v kategorii žáků C

Druhé místo obsadili Gregor Jan v kategorii žáků B a Grossmannová Tereza v kategorii žákyň C, třetí místo obsadil v kategorii žáků B Bergman Jakub kompletní výsledky najdete na http://www.biatlon.cz/vysledky-81/zavod/regionalni-zavod-cp-vysledkova-listina-104/

Celý článek »

Martin Holec

I. kolo ČP v biatlonu žactva

Úterý 10. ledna 2017 - 11:33:31

O víkendu 7. a 8.ledna se uskutečnilo I. kolo českého poháru v biatlonu žactva v Novém Městě na Moravě. Na tratích a střelnici soupeřilo v kategoriích žactva B a C více než 260 závodníků. V sobotu byl na programu sprint. Druhé místo obsadil v kategorii žáků C Luděk Abrahám, těsně za stupni vítězů se umístila Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C. Dále se umístili na 9. místě v kategorii žáků B Adam Schless, na 8. místě v kategorii žákyň B Nikola Marková a v kategorii žákyň C Tereza Grossmannová. Na 10. místě se v kategorii žáků C umístil Lukáš Hynek. V nedělním sprintu se skupinovým startem zvítězil Luděk Abrahám v kategorii žáků C. V kategorii žákyň C jsme měli na stupních vítězů dvojnásobné zastoupení zásluhou 2. místa Nikity Kubíčkové a 3. místa Terezy Grossmannové. Na 7.místě se umístil v kategorii žáků B Jan Gregor a na 8. místě v kategorii žáků C Lukáš Hynek.

Kompletní výsledky najdete na http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

Celý článek »

Martin Holec

Časový harmonogram využití lyžařských tratí

Čtvrtek 5. ledna 2017 - 11:40:35

Změny časů tréninků Klubu biatlonu Letohrad VYHRAZENY

(vzhledem k počasí, závodům, výcvikovým táborům ...)


Ve volném čase probíhá příprava běžeckých tratí, v tuto dobu je vstup na tratě zakázán !!!

V případě nepříznivých podmínek (znatelné oteplení a úbytek sněhu) může dojít k omezení, eventuálně ke zrušení lyžování pro veřejnost.


Pro aktuální informace sledujte naše internetové stránky www.biatlonletohrad.cz

Více informací: Ondřej Exler 604 389 00 (případně 725 797 185)


Vstupné dobrovolné :-)

Máte-li chuť podopřit snahu Klubu biatlonu Letohrad ve vytváření lyžařských podmínek, můžete přispět dobrovolným vstupným


• v pracovní dny 9.00 - 15.00 v kanceláři klubu (vedle hlavní chaty - kancelář nad buňkami)
• v jinou dobu do schránky umístěné na střelniciZa příspěvek Vám DĚKUJEME.

Celý článek »

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2017