Aktuality

Letohrádky biatlonových nadějí

Středa 12. července 2017 - 09:52:19

Již po šesté se v letohradském lomu uskutečnil tréninkový kemp pro nadějné mladé biatlonisty z celé České republiky. V termínu od 25.6. – 1. 7. 2017 se zde sportovci soustředili pod dohledem odborných lektorů: Mgr. Kateřiny Frantalové (střelba), PhDr. Radima Jebavého Ph.D. (atletika), Aleše Prachaře (síla) a trenérů biatlonu. Kemp vrcholil sobotním regionálním závodem pro žákovské kategorie, kterého se zúčastnilo více než 100 biatlonistů. Z letohradských svěřenců se zde prosadili mezi žáky C na 1. místě Matěj Költö a 2. Jan Semirád. Mezi žákyněmi C vybojovala 3. místo Svatava Mikysková.

Sportovcům gratulujeme a děkujeme všem dobrovolníkům za pomoc s organizací závodu.

Simona Maříková

Celý článek »

Lukáš Dostál

Letohradští na dvou frontách

Úterý 4. července 2017 - 15:06:47

Konec školního roku rozdělilo Letohradské dorostence na dvě skupiny.  První skupina odjela do Velkých Karlovic kde se zúčastnila 1. a 2. července závodů  Skiroll Classics na kolečkových lyžích. Druhá početnější skupina se vydala na kajakách sjíždět Tichou Orlici.

Sobotní závod na kolečkových lyžích startoval ve Vsetíně a končil ve Velkých Karlovicích. Nejlépe zvládl 30-ti kilometrovou trať Tomáš Mikyska, který skočil celkově na 6. místě, na 9.a 10. místě dojeli Jakub Štvrtecký a Mikuláš Karlík.

Nedělní závod byl 15-ti kilometrový výjezd z Karolinky na Kohůtku, kde se nejlépe vedlo Jakubu Štvrteckému, který ve své kategorii obsadil 3. místo. V dorostencích vyhrál Tomáš Mikyska, 2. místo obsadil Mikuláš Karlík, 3. místo Petr Kánský a 4. místo Jíří Ondřejka.

Všem gratulujeme a děkujeme Jitce a Petru Kánským za doprovod.

Druhá skupina se utábořila v Brandýse nad Orlicí, kde jsme celou dobu pobývali. Díky počasí, které se pokazilo jen v neděli dopoledne, se podařilo sjet na kajakách pod vedením Aleše Dytrta během tří dnů Tichou Orlici z Ústí nad Orlicí až po soutok s Divokou Orlicí a dále do Týniště nad Orlicí. Sportovci byli rozděleni na dvě skupiny jedna skupina běhala a druhá sjížděla řeku na kajakách, odpolední fázi se obě skupiny vyměnily.

I přes nedělní déšť se soustředění povedlo a všichni si řeku užili.

Děkujeme

II. kolo ČP v letním biatlonu

Úterý 27. června 2017 - 15:13:20

O víkendu 24. – 25. 6. se výběr 17 letohradských žáků účastnil závodů II. kola Českého poháru v letním biatlonu, ktarý hostila Bystřice pod Hostýnem. Premiéru zde měly v nové terče, jak pro vzduchovkové, tak i malorážné závody. V sobotu byl na programu závod s hromadným startem,  kde změřilo své síly celkem 459 závodníků. Z našich svěřenců se nejlépe umístil 4. Jan Semirád, kterému unikli stupně vítězů o pouhou sekundu. V neděli to ve sprintu se štafetovou střelbou cinklo Svátě Mikyskové, která obsadila 3. příčku

Máme šest medailí z MČR na horských kolech!

Pondělí 19. června 2017 - 09:39:31

Celkem šest medailí vybojovali naši sportovci na Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech, které v sobotu 17.června hostil Jablonec nad Nisou.

Z mistrovských titulů se radují mladší dorostenka Nikita Kubíčková , mladší dorostenec Luděk Abrahám, starší dorostenec Mikyska Tomáš a junior Jakub Štvrtecký. Na stříbrné medaile dosáhla starší dorostenka Karolína Mikulová a junior Mikuláš Karlík.

Všem gratulujeme.

Soustředění ve Velkých Karlovicích

Úterý 13. června 2017 - 11:12:17

Od 6. do 11. června měla tréninková skupina dorostu a juniorů soustředění v Beskydech. Již tradičně jsme soustředění absolvovali v okolí Velkých Karlovic. Programem tohoto soustředění bylo převážně horské kolo a běhy po místních hřebenech. Počasí a horské klima bylo takřka ideální a sportovci velmi zdatně zvládali valašské kotáry na MTB nebo po svých - během. Během soustředění jsme si měli šanci zazávodit na místních závodech horských kol "Pepi maraton".

Trenérský doprovod se rozrostl o Petra Halbrštáta a Martina Mikulu, kteří se podíleli na trenérském zabezpečení skupin.