Aktuality

Běh Ochozou

Úterý 11. října 2016 - 11:10:33

V sobotu 8.10. proběhl ve Vysčina Areně v Novém Městě na Moravě Běh Ochozou, na který jsme také zavítali. Za pošmourného podzimního počasí a občasných dešťových přeháněk vyběhlo na trať v hromadných startech po kategoriích přes 200 závodníků z celé republiky. V této konkurenci se neztratili ani naši závodníci. Ve své kategorii zvítězil Šimon Knápek, durhé místo získali Nina Kubíčková, Nikola Marková a Luděk Abrahám. Bronz si domů odvezli Adam Hanuš a Agáta Moskvová.

Celý článek »

Martin Holec

Prpopzice přespolního běhu lyžařů v Letohradě

Pondělí 26. září 2016 - 09:02:01


Celý článek »

Martin Holec

Mistrovství ČR žactva v letním biatlonu

Pondělí 26. září 2016 - 08:38:40

      

O víkendu 17. a 18. září jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky žactva v letním biatlonu, které se konalo ve výborně připraveném areálu ve Starém Městě pod Landštejnem. V nabité konkurenci se neztratila ani naše devítičlenná výprava. V sobotním rychlostním závodě obsadili v kategorii žákyň C Tereza Grossmannová 6.místo, v kategorii žáků CJakub Hermann 10. místo a Vít Suchodol v kategorii žáků B 11.místo. V odpoledním štafetovém závodě získala bronzovou medaili štafeta žákyň C ve složení Nikita Kubíčková, Svatava Mikysková a tereza Grossmannová bronzovou medaili. Štafeta žáků C ve složení Jan Semirád, Jakub Hermann a Matěj Költö skončila na 6. místě.

       V nedělním závodě s hromadným startem obsadil žák C Jan Semirád dělené sedmé místo a Nikita Kubíčková skončila v kategorii žákyň C osmá.

      Celý článek »

Martin Holec

Máme 13 medailí z Mistrovství ČR na kolečkových lyžích!

Úterý 13. září 2016 - 22:47:26

O víkendu 10. -11. září se v našem biatlonovém areálu Šedivský lom uskutečnilo mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. V sobotu byly na programu závody ve sprintu a exhibiční noční supersprint. V neděli program vyvrcholil stíhacími závody. V nabité konkurenci se dařilo i letohradským dorostencům a juniorům, kteří vybojovali celkem 13 cenných kovů, z toho tři mistrovské tituly!

V sobotním sprintu starších dorostenců překvapil vítězstvím Tomáš Mikyska, navíc hned za ním na druhém místě doběhl Mikuláš Karlík!  V kategorii mladších dorostenek dosáhla na třetí místo Veronika Hermanová, ve stejné věkové kategorii chlapců bral bronz Martin Palla. Další zlaté medaile jsme se dočkali mezi juniory, kde vyhrál Milan Žemlička. Mezi juniorkami obsadila Natálie Jurčová třetí místo!

Večerní exhibice přinesla řadu strhujících soubojů, dramat a zápletek. Díky výsledkům ze sprintu jsme měli ve finále zastoupení Tomášem Mikyskou, Milanem Žemličkou a Natálií Jurčovou. V rozjížďkách bojovali všichni další letohraďáci statečně, a třeba dorostenci Petr Kánský a Matěj Hermann se velkých jmen vůbec nezalekli, ovšem naši finálovou účast už nikdo nerozšířil. Senzací finálových bojů byl výkon Natálie Jurčová, která až k cílové metě proháněla Gabrielu Soukalovou a obsadila parádní druhé místo!

A jak dopadly nedělní stíhací závody? Ze soboty dobře naladěná Natka Jurčová si doběhla pro juniorské zlato! Junioři Milan Žemlička a Jakub Procházka obsadili druhé resp. třetí místo. Stejný počin se pak podařil i starším dorostencům Tomáši Mikyskovi a Mikuláši Karlíkovi, kteří brali stříbro a bronz. Dvě medaile bronzového lesku pak do naší bohaté sbírky přidali v kategoriích mladšího dorostu Michaela Šilarová a Martin Palla.

Všem moc blahopřejeme!

TJH

Celý článek »

Tomáš Hermann

Změny na trenérských postech klubu

Čtvrtek 25. srpna 2016 - 14:52:27

Určitě jste zaznamenali, že letní příprava klubu běží na plné obrátky pod vedením nových trenérů u žactva a dorostu.

Dlouholetý vedoucí trenér dorostu Michael Málek byl nově jmenován odpovědným trenérem RD-A mužů, na jeho místo nastoupil ved.trenér žactva Jiří Faltus. Tímto se stal novým žákovským  "šéftrenérem" Martin Holec, který se po 14letech opět vrátil k trenérské branži.

Všem našim klubovým trenérům přejeme na svých nových postech hodně úspěchů a pevně věříme, že se nám podaří i nadále udržet vysoko nastavenou laťku.

Michaelovi u reprezentace v čele s našimi úspěšnými odchovanci Michalem Šlesingrem, Ondřejem Moravcem a Michalem Krčmářem držíme pěsti a věříme, že nám budou dělat i nadále velikou radost.  Celý článek »

Vlastimil Vávra

www.biatlonletohrad.cz - 2017