Aktuality

II.IBU jun.cup Hochfilzen - Milan Žemlička 2x v TOP TEN

Pátek 16. prosince 2016 - 17:46:21

Všem našim letohradským juniorským reprezentantům se podařilo na II. IBU junior cupu, který právě probíhá v rakouském Hochfilzenu, bodovat! Sešla se zde velmi silná konkurence z 35 zemí, v juniorkách startovalo 106 a v juniorech 116 sportovců. 

Milan Žemlička obsadil v rychlostním i stíhacím závodě vynikající dvě 8.místa, dalších pěkných umístění dosáhli Jakub Procházka (15. a 20.m.), Jakub Štvrtecký (17. a 28.m.) a Simona Maříková (20. a 22.m.). Pochvalu zaslouží i Tereza Vinklárková (2x 33.m.) a Mikuláš Karlík (37. a 54.m.).

Všem sportovcům gratulujeme a držíme pěsti do zítřejšího závodu štafet.

Juniorky jedou ve složení S. Maříková, A. Tkadlecová, T. Vinklárková, junioři pak M.Žemlička, J. Štvrtecký, J. Procházka a O. Šantora.


Výsledky: www.biathlonresults.com , nebo v příloze


Celý článek »

Vlastimil Vávra

Po krátké přestávce v Letohradě odcestovali sportovci RDJ do Obertilliachu

Úterý 13. prosince 2016 - 20:39:04

Po návratu ze Švédska a potřebném odpočinku naši členové reprezentačních juniorských družstev potrénovali v Letohradě, poté odcestovali v termínu 3.-11.12. 2016 do oblíbeného rakouského Obertilliachu. Nebyly tam sice takové ideální sněhové podmínky jako na severu, přesto mohli k dalšímu bloku komplexního tréninku na lyžích využít dobře připraveného cca 4km okruhu technického sněhu. Vše kompenzovalo stálé slunečné počasí :).

V závěru soustředění v rámci tréninku sportovci využili možnost startu na "Austria cupu", kde byly na programu 2 rychlostní závody.

Jakubové Procházka a Štvrtecký, Milan Žemlička, Mikuláš Karlík a Tereza Vinklárková startovali po oba dva dny, Simona Maříková po dohodě s trenérem Jindrou Šikolou abslovovala pouze sobotní závod. 

Rozhodně jsme se neztratili, a to především v dorosteneckých kategoriích, kde se sešla slušná konkurence. Všichni naši sportovci se dokázali umístit na stupních vítězů! Škoda, že se Žemlovi v sobotu "zadařila" křižná střelba vstoje - právě ta ho připravila o těsné vítězství.


Výsledky sobotního rychlostního závodu: http://www.seppdata.lesachtalonline.at/listen/bia/6BI010_BIA_Sp_result_20161210.pdf

Výsledky nedělního rychlostního závodu:

http://www.seppdata.lesachtalonline.at/listen/bia/6BI011_BIA_sp_20161211_R.pdf


V neděli 11.12. po závodech jsme se z Obertilliachu přemístili do místa konání MS 2017 v biatlonu - Hochfilzenu. Zde přes noc do rána napadlo 20cm sněhu, takže nově zrekonstruovaný areál vypadá s okolním pohořím velmi krásně. 

Zde nás čeká od čtvrtka do soboty první ostrý start v nabité juniorské konkurenci na II. IBU junior cupu. Na programu jsou rychlostní a stíhací závody, v sobotu pak závod štafet. 

Držme všem našim sportovcům pěsti! 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Soustředění RD juniorů a juniorek - Idre (SWE)

Úterý 13. prosince 2016 - 18:07:47

Podle plánu se za prvním sněhem vydala v termínu 6.-22.11. 2016 obě juniorská družstva do švédského Idre Fjall. Spolu s dalšími členy juniorského družstva se jej s trenérem Vlastimilem Vávrou zúčastnili naši sportovci Milan Žemlička, Jakub Procházka, Jakub Štvrtecký a Mikuláš Karlík. Z juniorek pak pod vedením Jindřicha Šikoly absolvovali soustředění také Simona Maříková a Tereza Vinklárková. 

Díky výborným sněhovým podmínkám se podařilo všem sportovcům splnit naplánované tréninkové dávky. V rámci soustředění jsme využili některé společné tréninky s RDB mužů. 

Fotografie lyžařského areálu včetně trenéra s krásným pozadím :) 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Přespolní běh lyžařů

Středa 19. října 2016 - 16:33:30

V neděli 16.října se uskutečnil v našem areálu již tradiční Přespolní běh lyžařů. V typickém podzimním dni změřilo na trati své síly 292 závodníků všech věkových kategorií. Neztratili se mezi nimi ani naši zástupci. První místo ve svých kategoriích vybojovali Lucie Málková, Šimon Knápek, Agáta Moskvová, Matěj Költö, Luděk Abrahám a Tomáš Mikyska. Na druhém místě se umístili Nina Kubíčková, Nikola Marková, Karolína Mikulová a Adam Strnad. Třetí místo obsadili Klára Grossmannová, Natálie Smrčková a Jiří Ondřejka

Celý článek »

Martin Holec

Koncem září vyvrcholil SCM Pohár

Sobota 15. října 2016 - 12:46:23

Tečkou za letní přípravou se staly závody v rámci Sport&Freizeit biatlon SCM poháru, jejichž vyvrcholení proběhlo za krásného a slunečného počasí v Novém Městě na Moravě. Po oba dva dny se závodilo na kolečk ových lyžích nejprve ve sprintu a potom ve stíhacím závodě.Jak se dařilo našim sportovcům?

 Ve sprintu vybojovala první místo Natálie Jurčová a v kategorii staršího dorostu Mikuláš Karlík. Druhý skončil Milan Žemlička mezi juniory. Na třetím místě pak doběhla v kategorii dorostenek mladších Michaela Šilarová, mezi dorostenci A Martin Palla, a také junior Jakub Procházka.

V následujících stíhacích závodech vyhráli Milan Žemlička a Mikuláš Karlík, druhá místa obsadili Natálie Jurčová a Jakub Štvrtecký, třetí pak skončil Tomáš Mikyska v kategorii staršího dorostu.

Do celkového pořadí se započítalo 5 ze 7 závodů - MČR na horském kole, I. SCM Cup (kolečkové lyže a kros), MČR na KL v Letohradě (sprint a stíhací závod) a II. SCM Cup (KL – sprint a stíhací závod). Z našich závodníků se na stupně vítězů v celkovém pořadí prosadili:

1. místo – Milan Žemlička

2. místo – Natálie Jurčová, Mikuláš Karlík, Jakub Procházka

3. místo – Michaela Šilarová, Tomáš Mikyska

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2017